Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Błaszczykowski Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Reprezentacja. Mecze Polaków bez kibiców

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Przy pustych trybunach zostaną rozegrane najbliższe wyjazdowe mecze reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że domowe spotkania naszej kadry również odbędą się bez kibiców.

Drużyna Jerzego Brzęczka na początku września rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów. Zmierzy się z Holandią (4.09) oraz Bośnią i Hercegowiną (7.09). Zgrupowanie kadry tradycyjnie odbędzie się w podwarszawskim hotelu "Double Tree by Hilton". Przewidzianych jest kilka zmian. Spotkania dziennikarzy z piłkarzami zastąpią najpewniej dwie konferencje za pośrednictwem internetu: z selekcjonerem oraz kapitanem Robertem Lewandowskim. 

Jeżeli chodzi o mecze, zostaną rozegrane przy pustych trybunach. Wszyscy powołani piłkarze zostaną przebadani na obecność koronawirusa na koszt UEFA. Polski Związek Piłki Nożnej planuje przeprowadzić jeszcze jedną pulę testów płacąc za nie z własnego budżetu - tydzień przed rozpoczęciem zgrupowania. 

Wszystko wskazuje, że październikowe spotkania kadry zaplanowane w Polsce również odbędą się bez publiczności. Mimo iż na spotkania ekstraklasy przychodzili kibice (25 procent stadionu), a w nowym sezonie stadiony mają zapełnić się w połowie. W regulaminie UEFA jest jednak gwiazdka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski show. Co za sztuczka!

- UEFA może zasugerować się sytuacją w danym kraju i na tej podstawie zmienić decyzję - tłumaczy nam Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry. - Może być to jednak postrzegane jako pewna niesprawiedliwość i nierówne szanse dla jednej z drużyn. Na ten moment najbliższe mecze nie będą rozgrywane z kibicami - dodaje.

Jak pisaliśmy wcześniej, UEFA rozesłała do wszystkich federacji szczegółowe instrukcje. Kluczowym punktem jest częstotliwość testów. Wszyscy członkowie kadry mają je przechodzić przed każdym meczem.

Nasza reprezentacja w Lidze Narodów jest w grupie z Holandią, Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami. Drużyna Jerzego Brzęczka zajmuje 19. miejsce w rankingu FIFA.

Dania. Kamil Wilczek - od idola do wroga

Transfery. PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa kusiła Kamila Grosickiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy reprezentacja Polski zdobędzie komplet punktów w najbliższych dwóch meczach Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL