Najnowsze Wyniki/Kalendarz
1.FC Union Berlin
41' Sebastian Andersson 53' Robert Andrich 56' Marvin Friedrich
VfL Wolfsburg
40' Maximilian Arnold 60' Yannick Gerhardt 61' Renato Steffen 81' Wout Weghorst
2:2

Koniec. Union prowadził 2:0, ale meczu nie wygrał. Remis wydaje się być sprawiedliwy.

Jeszcze mamy przerwę w grzę. Urazu twarzy doznał Andrich.

Po dograniu z rogu Admir Mehmedi głową uderzył ponad bramką.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Jeszcze gospodarze szukają zwycięskiej bramki, ale grają dość chaotycznie.

VfL Wolfsburg. Schodzi: Josip Brekalo. Wchodzi: Felix Klaus.

Przerwa w grze. Ucierpiał Paulo Otavio.

Union. Schodzi: Marius Buelter. Wchodzi: Julian Ryerson.

Gol! Strzelił Wout Weghorst. Asystował mu Joao Victor. A jednak remis! Victor dobiegł z piłką do linii końcowej i z pola karnego dośrodkował do Weghorsta, który głową z trzech metrów pokonał Gikiewicza. 2:2!

Dogranie w pole karne gości, ale akcja przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

VfL Wolfsburg. Schodzi: Daniel Ginczek. Wchodzi: Joao Victor.

Buelter wjechał z piłką w pole karne gości, ale źle dogrywał.

Już tylko kwadrans mają goście na doprowadzenie do remisu. Zawodnicy Unionu umiejętnie oddalają grę daleko od własnej bramki.

Union. Schodzi: Christian Gentner. Wchodzi: Grischa Proemel.

Do uderzenia głową w polu karnym starał się dojść Marcus Ingvarsten, ale nie trafił dobrze w piłkę.

W ataku cały czas VfL, dogrywał Mbabu, ale piłka spadła za bramkę.

Union. Schodzi: Yunus Malli. Wchodzi: Marcus Ingvartsen.

Cały czas w ataku VfL, ale goście nie potrafią zagrożić Gikiewiczowi.

Żółtą kartkę otrzymał Renato Steffen.

Gol! Strzelił Yannick Gerhardt. Asystował mu Maximilian Arnold. Arnold z rogu na piąty metr, a nadbiegający Gerhardt uderzeniem głową trafił na 2:1!

Niepewnie defensywa gospodarzy, ale Wolfsburg swojej akcji nie zakończył uderzeniem.

Gol! Strzelił Marvin Friedrich. Asystował mu Christopher Trimmel. Kolejny gol dla gospodarzy ze stałego fragmentu. Z rzutu wolnego dośrodkował Trimmel, a Friedrich głową wpakował piłkę do siatki. 2:0!

Z woleja sprzed pola karnego uderzył Arnold. Pomylił się o metr.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Robert Andrich.

Zagranie do Weghorsta, ten jednak źle trafił w piłkę. A do bramki miał już tylko kilka metrów.

Optyczna przewaga Wolfsburga, jednak akcje goście rozgrywają dość wolno.

Wracamy do meczu.

Przerwa. Union prowadzi z Wolfsburgiem 1:0.

Jesteśmy w doliczonym czasie, ale nie wiadomo ile doliczył sędzia.

Sędzia wznowił mecz.

Spiker zaapelował do kibiców o włączenie myślenia. Jeśli jeszcze pojawi się transparent, wówczas mecz zostanie definitywnie przerwany.

Przerwa trwa już osiem minut. Czekamy na decyzje.

Transparentów nie widać, na trybunach cisza. Piłkarzy wciąż nie ma na murawie. Pozostała nam minuta do dogrania w 1. połowie.

Cały czas czekamy na piłkarzy, sędziów. Na jakikolwiek komunikat.

Piłkarze apelują do kibiców Unionu, aby zdjęli transparent. Sędziowie zeszli do szatni.

Przerwa w grze. Pojawił się transparent obrażający właściciela TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Przy próbie interwencji ucierpiał Koen Casteels, bramkarz jest opatrywany.

Gol! Strzelił Sebastian Andersson. Asystował mu Christopher Trimmel. Trimmel dośrodkował z rzutu wolnego na piąty metr, a tam nadbiegający Andersson głową pokonał bramkarza. 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Arnold.

Gra przerwana, na spalonym znalazł się jeden z piłkarzy gości.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu gospodarze zagościli w polu karnym Wolfsburga. Piłkarze Unionu źle rozegrali akcję.

Gra dość szybko została wznowiona, spiker zaapelował o zdjęcie transparentów.

No i mamy przerwę. Kibice goście wywiesili transparenty.

Coraz większa przewaga gości. Gracze z Wolfsburga starają się szybciej wymieniać podania.

Dogranie z rogu do Steffena, który uderzył bardzo źle.

I tak płyną nam minuty. Kibice śpiewają, piłkarze podają sobie piłkę. Daleko od bramki.

Po dograniu z rogą głową wysoko ponad bramką uderzył Wout Weghorst.

Po klarownej okazji dla VfL mecz wróciliśmy do tego, co było wcześniej. Niewiele się dzieje, goście przeważają.

Gikiewicz! Dwie kapitalne interwencja Polaka. Po dograniu z rogu dwukrotnie uderzał Wout Weghorst, bramkarz za każdym razem parował piłkę. Trzeci strzał był niecelny.

Szybsza akcja gości, do uderzenia doszedł Kevin Mbabu, został jednak zablokowany.

Nad stadionem wyszło słońce, ale piłkarze wciąż nie kwapią się do zapewnienia nam rozrywki w postaci uderzeń, spięć.

Kwadrans za nami. Bez okazji, bez uderzenia. Jak mawia klasyk: nie ma niczego. Jest tylko deszcz.

Rzut wolny dla Unionu. Dogranie jednak było złe. Od bramki goście.

Nad stadionem zaczął mocno padać deszcz, a na murawie przewagę uzyskali gospodarze.

Paulo Otavio otrzymał piłkę 30 metrów przed bramką i... wywalił ją daleko od bramki na aut.

Wciąż pasywna gra obu drużyn. Wilki przeważają, jednak nic z tego nie wynika.

Od początku goście dłużej utrzymują się przy piłce. Wszystko dzieje się w okolicach środka pola.

Gramy!

Mecz poprowadzi Bastian Dankert.

Kto wygra mecz?

Plasujący się na 11. miejscu w Bundeslidze Union Berlin podejmuje 7. Vfl Wolfsburg. Zespoły w tabeli dzieli pięć punktów.