Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SSC Napoli
7' Nikola Maksimović 13' Dries Mertens 37' Fabian Ruiz 69' Dries Mertens
Sampdoria Genua
27' Alex Ferrari 41' Gianluca Caprari
2:0

Napoli rządziło na boisku w tym spotkaniu i odniosło zasłużone zwycięstwo z będącą wciąż na dnie tabeli Sampdorią.

Akcja indywidualna Medhiego Lerisa zakończona beznadziejnym uderzeniem zza pola karnego ponad bramką Alexa Mereta.

Doliczone pięć minut.

Napoli trzyma przeciwnika w bezpiecznej odległości od własnej bramki.

Ostatnie minuty spotkania i gra już w spokojnym tempie.

Techniczne uderzenie Lorenzo Insigne. Piłka przeleciała nieznacznie obok słupka bramki Emila Audero.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Amin Younes.

Sampdoria. Schodzi: Emiliano Rigoni. Wchodzi: Fabio Depaoli.

Gdyby lepiej przymierzył przed momentem Albin Ekdal, końcówka spotkania mogłaby mieć dreszczyk emocji.

Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

Już bezpieczna zaliczka zespołu z Neapolu. Sampdoria jeszcze próbuje uratować wynik, jednak uderzenie Fabio Quagliarelli zza pola karnego było nieznacznie niecelne.

Publiczność zadowolona. Wiadomo już, że komplet punktów pozostanie na Stadio San Paolo.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Fernando Llorente.

Sędziowie przyjrzeli się dokładnie powtórkom i pozwolili się cieszyć gospodarzom. Nie było jednak złamania przepisów piłkarskich. Jest gol na 2:0!

Piłka w bramce przyjezdnych, ale sędzia nie uznał gola po strzale Driesa Mertensa i niefortunnym rykoszecie od Alexa Ferrarego.

Sampdoria. Schodzi: Vasco Regini. Wchodzi: Medhi Leris.

Ucieka czas zawodnikom Sampdorii, którzy po przerwie głównie przyglądają się atakom Napoli i wykopują piłkę na oślep.

Eljif Elmas przejął piłkę na połowie przeciwnika. Akcja młodego pomocnika między biernymi obrońcami Sampdorii zakończona mocnym strzałem obok bramki Emila Audero.

Dries Mertens nie dokręcił piłki w okienko bramki Sampdorii. Czujnie obserwował lot futbolówki Emil Audero i w pewnym momencie miał stuprocentową pewność, że nie wyląduje ona w sieci.

Nieporozumienie Fabio Quagliarelli z Bartoszem Bereszyńskim. Reprezentant Polski uciekał ze spalonego w momencie podania doświadczonego Włocha.

Napoli z mocnym postanowieniem powiększenia przewagi. Aktualny wynik nie daje spokoju ani Carlo Ancelottemu, ani jego podopiecznym.

Piotr Zieliński oddał uderzenie. Odbita rykoszetem piłka trafiła jeszcze pod nogi Kalidou Koulibaliego, który nie kontynuował ataku z powodu spalonego.

Dośrodkowanie Jose Callejona zostało zneutralizowane przez piłkarzy Sampdorii. Dries Mertens nie doczekał się wymarzonego podania w centrum pola karnego.

Fabian Ruiz nie kwapił się do szybkiego rozpoczęcia akcji. Hiszpan wykorzystał przerwę w grze na uporanie się z rozwiązanym sznurowadłem.

Druga połowa.

Czy Sampdoria wyrówna po przerwie?

Fernando Llorente czeka na debiut na ławce rezerwowych.

Napoli potrafiło zdobyć tylko najskromniejszą możliwą przewagę w pierwszej połowie.

Doliczone dwie minuty.

Fabio Quagliarella uwolnił się spod opieki przeciwnika przed polem karnym i postraszył mocnym strzałem Alexa Mereta. Bramkarz z Neapolu wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

Napoli stara się ostudzić impet przeciwnika i wymienia podania w centralnej części boiska. Przewaga podopiecznych Carlo Ancelottego nie jest jeszcze bezpieczna. To tylko jedna bramka.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Caprari za faul na Hirvingu Lozano.

Sampdoria na połowie przeciwnika i próbuje wykorzystać ostatnie minuty pierwszej części spotkania na wyrównanie.

Carlo Ancelotti dostał żółtą kartkę za protestowanie przed rzutem wolnym Sampdorii.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz za faul na Karolu Linettym.

Sampdoria wymieniła podania w centralnej części boiska. Pospieszył się jeden z podopiecznych Eusebio Di Francesco i posłał futbolówkę pod nogi Alexa Mereta.

Dries Mertens strzelił na razie jedynego gola.

Gianluca Caprari szukał miejsca do oddania strzału między kilkoma piłkarzami Napoli. Powinien oddać futbolówkę Fabio Quagliarelli, a tak wywalczył zaledwie korner.

Dries Mertens miał ochotę na pokonanie Emila Audero uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka była ustawiona blisko pola karnego przeciwnika i doświadczony Belg trafił w mur złożony z zawodników Sampdorii.

Żółtą kartkę otrzymał Alex Ferrari za faul blisko własnego pola karnego.

Fabio Quagliarella zameldował się uderzeniem po wznowieniu gry. Król strzelców ligi włoskiej zatańczył z piłką blisko pola karnego i nieznacznie chybił.

Przerwa na wodę zarządzona przez sędziego.

Poradzili sobie przyjezdni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie pozwolili oddać uderzenia zawieszonemu w powietrzu Nikoli Maksimoviciowi.

Dries Mertens strzelił w poprzeczkę. Natychmiastowa odpowiedź Sampdorii i Emiliano Rigoni nie pokonał w sytuacji sam na sam Alexa Mereta. Zapachniało bardzo mocno golem po obu stronach boiska.

Napoli wyraźnie przyspieszyło. Po objęciu prowadzenia druzyna spod Wezuwiusza miała już szansę na strzelenie kolejnego gola.

Dries Mertens dał prowadzenie Napoli.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Napoli na prowadzeniu. Drużyna spod Wezuwiusza otworzyła wynik po składnym ataku. Piłka potoczyła się na skraj pola karnego, a płaskie dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo wykończył strzałem Dries Mertens.

Sampdoria miała szansę na zaskoczenie Alexa Mereta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzenie z bliska i interwencja bramkarza uratowała Napoli. Zapachniało niespodziewanym prowadzeniem podopiecznych Eusebio Di Francesco.

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za przewinienie taktyczne.

Strzał zza pola karnego. To Fabian Ruiz starał się pokonać Emila Audero, jednak dobrze ustawiony bramkarz Sampdorii nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

Akcja oskrzydlająca przeprowadzona przez Azzurrich. Ich przeciwnicy starają się odbierać piłkę na całej długości boiska.

Napoli gra w tym meczu w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Z kolei zawodnicy z Genui w ciemnych strojach z barwnymi wstawkami.

Początek meczu.

Czy SSC Napoli wygra mecz z Sampdorią?

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty od początku w Sampdorii.

Piotr Zieliński zagra od początku.

Sędzia: Federico La Penna

W poprzednim sezonie mecze Napoli z Sampdorią kończyły się wynikiem 3:0. Drużyny prowadzone przez Carlo Ancelottego i Marco Giampaolo widowiskowo wykorzystywały atut własnego boiska.

Sampdoria rozpoczęła sezon bardzo źle. Podopieczni Eusebio Di Francesco dostali dwa lania przed przerwą reprezentacyjną. Oberwali 0:3 od Lazio na własnym stadionie i 1:4 od US Sassuolo na wyjeździe. Piłkarze z Ligurii stracili siedem goli tak samo jak Napoli.

W takich okolicznościach Azzurri przegrali poprzedni bój z Juventusem!

Wicemistrz Włoch ma trzy punkty po dwóch meczach w Serie A. Drużyna z Neapolu zwyciężyła 4:3 z Fiorentiną i została pokonana 3:4 w hicie calcio z Juventusem FC.

Napoli zmierzy się z zespołem z Genui przed zderzeniem z Liverpool FC na początek fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Carlo Ancelottego ma za zadanie uszczelnić defensywę po meczach z Fiorentiną i z Juventusem, w których straciła siedem goli.