Najnowsze Wyniki/Kalendarz
VfL Wolfsburg
60' Daniel Ginczek 66' John Anthony Brooks 82' Felix Klaus 86' Maximilian Arnold 90+2' Xaver Schlager
Borussia Dortmund
32' Raphael Guerreiro 55' Thomas Delaney 74' Thorgan Hazard 78' Achraf Hakimi
0:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania. Pewny triumf Borussii Dortmund, choć odniesiony stosunkowo małym nakładem sił. Cały mecz Piszczka, który dobrze grał w defensywie.

Bez zagrożenia po wrzutce z rzutu rożnego w wykonaniu graczy Wolfsburga.

Obie drużyny oczekują już na ostatni gwizdek sędziego. Goście nie narzucają tempa, a Wolfsburg nie potrafi odpowiedzieć ofensywną akcją.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Xaver Schlager.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Borussia po zdobyciu drugiego gola nie forsuje tempa. Goście cierpliwie wymieniają podania między sobą.

Zaostrzył się mecz w końcówce. Arbiter przerwał grę z powodu faulu na graczu Borussii.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maximilian Arnold.

Gospodarze stracili już nadzieję na zdobycie choćby punktu w tym spotkaniu.

Czerwoną kartkę za faul otrzymał Felix Klaus.

Sędzia sprawdził, czy doszło do brutalnego faulu w wykonaniu Klausa.

Gol! Strzelił Achraf Hakimi. Asystował mu Jadon Sancho. Szybka akcja gości. Sancho w polu karnym dograł do Hakimiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Strzał Brooksa z dystansu. Piłka przeleciała kilka metrów obok słupka.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thorgan Hazard.

Po wrzutce z rzutu rożnego interweniował Casteels, a następnie obrońcy Wolfsburga.

Arbiter sprawdza, czy Brooks dotknął piłkę ręką w polu karnym. Nie ma jedenastki.

Bez zagrożenia po rzucie rożnym w wykonaniu Hazarda.

Groźna akcja Borussii. Niecelnym strzałem zwieńczył ją Guerreiro.

W ostatnich 20 minutach gospodarze oddali pięć strzałów, goście żadnego.

Akcja gospodarzy zakończona stratą. Piłkę przejął Guerreiro.

Żółtą kartkę za faul otrzymał John Anthony Brooks.

VfL Wolfsburg. Schodzi: Jerome Roussilon. Wchodzi: Felix Klaus.

Potężny strzał Steffena zza pola karnego. Uderzenie obronił Burki.

Wrzutka Weghorsta w pole karne. Piłki nie zdołał opanować Arnold.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Ginczek.

W ostatnich minutach częściej przy piłce są gospodarze. To nie przekłada się jednak na ofensywne akcje.

Arnold uderzył z rzutu wolnego prosto w mur rywali.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thomas Delaney.

Piszczek przerwał akcję gości.

Borussia znów częściej utrzymuje się przy piłce i kontroluje sytuację na boisku.

Nieudany strzał Ginczka. Piłka przeleciała daleko od bramki.

To powinno być 1:1. Steffen uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam z Burkim trafił w poprzeczkę.

Początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy. Przewaga Borussii udokumentowana golem Guerreiro.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Dogranie do znajdującego się przed polem karnym Hazarda. Ten spudłował z siedemnastu metrrów.

Kompletnie nieudana akcja gospodarzy. Piłka znów w rękach Burkiego.

Po wrzutce z rzutu wolnego piłka trafiła prosto w ręce Burkiego.

Borussia kontroluje przebieg spotkania. Posiadanie piłki to 66% - 34% na korzyść BVB.

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro. Asystował mu Thorgan Hazard. Kilkoma podaniami Borussia rozklepała defensywę rywali. Hazard w polu karnym wyłożył piłkę Haalandowi, ale ten nie trafił w nią. Skorzystał z tego Guerreiro, którzy przejął futbolówkę i wpakował ją do bramki.

Borussia częściej gości też na połowie przeciwnika. Wolfsburg przytomnie się broni.

Brooks w ostatniej chwili powstrzymał akcję Hazarda.

Niecelny strzał Weghorsta po wrzutce ze skrzydła.

Borussia częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie przekłada się to na akcje ofensywne.

Nie jest to porywające widowisko. Brakuje celnych strzałów i ofensywnych akcji.

Niecelny strzał Hazarda z okolic narożnika pola karnego. Od bramki grę wznowił Casteels.

Dalekie i mało dokładne podanie do Hakimiego. Wybiciem na aut akcję przerwał bramkarz gospodarzy.

Delaney powstrzymał rozpędzonego Steffena.

Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Weghorsta. Szybszy był Hummels, który ubiegł napastnika Wolfsburga.

Gospodarze mają problem, by przedrzeć się pod pole karne rywali.

Spokojny początek meczu. Żadna ze stron nie ruszyła do frontalnych ataków.

Początek spotkania.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar epidemii koronawirusa.

Mecz rozegrany zostanie przy pustych trybunach.

VfL Wolfsburg w tabeli zajmuje szóste miejsce.

Borussia to wicelider tabeli Bundesligi, który do prowadzącego Bayernu Monachium traci cztery punkty.

Sędzia: Daniel Siebert.