Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Komunikat FC Barcelony: Henry i Rijkaard zostają

Maciej Krzyśków
Maciej Krzyśków
Bezbramkowy remis w sobotnich derbach z Espanyolem sprawił, że tylko iluzoryczne szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu ma FC Barcelona. Niedzielne gazety na Wyspach podały informacje, że po zakończeniu sezonu do Premier League wróci Thierry Henry (zainteresowane jego sprowadzeniem są Chelsea Londyn i Newcastle United), a na ławce trenerskiej The Blues zasiądzie Frank Rijkaard. - Z pracy Rijkaarda jesteśmy zadowoleni, a Henry dobrze czuje się w Barcelonie - uciął wszelkie spekulacje w wypowiedzi dla BBC Sport vice prezydent Dumy Katalonii Ferran Soriano.

O rychłym powrocie Henry'go na Wyspy brytyjskie media piszą od kilku miesięcy, ale im bliżej zakończenia sezonu, tym częściej zaczynają pojawiać się informacje, że Henry nie zaaklimatyzował się w Barcelonie i tęskni za Anglią. - Rozmawiałem z Henrym tydzień temu. Powiedział, że jest szczęśliwy. Oczywiście, że w tym sezonie nasza postawa w lidze jest daleka od ideału, ale Henry czuje się dobrze i liczę, że nie chce wracać do Anglii - przyznał Soriano.

Na Wyspy, zdaniem Soriano, nie wybiera się także Rijkaard, który według vice prezydenta Barcy dobrze wywiązuje się z pracy trenerskiej. - Po zakończeniu sezonu podsumujemy osiągnięte przez wszystkich wyniki i wtedy będziemy się zastanawiać nad ewentualnymi zmianami, stąd nie można na sto procent być pewnym, czy ktoś zostanie w Barcelonie na przyszły sezon, czy nie - zdradził Soriano i dodał: - Nasza postawa w lidze powinna być lepsza, ale z pracy Rijkaarda jesteśmy zadowoleni. Uważam, że nie ma on zamiaru przenosić się do Chelsea. Na ten temat mamy umowę, że nie będziemy o tym rozmawiać do zakończenia sezonu. Musimy się skoncentrować na ostatnich spotkaniach.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL