Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Sandecji Nowy Sącz Newspix / Damian Radziak / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz

Koronawirus. Podejrzenie zakażenia w Sandecji Nowy Sącz. Wdrożono odpowiednie procedury

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Sandecja Nowy Sącz poinformowała, że u jednego z zawodników podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Wobec tego wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego trafili do izolacji.

O możliwym zakażeniu koronawirusem Sandecja Nowy Sącz poinformowała w krótkim komunikacie. 

"W związku z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID-19 jednego z zawodników, Zarząd klubu MKS Sandecja informuje, że sparing z drużyną Hutnika Kraków został odwołany. Dodatkowo kadra zawodnicza oraz sztab trenerski zostali poddani izolacji w trybie natychmiastowym" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Mecz kontrolny Sandecji z Hutnikiem Kraków był planowany na wtorek. Jego odwołanie jest w pełni zrozumiałe. To naturalna procedura w takiej sytuacji. Podobnie jak i objęcie izolacją zawodników i sztabu szkoleniowego.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Pracownicy i piłkarze Sandecji przeszli testy przesiewowe przed weekendem. Ci, których wyniki były niepokojące, zostali skierowani do Krakowa. Podczas badań w stolicy Małopolski jeden zawodnik otrzymał pozytywny wynik.

- Wszyscy natychmiast zostali od siebie odizolowani. Czekamy na dalsze instrukcje z PZPN. Możliwe, że jutro (środa - dop. red.) wszyscy po raz kolejny udamy się do Krakowa, na kolejne badania - mówi Miłosz Jańczyk, rzecznik prasowy Sandecji, cytowany przez portal sadeczanin.info.

W piątek Sandecja ma się zmierzyć w meczu I rundy Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Póki co nie wiadomo, czy to spotkanie dojdzie do skutku.

Czytaj także:
-> Lazio chce zatrzymać Simone Inzaghiego. Kusi go atrakcyjną ofertą
-> "Szampany wystrzeliły za wcześnie". Meczu Lecha Poznań nie będzie w TVP Sport

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL