Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juventus Turyn
16' Danilo 19' Gonzalo Higuain 52' Blaise Matuidi 62' Cristiano Ronaldo 80' Alex Sandro 83' Douglas Costa 90+2' Kalidou Koulibaly
SSC Napoli
40' Faouzi Ghoulam 44' Giovanni Di Lorenzo 66' Kostas Manolas 68' Hirving Lozano 81' Giovanni Di Lorenzo 90+1' Eljif Elmas
4:3

Szaleństwo w Turynie. Juventus wygrał starcie mistrza z wicemistrzem.

Gol samobójczy! Kalidou Koulibaly.

To się nie wydarzyło! Kalidou Koulibaly w 2018 roku zapewniał zwycięstwo Napoli po drugiej stronie boiska! Tym razem Senegalczyk strzelił gola samobójczego w doliczonym czasie! Juventus ponownie na prowadzeniu! Po wrzutce z rzutu wolnego defensor Napoli kopnął piłkę do własnej bramki i kompletnie zaskoczył Alexa Mereta. Ponownie 4:3 w meczu Napoli!

Żółtą kartkę otrzymał Eljif Elmas za faul na Paulo Dybali.

Doliczone trzy minuty.

To była wyczekiwana piłka meczowa. Ułożył ją sobie na lewej stopie Douglas Costa i huknął nieznacznie ponad bramką Alexa Mereta. Złapał się za głowę i głośno krzyknął Brazylijczyk.

Kostas Manolas przyblokował Paulo Dybalę i nie pozwolił Argentyńczykowi dojść do piłki po podaniu Douglasa Costy. Stoi Juventus. Zabrakło mu pary w meczu, w którym rządził niepodzielnie. Z kolei Napoli zareagowało świetnie.

SSC Napoli przeprowadziło piękny come back.

Giorgio Chiellini wyraźnie zdegustowany tym co zobaczył. Nie może jednak pomóc kompanom. W minutach po wyrównaniu bez sytuacji podbramkowych. Takie wyczekiwanie na piłkę meczową.

Miało być święto w Turynie. Juventus potrafił jednak zagrać kapitalnie tylko przez godzinę i dwie minutki. Później w hicie nastąpił wielki przełom.

Żółtą kartkę otrzymał Douglas Costa za faul na Mario Ruim.

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Jose Callejon.

Remis! Napoli odrobiło stratę trzech goli i ma nadal szansę na podbicie Turynu! Ponownie stały fragment. Totalna konsternacja na Allianz Stadium! Giovanni Di Lorenzo tak samo jak Kostas Manolas oraz Hirving Lozano strzelił premierowego gola dla Napoli. Skorzystał z wrzutki z rzutu wolnego.

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za faul na Hirvingu Lozano.

Holender powrócił na boisko. Wygląda na w miarę zdrowego i Bianconeri nadal w jedenastu. Przed nimi prawdopodobnie konieczność odparcia szturmu Napoli.

Przerwa w grze spowodowana problemami zdrowotnymi Matthijsa de Ligta. Sztab Juventusu nie może wprowadzić kolejnego zmiennika.

39203 kibiców na trybunach. Większość sympatyzuje z Juventusem i zaczęła się mocno stresować w przedostatnim kwadransie.

Napoli dostało skrzydeł. Z kolei Juventusowi zależy na tym, żeby wrócić na ten poziom kontroli meczu co w pierwszej połowie.

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Eljif Elmas.

Pomaga Napoli w pościgu Piotr Zieliński.

Wojciech Szczęsny nie utrzymał piłki w dłoniach po strzale Fabiana Ruiza. Pierwsza niepewna interwencja reprezentanta Polski zaskoczyła również Driesa Mertensa, który nie zorganizował się do dobitki.

Po uderzeniu Hirvinga Lozano gospodarze odpowiedzieli potężnym strzałem w słupek. W calcio ostatnio cała naprzód.

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Piotr Zieliński.

Zatrzęsła się ziemia w Turynie. Juventus już zastanawiał się, co śpiewać po zwycięstwie i co zamówić na kolację, ale jeszcze jest za wcześnie na świętowanie. Napoli strzeliło gola kontaktowego, a asystował przy nim Piotr Zieliński. Z podania reprezentanta Polski skorzystał Hirving Lozano i pokonał Wojciecha Szczęsnego uderzeniem z czystej pozycji.

Gol! Strzelił Kostas Manolas. Asystował mu Mario Rui.

Odpowiedź Napoli i nie będzie czystego konta Wojciecha Szczęsnego. Kostas Manolas uciekł obrońcom Bianconerich i główkował z bliska do bramki Polaka po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego. Podnieśli się z kolan przyjezdni i jeszcze postarają się przycisnąć Juventus w dalszej części spotkania.

Cristiano Ronaldo rozpoczął swoje strzelanie w tym sezonie.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Douglas Costa.

Brakowało na tej imprezie Cristiano Ronaldo, ale na błysk Portugalczyka nie trzeba było aż tak długo czekać. Techniczne uderzenie tam skąd przyszedł Alex Meret i piłka wylądowała w sieci. Druga asysta w tym spotkaniu Douglasa Costy. Napoli straciło sześć goli w dwóch kolejkach otwierających sezon. Obrona Azzurrich istnieje tylko teoretycznie.

Juventus. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Emre Can.

Po faulu Kostasa Manolasa na Cristiano Ronaldo szansa na zaskoczenie podopiecznych Carlo Ancelottiego z rzutu wolnego. Wstrzelenie Miralema Pjanicia unieszkodliwione przez gości.

Daniele Orsato miał do porozmawiania z zawodnikami. Dotychczas bez sędziowskiego skandalu w Turynie, a nawet od początku kolejki. Byle tak dalej.

Wojciech Szczęsny przeniósł piłkę nad poprzeczkę po chytrym uderzeniu Driesa Mertensa. Strzał za strzałem. Nie jest to bezbarwny hit calcio.

Postanowili odpowiedzieć Bianconeri tak żeby Napoli nie poczuło się zbyt pewnie na ich stadionie. Blaise Matuidi strzelił dobrze, ale nie zaskoczył Alexa Mereta. Korner dla Juve.

Trochę groźniejsi przyjezdni. Dries Mertens uderzył technicznie nieznacznie obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Blaise Matuidi za faul na Jose Callejonie.

Piłkarze z Neapolu szukają sposobu na zaskoczenie Bianconerich. Przyspieszył Piotr Zieliński i poczęstował Wojciecha Szczęsnego strzałem po ziemi. Nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki były zawodnik Romy.

Piłkarze Napoli wymienili podania po powrocie z szatni i dwóch zmianach personalnych. Nic nie wykreowali jeszcze Azzurri.

Druga połowa.

Napoli. Schodzi: Faouzi Ghoulam. Wchodzi: Mario Rui.

W sobotę Juventus dodał już dwa gole do swojego bilansu!

Czy Juventus FC powiększy przewagę po przerwie?

Bardzo dobry Juventus w pierwszej połowie. Wynik nie kłamie.

Fenomenalny wślizg Alexa Sandro, który przeciął płaskie dośrodkowanie Piotra Zielińskiego sunące w kierunku Driesa Mertensa. W zasadzie wszyscy piłkarze defensywni Juventusu są bezbłędni.

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za faul.

Gonzalo Higuain strzelił gola byłemu klubowi.

Piotr Zieliński podał beznadziejnie. Przynajmniej wiadomo, że jest na boisku.

Ostatnie minuty pierwszej części. Juventus lepszy, groźniejszy, skuteczniejszy. Taką drużynę jak przed przerwą chcą oglądać turyńczycy w Lidze Mistrzów i w hitach Serie A.

Żółtą kartkę otrzymał Faouzi Ghoulam za faul na Douglasie Coście.

Zapalił Cristiano Ronaldo blisko koła środkowego. Portugalczyk mógł liczyć na asekurację. Nie podjął nadmiernego ryzyka.

Wejście Danilo z ławki rezerwowych to też jeden z momentów, który zostanie zapamiętany. Czekamy na kolejne wisienki na torcie.

Fabian Ruiz strzelił po raz drugi w tym meczu. Trudno powiedzieć, czy druga próba była gorsza od pierwszej. Na pewno żadna udana.

Leonardo Bonucci pobiegł do medyków zatamować krwawienie. Bez Giorgio Chielliniego rola byłego zawodnika Milanu ponownie będzie kluczowa.

Sami Khedira strzelił zza pola karnego w poprzeczkę. Techniczna próba z 18. metra. Gromkie brawa dla Bianconerich za to jak prezentują się w pierwszej połowie.

Danilo otworzył wynik. Zrobił to po minucie debiutu. Imponujące i trochę szczęśliwe.

Dzięki Alexowi Meretowi dalszy ciąg tego meczu może mieć sens. Włoch powstrzymał uderzenie z fenomenalnej pozycji Samiego Khediry. Niemiec nie jest snajperem wyborowym i nie wykorzystał dobrego podania Gonzalo Higuaina. To była stuprocentowa szansa.

Wojciech Szczęsny spokojnie chwycił piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Na razie świetnie Polak.

Fabian Ruiz strzelił na wiwat z dystansu. Napoli rozpoczęło mecz w Turynie jeszcze gorzej niż ten we Florencji, choć nie można zapominać, że Azzurri objęliby prowadzenie gdyby nie Wojciech Szczęsny.

Wojciech Szczęsny lepszy w sytuacji sam na sam z Driesem Mertensem. Na dodatek Belg był na spalonym.

Leonardo Bonucci zejdzie z tego meczu obolały. Tym razem oberwał w twarz od Kalidou Koulibaliego. Wcześniej dostał piłką, ale przynajmniej zainicjował w ten sposób akcję bramkową.

Pavel Nedved szalał po strzale Gonzalo Higuaina. Jeszcze 10 minut temu Czech wyglądał na znudzonego. Teraz turyńczycy bawią się w najlepsze.

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain.

Juventus punktuje wicemistrza Włoch! Po przeciętnej inauguracji sezonu drużyna z Turynu złapała za gardło Napoli i pokazuje swoje najgroźniejsze oblicze. Gonzalo Higuain huknął pod poprzeczkę. Pierwsze trafienie Argentyńczyka po powrocie do Juventusu. Ograł jak juniora Kalidou Koulibaliego. Ważną rolę odegrał również Blaise Matuidi.

Gol! Strzelił Danilo. Asystował mu Douglas Costa.

Zabójczy kontratak Juventusu! Doskonałe wejście z ławki rezerwowych. Gdyby nie kontuzja Mattii De Sciglio w ogóle nie byłoby na boisko Danilo, a ten w pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola. Bianconeri na prowadzeniu! Szybko przeprowadzili atak, wybiegali trzech na jednego, a Douglas Costa wiedział co zrobić z futbolówką. Po jego podaniu Danilo otworzył wynik uderzeniem z centralnej części pola karnego.

Juventus. Schodzi: Mattia De Sciglio. Wchodzi: Danilo.

Wojciech Szczęsny! Kapitalnie! Piękna parada reprezentanta Polski po strzale Allana zza linii pola karnego. Bramkarz Juventusu wyszedł w powietrze, wyciągnął dłoń i sparował piłkę na korner.

Sami Khedira próbował zabrać piłkę Allanowi na połowie Napoli. Sędzia uchronił Brazylijczyka i podyktował faul agresywnego Niemca. Na początku spotkania po aptekarsku gwiżdże Daniele Orsato.

Pavel Nedved wygląda na spokojnego, ale fakt, nie było dotychczas powodu do ekscytowania się.

Kalidou Koulibaly interweniował po niebezpiecznym dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Dobre ustawienie, spokojne zachowanie Senegalczyka będącego filarem defensywy Napoli.

Trochę wyżej wyszli też piłkarze SSC Napoli, ale Juventus trudno jest zmusić do błędu. Tyle co się udało gościom to dostać wrzut z autu na własnej połowie.

Carlo Ancelotti wysoko przy linii bocznej boiska. Trener Napoli stara się szybko reagować i podpowiadać swoim podopiecznym jak powstrzymywać dominatora z Turynu.

Podanie w okolicę narożnika pola karnego do rozpędzonego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk od razu huknął w lustro bramki, ale tam gdzie stał Alex Meret. Piąstkowanie młodego Włocha i pierwsza szansa gwiazdora Juventusu bez gola.

Crossowe podanie Piotra Zielińskiego do Faouziego Ghoulama. Akcja przyspieszona przez reprezentanta Polski zakończyła się dwa metry przed polem karnym Juventusu.

Juventus w biało-czarnych pasiakach, a jego przeciwnik w błękitnych strojach z białymi wstawkami. Owacyjnie powitany przez kibiców Giorgio Chiellini.

Początek hitu.

Najlepsze drużyny we Włoszech wychodzą na boisko. Giorgio Chiellini niestety musi oglądać mecz z trybun.

Dobiega końca rozgrzewka.

Czy Juventus FC wygra mecz z SSC Napoli?

Starcie na szczycie tym razem już bez Marka Hamsika. Powspominajmy, jak Słowak robił krzywdę mistrzowi Włoch.

Pierwsza w tym sezonie rozgrzewka na stadionie Juventusu.

Sędzia: Daniele Orsato

Mistrz Włoch w sobotę zagra po raz pierwszy w sezonie na własnym stadionie. Po przełomowym zwycięstwie z Parmą podejmie SSC Napoli. W poprzednim sezonie Bianconeri dwukrotnie ograli podopiecznych Carlo Ancelottiego.

SSC Napoli rozegrało znacznie bardziej przebojowe i dramatyczne spotkanie z Fiorentiną. Azzurri wyglądali na kompletnie zaskoczonych początkowym atakiem przeciwnika, ale potrafili zareagować i wygrać 4:3 widowiskowy mecz na Stadio Artemio Franchi.

Juventus FC wygrał zgodnie z planem na inaugurację ligi, ale nowej jakości spod znaku Maurizio Sarriego jeszcze nie pokazał. Stara Dama zaprezentowała się przeciętnie w zakończonym wynikiem 1:0 meczu z Parmą.