Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa odpowiedziała Zbigniewowi Bońkowi. Grozi sądem

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Zdaniem Zbigniewa Bońka Legia Warszawa próbowała ukryć zakażenie koronawirusem swojego masażysty. Klub wydał oświadczenie, w którym odpiera zarzuty i oczekuje przeprosin od prezesa PZPN. Jeśli ich nie będzie, to mistrz Polski straszy sądem.

Nowy piłkarski sezon w Polsce miał zainaugurować niedzielny pojedynek o Superpuchar pomiędzy Legią Warszawa i Cracovią. Pojedynek się jednak nie odbył, bowiem tuż przed starciem poinformowano, że masażysta mistrza Polski miał koronawirusa. Pozytywny wynik testu klub otrzymał już 30 lipca, ale go przeoczył.

Zdenerwowania całą sytuacją nie ukrywał Zbigniew Boniek. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" powiedział, że jego zdaniem w Legii Warszawa próbowano ukryć zakażenie masażysty.

- Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Udawanie, że coś się nie wydarzyło było pomyłką i jest groteskowe. Podobnie jak twierdzenie, że ten masażysta nie miał nic wspólnego z zespołem. Jeżeli tak będziemy podchodzić nawet do oczywistych spraw, to będzie źle - podkreślił prezes PZPN.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!


- W Legii często jest tak, że jak dzieje się coś złego, to winni są wszyscy dookoła, tylko nie oni. Jakim cudem lekarz pracujący w klubie może wysłać 50 osób na badania i następnego dnia wieczorem nie sprawdzić wyników? Dopiero sanepid po kilku dniach zaczął szukać faceta - dodał Boniek na łamach "Przeglądu Sportowego" (więcej TUTAJ).

Działacze Legii nie pozostali obojętni na ten wywiad. Do redakcji "Przeglądu Sportowego" przysłali pismo, w którym odnoszą się do zarzutów Zbigniewa Bońka. Jego najważniejsze fragmenty cytujemy poniżej:

"Chcemy jednoznacznie podkreślić, że twierdzenie, że Legia chciała 'ukryć chorego', jest nieprawdziwe. W Polsce obowiązuje procedura, w ramach której o wszystkich pozytywnych wynikach informowane są organy sanitarne (...). Bezpodstawne oskarżanie Legii uderza w jej wizerunek w oczach opinii publicznej oraz naszych partnerów i sponsorów dlatego oczekujemy sprostowania tej wypowiedzi i przeprosin, czego jesteśmy gotowi dochodzić na drodze prawnej" - czytamy.

Co ciekawe, badania przeprowadzone w piątek 7 sierpnia u wszystkich piłkarzy i osób blisko związanych z drużyną (w tym wcześniej zakażonego masażysty), dały wynik negatywny. PZPN zdecydował się jednak odwołać niedzielne spotkanie. Legia nie zgadza się z tą decyzją. 

"Prezes PZPN nie miał żadnych podstaw prawnych, aby odwoływać odpowiedni mecz, na drużynę i sztab, które miały brać udział w meczu, nie zostały nałożone żadne obostrzenia, które uniemożliwiałby rozegranie spotkania" - podkreślił klub w oświadczeniu.

Czytaj także:dziennikarz dostał pismo od prawników Zbigniewa Bońka. "Pan myśli, że mnie wystraszy?"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (18):

 • 15MP 19PP Zgłoś
  O, jest i Jajun, który lajkuje własne wpisy na drugim koncie hahahahahahaha hahahahahaha NIE WIERZĘĘĘĘĘĘĘĘĘ, to jest K O M P R O M I T A C J A :DD
  • Krogulec Kapuś Sp. zoo Zgłoś
   Kto nie chciał nie kradł piłkarzy, więc o czym ty piszesz ? .......nawet w tych twoich ciężkich czasach........bzdura !!!.......czasy są winne nie Tęcza !!!!.......jakoś Jaga w tych
   Czytaj całość
   czasach też grała i nie ukradła nikomu ani jednego gracza do wojska, a mogła za pośrednictwem Hetmana Białystok.......i jakoś nie kradła i czasy nic do tego nie miały koleżko :)))
   • Krogulec Kapuś Sp. zoo Zgłoś
    Nie no przepraszam :)))) Tęcza nie kradła !!!!........tęcza "pożyczała" graczy do wojska :))))).........tzw "czasowe użycie".........a jak się kończył kontrakt to +
    Czytaj całość
    na 2 lata do marynarki wojennej.........też czasowe użycie :))))))) Buuuuuuuuuuuuachachachacha :))))) ......a jak nie chcesz do wojska - to do więzienia :)))))))) Buuuuuuuuuuuachachachacha :))))).................tak więc Tęcza nigdy nie kradła !!!!!
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL