Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Śląska Wrocław Newspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

PKO Ekstraklasa. To już piąty klub. Piłkarz Śląska Wrocław zakażony koronawirusem

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Śląsk Wrocław oficjalnie poinformował, że jeden z piłkarzy zakaził się koronawirusem. Zawodnik czuje się dobrze, przechodzi kwarantanne domową. Pod znakiem zapytania stanął niedzielny mecz Śląska z ŁKS-em Łódź w 1/32 finału Pucharu Polski.

"Informujemy, że powtórzone w czwartek testy na obecność SARS-CoV-2 w przypadku jednego z zawodników dały wynik dodatni. Piłkarz czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych niepokojących objawów. Obecnie przebywa na kwarantannie domowej. Od kilku dni jest także odizolowany od reszty zespołu, nie uczestnicząc w tym czasie w treningach I drużyny Śląska Wrocław" - poinformował Śląsk Wrocław na swojej stronie internetowej.

Klub nie poinformował, czy zakażonym jest Erik Exposito albo Mark Tamas, którzy złamali zasady klubowej kwarantanny i wyszli do jednego z wrocławskich klubów. Obaj piłkarze zostali odsunięci od treningów z resztą drużyny i mieli z własnych środków pokryć dodatkowe testy na koronawirusa (więcej TUTAJ).

Po wykryciu SARS-CoV-2 u jednego z piłkarzy wrocławskiej drużyny pod znakiem zapytania stoi organizacja niedzielnego meczu Śląska z ŁKS-em Łódź w 1/32 finału Pucharu Polski. "Zgodnie z rekomendacjami medycznymi, badanie zostanie przeprowadzone ponownie w piątek. Wtedy też zapadną decyzje dotyczące dalszych kroków, o których będziemy informować" - czytamy na stronie klubowej Śląska. 

Wrocławski zespół jest piątym w ekstraklasie, w którym stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pierwszym była Wisła Płock, później Lechia Gdańsk, Legia Warszawa (masażysta) i Pogoń Szczecin. 

Czytaj także:świetne wieści ze stolicy. Legia Warszawa wolna od koronawirusa

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL