Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Angel Di Maria (z lewej) PAP/EPA / Julien de Rosa / Na zdjęciu: Angel Di Maria (z lewej)

Ligue 1. Angel Di Maria opluł rywala. Piłkarz Paris Saint-Germain może zostać zawieszony

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mecz pomiędzy Paris Saint-Germain i Olympique Marsylia (0:1) dostarczył wielu negatywnych emocji. Sędzia pokazał aż pięć czerwonych kartek, ale umknęło mu zachowanie Angela Di Marii, który opluł Alvaro Gonzaleza. Argentyńczyk może zostać zawieszony.

Po spotkaniu pomiędzy Paris Saint-Germain i Olympique Marsylia więcej niż o wygranej gości mówiło się o kontrowersjach. Arbiter wyrzucił pięciu zawodników z boiska. W gronie tym był Neymar, który uderzył Alvaro Gonzaleza. Brazylijczyk swoje zachowanie tłumaczył rasistowskimi komentarzami ze strony przeciwnika.

Sędziemu umknęło jednak zachowanie Angela Di Marii. Kanał Telefoot pokazał, jak Argentyńczyk w trakcie spotkania opluł Alvaro Gonzaleza. Analiza powtórek telewizyjnych pokazuje, że piłkarz PSG wyraźnie odwrócił głowę w stronę rywala i opluł go.

To zachowanie wywołało natychmiastową reakcję ze strony hiszpańskiego gracza Olympique, a także jego kolegi z drużyny Hirokiego Sakaiego. Jednak ani arbiter główny, ani wóz VAR nie zareagował na tę sytuację.

Jak tłumaczył szef sędziów Ligue 1, Pascal Garibian, asystent VAR nie znalazł ujęć, które potwierdziłyby oskarżenia zawodników z Marsylii. - Były przeszukiwane powtórki, ale nie udało się znaleźć żadnych obrazów potwierdzających ten fakt. Nie oznacza to, że tak się nie stało, ale nie ma powtórki, która w przekonujący sposób mogłaby to potwierdzić - mówił Garibian, którego cytuje portal RMC Sport.

Di Maria może odpowiedzieć przed komisją dyscyplinarną Ligue 1. Jeśli Argentyńczyk zostanie uznany winnym zarzucanego mu czynu, grozi mu co najmniej sześć meczów zawieszenia.


Czytaj także:
Kamil Wilczek: Duński minister skompromitował się całkowicie
Serie A. Media: Arkadiusz Milik odmówił Romie!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: najpierw gol, a potem salto. Zobacz wyjątkową "cieszynkę"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL