Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AC Milan
20' Hakan Calhanoglu 81' Krzysztof Piątek 85' Lucas Biglia
US Lecce
44' Zan Majer 62' Khouma Babacar 76' Luca Rossettini 90+2' Marco Calderoni
2:2

Milan dwukrotnie prowadził, ale nie może cieszyć się z kompletu punktów w pierwszym występie pod wodzą Stefano Piolego.

Gol! Strzelił Marco Calderoni. Asystował mu Jacopo Petriccione.

Ponownie wyrównanie w Mediolanie. Marco Calderoni dopadł przeciwnika! Na dodatek zrobił to w pięknym stylu. Potężne uderzenie z dystansu i futbolówka ugrzęzła w bocznej siatce. Konsternacja na trybunach. Milan znów nie utrzymał prowadzenia, a bramka Krzysztofa Piątka jednak nie będzie zwycięska.

Milan nie chce powtórzyć swojego błędu i stracić prowadzenia. Piłkarze z Mediolanu wymieniają podania i podstawowym zadaniem jest utrzymanie futbolówki i przeciwnika daleko od bramki Gianluigiego Donnarummy.

Doliczone sześć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Biglia za faul.

Krzysztof Piątek odzyskał prowadzenie!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Milan ponownie na prowadzeniu! Krzysztof Piątek z trzecim golem w sezonie i pierwszym zdobytym w inny sposób niż z rzutu karnego. Nie miał wystarczająco blisko żadnego przeciwnika i posłał piłkę płasko w odsłonięty narożnik bramki po podaniu Hakana Calhanoglu.

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Ante Rebić.

Fabio Liverani dostał czerwoną kartkę za zachowanie na ławce.

Kombinacja podopiecznych Stefano Piolego na połowie przeciwnika. Zakończyła się ona strzałem Theo Hernandeza zatrzymanym przez dobrze dysponowanego Gabriela.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Rossettini za faul na Krzysztofie Piątku.

AC Milan wymienia podania w środkowej strefie boiska. Między obrońcami z Lecce jest zdecydowanie mniej miejsca niż w pierwszej połowie spotkania.

Krzysztof Piątek powalczył o piłkę w szesnastce. Cała akcja zakończyła się mocnym strzałem z dystansu Hakana Calhanoglu.

Krzysztof Piątek miał obok siebie przeciwnika, który utrudnił reprezentantowi Polski oddanie premierowego uderzenia po miękkiej wrzutce Hakana Calhanoglu.

Milan. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Rade Krunić.

Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Krzysztof Piątek.

Lecce doprowadziło do remisu! Khouma Babacar (były napastnik Fiorentiny) przymierzył do bramki.

Lecce. Schodzi: Zan Majer. Wchodzi: Jacopo Petriccione.

Gol! Strzelił Khouma Babacar.

Wyrównanie w Mediolanie. Khouma Babacar strzelił z rzutu karnego w prawy narożnik, nadział się na interwencję Gianluigiego Donnarummy, ale szczęśliwie dla siebie miał najbliżej do piłki i wykonał dobitkę z bliska.

Nie ma gola! Khouma Babacar!

Rzut karny dla Lecce!

Może być rzut karny dla Lecce za zagranie ręką Andrei Contego.

Uwaga, obudzili się wcześniej katastrofalni goście. Skrzydeł dodaje im fakt, że są w kontakcie z Milanem. Wystarczy jeden gol i będzie punkcik.

Gabriel przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zainicjowana przez doświadczonego bramkarza akcja zakończyła się w polu karnym Milanu. Tam Marco Mancosu upadł, jednak zdaniem sędziego nie był faulowany.

Rafael Leao wbiegł w pole karne przeciwnika i w gąszczu obrońców znalazł miejsce do oddania strzału z ostrego kąta. Szansa na wpakowanie piłki do bramki była jednak niewielka.

Suso wrzucił piłkę w pole karne przeciwnika, a tam Luca Rossettini ustawił się idealnie i nie pozwolił na zgarnięcie futbolówki Rafaelowi Leao.

Diego Farias poczęstował Gianluigiego Donnarummę strzałem z dystansu. Pewny chwyt do koszyczka reprezentanta Włoch.

Lecce ma coś do udowodnienia w drugiej połowie. Jeżeli zagra równie słabo jak przed przerwą, będzie wracać do bazy ze zwieszonymi głowami.

Awantura z udziałem prawie wszystkich zawodników. Na boisku leży Hakan Calhanoglu, którego przeciwnik potraktował ostro. Na dodatek Panagiotis Tachtsidis postanowił ruszyć z akcją, kiedy zauważył, że Rafael Leao nieskutecznie wybił piłkę poza boisko.

Pierwszy gwizdek w drugiej połowie.

Lecce. Schodzi: Filippo Falco. Wchodzi: Diego Farias.

Piłkarze przygotowują się do drugiej części meczu.

Klub z Lecce ma ponownie możliwość rywalizowania z najlepszymi zespołami w calcio.

Czy AC Milan powiększy przewagę po przerwie?

Przerwa. Milan wyraźnie lepszy, ale jeszcze nie ma bezpiecznej zaliczki.

Żółtą kartkę otrzymał Zan Majer za faul na Hakanie Calhanoglu.

Filippo Falco pokazał się na połowie zespołu z Mediolanu. Lider Lecce ułożył sobie piłkę na lewej stopie i oddał celne uderzenie. Problem w tym, że futbolówka ledwo doturlała się do Gianluigiego Donnarummy.

Lecce spróbowało zagrozić Gianluigiemu Donnarummie, ale bramkarz Milanu nie pozwolił na to. Pewny chwyt Włocha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Płaskie dośrodkowanie Suso zatrzymane przez Marco Calderoniego. Kolejny rzut rożny dla Milanu i wrzutka nie znalazła odbiorcy.

Kilka spokojniejszych minut w Mediolanie. Rossoneri jakby zmęczyli się swoim agresywnym pressingiem. Nie oznacza to jednak, że Lecce może swobodnie wymieniać podania w pobliżu bramki Gianluigiego Donnarummy.

Totalna dominacja Milanu. Brakuje gospodarzom jeszcze drugiego gola, żeby całkowicie uspokoić sytuację na murawie.

Seria rzutów rożnych Rossonerich. Mateo Musacchio znalazł się blisko piłki, ale nie był w stanie zatrudnić, a może nawet pokonać Gabriela niebezpiecznym strzałem.

Suso strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka bramki Lecce. Gabriel musiał ponownie ratować przyjezdnych. Doświadczony golkiper sparował piłkę na korner.

Khouma Babacar strącił piłkę w rękawicę Gianluigiego Donnarummy po wrzutce z rzutu wolnego. Reprezentant Włoch musiał sobie poradzić z powoli szybującą futbolówką.

Ataki Milanu nie mają chyba końca. Przyjezdni prezentują się katastrofalnie i nie potrafią zatrzymać przeciwnika.

Aktualnie z "10" w Milanie występuje Hakan Calhanoglu. W tym spotkaniu już strzelił gola.

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu. Asystował mu Lucas Biglia.

Pierwsze trafienie w tym meczu. Hakan Calhanoglu zachował się wzorowo w polu karnym przeciwnika, opanował piłkę, ułożył ją sobie na prawej stopie i huknął potężnie z ostrego kąta pod poprzeczkę. Milan sumiennie zapracował na to prowadzenie.

Theo Hernandez powstrzymany brutalnie blisko własnego pola karnego. Po tym faulu ostatnie ostrzeżenie werbalne dla zawodnika Lecce.

Lucas Biglia faulował na własnej połowie przeciwnika organizującego się do kontrataku.

Hakan Calhanoglu i kolejne uderzenie. Milan łatwo radzi sobie z pasywnymi obrońcami beniaminka i prowadzi ostrzał bramki Gabriela. Tym razem piłka poleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

Hakan Calhanoglu dostał podanie w pole karne od Suso. Płaskie uderzenie Turka nie było najczystsze, przez co futbolówka przeturlała się obok bramki Gabriela.

Nieporozumienia w akcjach obu drużyn. Lecce gra w białych koszulkach i czarnych spodenkach z żółto-czerwonym akcentem. Jedna akcja beniaminka wyglądała obiecująco, ale nie porozumieli się Biagio Meccareiello oraz Filippo Falco.

Po przewinieniu na Khoumie Babacarze strzał z rzutu wolnego. Piłka ugrzęzła między zawodnikami stojącymi w murze ustawionym przez Gianluigiego Donnarummę.

Gabriel rzucił się pod nogi Rafaela Leao i sprzątnął piłkę odbitą rykoszetem po dośrodkowaniu Andrei Contego.

Lecce rozpoczęło ospale. Pierwszy wypad przyjezdnych przerwany faulem przez Mateo Musacchio. Po chwili dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzenie Panagiotisa Tachtsidisa wyraźnie nad poprzeczką.

Rafael Leao ponownie szarżował za linią obrońców beniaminka. Kolejne płaskie uderzenie Portugalczyka i tym razem futbolówka wylądowała w bocznej siatce.

Milan w czerwono-czarnych pasiakach. Nie minęło 60 sekund i gospodarze mieli dwie szanse na objęcie prowadzenia. Strzał Rafaela Leao obronił Gabriel, a po dobitce Lucasa Paquety piłka poleciała nad poprzeczką.

Pierwszy gwizdek.

Milan nie miał swojego bohatera w ostatnich derbach Mediolanu i przegrał z Interem. Po nich stara się odzyskać zaufanie kibiców.

Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

US Lecce nie zapunktowało w starciu z Milanem.

Przygotowania piłkarzy z Mediolanu do meczu z Lecce.

Sędzia: Fabrizio Pasqua

US Lecce jest beniaminkiem, który dotychczas zdobył sześć punktów po awansie i wszystkie na wyjazdach. Ligowy nowicjusz podbił stadiony Torino FC i SPAL-u.

Rossoneri zadebiutują pod wodzą nowego trenera Stefano Piolego, który zastąpił na stanowisku Marco Giampaolo. Poprzedni szkoleniowiec nie potrafił uczynić gry Milanu ani efektowną, ani efektywną.

AC Milan wygrał poprzednie spotkanie 2:1 z Genoa CFC. W czasie tego meczu Rossoneri znaleźli się w wirtualnej tabeli w strefie spadkowej, ale po powrocie z szatni na boisko potrafili odwrócić wynik i zwyciężyć.