Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Janczyk Materiały prasowe / Na zdjęciu: Dawid Janczyk

Dawid Janczyk dostał kolejną szansę. Piotr Świerczewski ostrzega: Kiedy tylko dostanie pieniądze, rusza w tango

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dawid Janczyk dostał szansę w IV-ligowym LZS Piotrówka. Były reprezentant Polski już strzela bramki dla nowego klubu i powoli wychodzi na prostą. Piotr Świerczewski obawia się jednak, że Janczyk wkrótce znów wróci do nałogu.

W debiucie w LZS-ie Piotrówka Dawid Janczyk zdobył gola. Były reprezentant Polski dostał szansę od działaczy IV-ligowca, którzy wierzą, że piłkarz pokona nałóg i wróci do gry. Jego nowy klub zapewnił mu pracę i bardzo aktywne zagospodarowanie wolnego czasu. Władze LZS-u pomogły Janczykowi również pod względem prawnym. 

W to, że Janczyk nie wróci do picia wątpi Piotr Świerczewski. Były piłkarz przed laty starał się pomagać młodszemu koledze, ale na nic się to zdało. - Przykro mówić, ale Dawid przepił karierę. Gdy mieszkał obok mnie na warszawskim Wilanowie, starałem się mu pomagać, lecz bez skutku. Nie było szans. Jego ciągłe zapewnienia, że chce się leczyć, bo przecież alkoholizm to poważna, wręcz straszna choroba, były i są kłamstwem - powiedział Świerczewski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Janczyk w ostatnich miesiącach zmarnował już kilka szans na powrót do gry w piłkę. Wiosnę spędził w MKS Ciechanów, gdzie nie rozegrał żadnego meczu (rywalizacja była zawieszona) i po czterech miesiącach podziękowano mu za współpracę. Wcześniej krótko był związany z KTS Weszło, Odrą Wodzisław Śląski i niemieckim FC Blauberen.

- W kółko ktoś mu pomaga, a on kiedy tylko dostanie jakieś pieniądze, od razu rusza w tango. Nie jest przypadkiem, że w ostatnich dwóch latach zrezygnowało z niego chyba z dziesięć klubów. Każdy naiwnie myślał, że uda mu się go wyprostować! A Dawid, chory człowiek, sam nie chce sobie pomóc. I to jest najgorsze - dodał Świerczewski.

Czytaj także:
Godzina policyjna, brak leków i wielka inflacja. Dickson Choto mówi o sytuacji w Zimbabwe
Liga Mistrzów. Eric Choupo-Moting i Paris-Saint Germain. Od pośmiewiska do bohatera

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Komentarze (3):

 • KoronaMKS ESA 2021 Zgłoś
  Zostawcie w końcu tego Janczyka teraz mu przynajmniej ktoś pomógł facet grę łączy z trenowaniem dzieci więc tym bardziej nie wróci do alkoholu a Świerczewski niech nie bredzi tak.
  • ezechiel Zgłoś
   Wiem,co pisze Świerczewski,bo miałem ojca alkoholika,który skończył jak zdecydowana większość alkoholików,czyli przedwczesnym zejściem z tego świata.Postępowanie Janczyka jakże
   Czytaj całość
   jest mi znajome.Alkoholik żeruje na litości bliskich mu ludzi,a jedyne skuteczne rozwiązania to tzn.ostre cięcia,czyli albo się leczysz,albo wynoś się z domu i wtedy zostaje mu picie,degeneracja zdrowia i piach.Mój ojciec został sam w swoim mieszkaniu,reszta rodziny wyprowadzila się.Mieszkanie zamienił w jakąś norę,odcięli prąd,gaz.Długo tak nie porządził.
   • OSKAR_B Zgłoś
    Ja proponuję, aby Janczyk jako były sportowiec podpisał kontrakt z FAME MMA, wypłata pewna i konkretna, a formy nie trzeba szykować. Są Bonus, Najman, jakiś Lew teraz, więc szanse są,
    Czytaj całość
    aby Janczyk zaliczył spektakularne zwycięstwo jakby potrenował, a jednak w tej IV lidze to takich pieniędzy nie ma. Janczyk wraca dla tylko po to, aby nabrać kolejny klub na pieniądze na zabawę, a nie po to, aby się odbudować. Jakby chciał to zrobić pojechałby na odwyk, schudł z 10 kilogramów, wynajął trenera od przygotowania kondycyjnego i wróciłby, bo zmysł do strzelania bramek będzie miał zawsze, ale ja wolę jak jakiś 17-latek, któremu się chce trenować będzie sobie grał w IV lidze na ,,szpicy" niż Janczyk, ponieważ 17-latek weźmie jakieś stypendium sportowe od miasta i gra, a Janczyk pewnie mieszkanie sobie zażyczył, samochód może mu dali i jeszcze niezłą jak na IV ligę pensję za nazwisko.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL