Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SPAL
16' Jasmin Kurtić 25' Gabriel Strefezza 45' Nenad Tomović 90+2' Thiago Cionek
SSC Napoli
9' Arkadiusz Milik 84' Sebastiano Luperto
1:1

Podział punktów w Ferrarze. Czterech Polaków na boisku, a najbardziej wyrazisty z nich Arkadiusz Milik.

Futbolówka przecina pole karne po dośrodkowaniach. Raz z lewej strony, a za moment z prawej ciskają piłką zawodnicy Napoli, jednak Arkadiusz Milik oraz Fernando Llorente nie dochodzą do niej.

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Cionek za faul na Arkadiuszu Miliku.

Doliczone sześć minut.

Ostatnie ataki Azzurrich, a niesieni dopingiem z trybun gospodarze bronią z zaangażowaniem, agresją oraz poświęceniem. Być może SPAL pokusi się jeszcze o jakiś kontratak z wykorzystaniem szybkiego Arkadiusza Recy.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastiano Luperto za faul na Andrei Petagni.

Carlo Ancelotti denerwuje się przy ławce rezerwowych.

Arkadiusz Milik próbuje wziąć ten mecz na swoje barki. Kolejny strzał napastnika Azzurrich zatrzymany przez Etrita Berishę. Napoli potrzebuje drugiego gola Polaka.

10 minut do końca podstawowego czasu. Napoli na razie nie odrabia do Juventusu i Interu, a ląduje za Atalantą.

Arkadiusz Milik poczęstował strzałem Etrita Berishę. Bramkarz SPAL-u poradził sobie z piłką posłaną płasko w kierunku jego królestwa przez reprezentanta Polski.

SPAL. Schodzi: Jasmin Kurtić. Wchodzi: Mattia Valoti.

Podanie Lorenzo Insigne przepuszczone przez Arkadiusza Milika do Fabiana Ruiza. Coraz bliżej gola jest Hiszpan. Tym razem piłka po uderzeniu zmiennika trafiła w słupek!

Do Arkadiusza Milika dołączył w przodzie Fernando Llorente. Nie ma wątpliwości, że dobrym rozwiązaniem dla przyjezdnych jest teraz posyłanie dośrodkowań w pole karne SPAL-u. Musi tam zachować czujność rewolucyjną Thiago Cionek.

Napoli. Schodzi: Kevin Malcuit. Wchodzi: Jose Callejon.

Wątpliwie ekscytujące ostatnie minuty. SPAL nie pęka przed wicemistrzem Włoch, jednak od czasu interwencji Davida Ospiny nie było sytuacji podbramkowej dla zespołu z Ferrary.

Tym razem przerwa spowodowana urazem Kevina Malcuita. Rozgrzewa się Faouzi Ghoulam.

Przewaga Napoli głównie w posiadaniu piłki. Po przerwie podobna liczba sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska. Przed momentem szarżował Arkadiusz Milik. Został jednak zatrzymany w polu karnym przez defensora.

SPAL. Schodzi: Alberto Paloschi. Wchodzi: Sergio Floccari.

Fabian Ruiz postanowił strzelić z dystansu. Niezła próba, ale podbita przez defensora futbolówka zmieniła parabolę lotu i wylądowała poza bramką gospodarzy.

Jasmin Kurtić próbował strzelić drugiego gola w tym meczu. Rykoszet po brawurowej próbie pomocnika SPAL-u. Tym razem po rzucie rożnym nie było zagrożenia dla Napoli.

Arkadiusz Milik był daleko od pola karnego przeciwnika. Strzelec wciąż jedynego gola dla Napoli szukał wymiany podań z Driesem Mertensem, ale SPAL wiedział co się święci na jego połowie.

Czterech reprezentantów Polski na boisku. Piąty na ławce rezerwowych - Bartosz Salamon.

SPAL. Schodzi: Igor. Wchodzi: Thiago Cionek.

Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Fabian Ruiz.

David Ospina zrobił sobie krzywdę i potrzebna jest przerwa w grze spowodowana urazem Kolumbijczyka.

Arkadiusz Reca rozpędził się na lewej stronie boiska. Blisko reprezentanta Polski znajdował się Kevin Malcuit i zablokował dośrodkowanie. SPAL miał z tego korner, po którym z wielkimi problemami interweniował David Ospina.

Piotr Zieliński starał się uruchomić Arkadiusza Milka prostopadłym podaniem. Niezła tylko koncepcja, ponieważ futbolówka potoczyła się do bramkarza SPAL-u.

To miała być wymiana podań Eljifa Elmasa z Kevinem Malcuitem. Młodzi gracze Napoli nie porozumieli się i piłka potoczyła się powoli w kierunku bramkarza gospodarzy.

Druga część meczu.

Piłkarze powrócili z szatni na boisko.

Czy Arkadiusz Milik strzeli drugiego gola po przerwie?

Hirving Lozano rozpoczął w tym sezonie podbój włoskich boisk. Na razie nie ma pewnego miejsca w jedenastce Napoli.

Tylko Arkadiusz Milik znalazł drogę do bramki SPAL-u w pierwszej połowie. Gospodarze odpowiedzieli i po nieco ponad 45 minutach jest 1:1.

Doliczone dwie minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Nenad Tomović za faul na Lorenzo Insigne.

Pogubili się kompletnie David Ospina oraz Kalidou Koulibaly. To otworzyło szansę na strzelenie kuriozalnego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed Alberto Paloschim.

Jedenastka anulowana. Sędzia ucieszył Francesco Vicarego i uratował SPAL.

Rzut karny dla Napoli. Sędzia gwizdnął po zagraniu ręką Francesco Vicarego blokującego zagranie Driesa Mertensa.

Napoli wcześnie straciło prowadzenie i musi ponownie przebijać się przez defensywę uskrzydlonych wyrównaniem przeciwników.

Kevin Malcuit dostał podanie z centralnej części boiska na prawe skrzydło. Francuz ułożył sobie piłkę na prawej stopie i miał sporo czasu na wykonanie dośrodkowania. Futbolówka uciekła mu jednak za bramkę Etrita Berishy.

Podanie z głębi pola do Lorenzo Insigne. Włoch ponownie na spalonym, choć tym razem złamanie przepisów nie było wyraźne.

Fernando Llorente został ściągnięty do Neapolu latem. Jest nową bronią w zespole Carlo Ancelottego, ale wobec wysokiej formy Arkadiusza Milika i Driesa Mertensa siedzi na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Milik główkował celnie po wrzutce Lorenzo Insigne z rzutu wolnego. Strącenie napastnika Napoli było zbyt delikatne, żeby futbolówka zaskoczyła dobrze ustawionego Etrita Berishę.

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Strefezza za faul na skrzydle.

Jeden z członków sztabu szkoleniowego SPAL-u zobaczył czerwoną kartkę. Dalszą część meczu zobaczy z trybun.

Piłka przetoczyła się nieznacznie obok bramki gospodarzy. Lorenzo Insigne nie przypilnował jednak linii obrońców SPAL-u i jego uderzenie ze spalonego nie miało już specjalnego znaczenia.

Dynamicznie i skutecznie na początku meczu obie jedenastki. Piłka wylądowała już w bramce po obu stronach boiska.

Gol! Strzelił Jasmin Kurtić. Asystował mu Gabriel Strefezza.

Napoli nie nacieszyło się długo swoim prowadzeniem po strzale Arkadiusza Milika. SPAL nie dał się znokautować jednym, co prawda mocnym uderzeniem. Po akcji Gabriela Strefezzy na prawym skrzydle płaskie dośrodkowanie i uderzenie na 1:1 z pierwszej piłki z centralnej części pola karnego.

Podanie do Arkadiusza Milika. Napastnikowi Napoli nie udało się wypracować miejsca do strzału w pojedynku z niezdarnie, ale ostatecznie skutecznie interwenującym Etritem Berishą.

Arkadiusz Milik! Trzeci gol Polaka w sezonie, 30. na włoskich boiskach.

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Allan.

Nie trzeba było długo czekać na gola Arkadiusza Milika. Rośnie reprezentant Polski w tym sezonie! To przecież nie musi być jego ostatnie słowo w tym meczu. Arkadiusz Milik dał prowadzenie Napoli płaskim strzałem z kilkunastu metrów. Etrit Berisha nie był w stanie zatrzymać szybko sunącej po murawie futbolówki.

Napoli jeszcze nie miało równie dobrej szansy na objęcie prowadzenia jak Andrea Petagna. Podopieczni Carlo Ancelottego szukają sposobu na przebicie się przez gąszcz obrońców gospodarzy.

Pierwsza szansa na strzelenie gola. Andrea Petagna zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i nieznacznie zza linii pola karnego huknął w poprzeczkę. David Ospina miał dużo szczęścia, a kibice w Neapolu odetchnęli z ulgą.

Punktualnie początek meczu.

Czy SSC Napoli wygra mecz ze SPAL-em?

Tak Paulo Dybala pokonywał w przeszłości bramkarza z Ferrary. W niedzielę między słupkami gospodarzy Etrit Berisha, który od początku sezonu jest dobrze dysponowany.

SSC Napoli ma szansę zbliżyć się w tabeli do głównych kandydatów do zdobycia scudetto. W sobotę na boisko wybiegli zawodnicy Juventusu oraz Interu Mediolan. Stara Dama zremisowała 1:1 z US Lecce, natomiast Nerazzurri 2:2 z Parmą.

Sędzia: Federico La Penna

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w podstawowym składzie Napoli.

Arkadiusz Reca od początku po stronie SPAL-u.

SSC Napoli powraca do rzeczywistości calcio po bardzo ważnym zwycięstwie 3:2 z Red Bullem Salzburg w Lidze Mistrzów. Azzurri zmierzą się z kandydatem do spadku SPAL-em.