Najnowsze Wyniki/Kalendarz
FC Crotone
8' Salvatore Molina 31' Ahmad Benali
Sampdoria Genua
37' Gianluca Caprari 42' Fabio Quagliarella 55' Jakub Jankto 59' Gianluca Caprari 60' Gonzalo Maroni 66' Bartosz Bereszyński
1:3

Przez godzinę było gorąco. Po trzecim golu Sampdorii było jasne, że w Pucharze Włoch pozostanie drużyna z Genui.

Gonzalo Maroni został zniesiony na noszach i Blucerchiati muszą dokończyć mecz w osłabieniu.

Niebezpiecznie wyglądająca kontuzja Gonzalo Maroniego.

Szansa na pokonanie Emila Audero z rzutu wolnego. Mocne uderzenie ze stałego fragmentu gry zostało zablokowane, a próbował przymierzyć do bramki Mattia Mustacchio.

Doliczone sześć minut.

Omar Colley powrócił na boisko. Eusebio Di Francesco nie ma już zmian, więc musiał zmobilizować swojego defensora.

Przerwa w grze spowodowana urazem Omara Colleya. Po raz drugi upadł środkowy obrońca Sampdorii Genua, a to irytuje kibiców w Crotone.

Strzał z dystansu Juniora Messiasa. Piłka otarła się o słupek bramki Sampdorii. Gdyby Brazylijczyk był bardziej precyzyjny, końcówka spotkania mogłaby być jeszcze interesująca.

FC Crotone. Schodzi: Niccolo Zanellato. Wchodzi: Tomislav Gomelt.

Sytuacja obecnie pod kontrolą Blucerchiatich, ale ich zwycięstwo wymagało wysiłku.

Trochę dożynek w ostatnim czasie. Ciekawe, czy któraś z drużyn zdecyduje się jeszcze na ofensywę i zapewnienie mocnych wrażeń.

Po trzecim golu Sampdorii gospodarze stracili resztki zapał. Brutalny jest dla nich futbol tego wieczoru. Po przerwie przez kwadrans niemal nieustannie atakowali, po czym zamiast gola strzelić, to stracili.

Przerwa na uzupełnienie płynów i już zdecydowanie spokojniej w obozie Sampdorii niż w analogicznym okresie pierwszej części.

Sampdoria. Schodzi: Gaston Ramirez. Wchodzi: Albin Ekdal.

FC Crotone. Schodzi: Andrea Barberis. Wchodzi: Zak Ruggiero.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bereszyński za przewinienie na własnej połowie.

FC Crotone. Schodzi: Moreno Rutten. Wchodzi: Mattia Mustacchio.

Gol! Strzelił Gonzalo Maroni. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Sampdoria powiększyła przewagę i jest jedną nogą w kolejnej rundzie Pucharu Włoch. Gonzalo Maroni strzelił gola w pierwszym kontakcie z piłką. Doskonałym dośrodkowaniem obsłużył zmiennika Bartosz Bereszyński, który rozpędził się na połowie przeciwnika.

Sampdoria. Schodzi: Gianluca Caprari. Wchodzi: Gonzalo Maroni.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Caprari za powolne schodzenie z boiska.

Jedno dośrodkowanie za drugim. Są również uderzenia gospodarzy, ale nie potrafili otworzyć drugiej połowy tak dobrze jak pierwszej.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jankto za faul na Andrei Barberisie.

Pobudzona publiczność w Crotone. Jeszcze mają szansę na awans gospodarze i ambitnie walczą o gola.

Emil Audero uratował Blucerchiatich po płaskim uderzeniu Moreno Ruttena. Bramkarz Sampdorii rzucił się na piłkę i odbił ją do boku zgodnie z zasadami sztuki.

FC Crotone odpoczęło w przerwie i przystąpiło ponownie do ataku. Gospodarze nękają Bartosza Bereszyńskiego i jego kompanów z defensywy dosrodkowaniami.

FC Crotone wywalczyło rzut wolny na wysokości pola karnego Sampdorii. Długo zastanawiali się gospodarze jak zamienić stały fragment w gola. Wreszcie wykonali wstrzelenie w kierunku Nicoli Nanniego, któremu nie zabrało wiele, żeby wepchnąć piłkę z bliska do siatki.

Druga połowa.

Czy FC Crotone wyrówna po przerwie?

Najlepsze gole zawodników Sampdorii zdobyte lewą nogą. Dziś co prawda Gianluca Caprari przymierzył prawą, więc nie załapie się do następnej kompilacji.

Sampdoria przegrywała, ale zdążyła już odwrócić wynik.

Moreno Rutten sygnalizował zagranie ręką przeciwnika w polu karnym. Sędzia nie gwizdnął jedenastki.

Doliczone trzy minuty.

Jakub Jankto huknął po podaniu Karola Linettego. Futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki gospodarzy, a szkoda, ponieważ byłaby asysta Polaka.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Potężne uderzenie z rzutu karnego do bramki. Fabio Quagliarella huknął w środek po zmyleniu Alexa Cordaza. Jeszcze niedawno Sampdoria przegrywała, a obecnie ma już zaliczkę.

Rzut karny dla Sampdorii za faul Moreno Ruttena na Nicoli Murru.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari.

Podobna bramka do tej zdobytej przez FC Crotone. Jest wyrównanie! Po podaniu z głębi pola sam na sam z bramkarzem wybiegł Gianluca Caprari i wygrał ten pojedynek. Techniczne uderzenie w narożnik bramki i Alexowi Cordazowi trudno było cokolwiek zdziałać.

Podanie Karola Linettego do Fabio Quagliarelli. Reprezentant Włoch podjął drybling w polu karnym, ale nie oddał strzału. Po przeciwnej stronie boiska kolejna akcja Crotone i dopiero Emil Audero powstrzymał Niccolo Zanellato.

Gospodarzom nie udało się oddać uderzenia po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego. Na dodatek sędzia gwizdnął przewinienie Juniora Messiasa na Jakubie Jankto.

Żółtą kartkę otrzymał Ahmad Benali za faul na Nicoli Murru.

Ahmad Benali miał szansę na strzelenie Sampdorii drugiego gola. Uderzenie głową nieznacznie obok bramki przyjezdnych.

Kolejny faul Bartosza Bereszyńskiego i sędzia podbiegł do reprezentanta Polski, żeby powiadomić go o konsekwencjach kolejnego takiego przewinienia.

Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Trener Eusebio Di Francesco ma o czym rozmawiać ze swoimi podopiecznymi.

Salvatore Molina osłonił piłkę przed Bartoszem Bereszyńskim i sprowokował reprezentanta Polski do przewinienia w bocznym sektorze boiska.

Sampdoria zmuszona do rozgrywania piłki na własnej połowie. Karol Linetty i spółka szukają sposobu na rozmontowanie defensywy Crotone.

Sampdoria Genua ruszyła do wysokiego pressingu, jednak przeciwnicy nie spanikowali pod tym naporem.

Tak prezentowali się przed obiektywem piłkarze z Genui. Na boisku na razie nie wyglądają równie dobrze.

Bez problemu przetrwali gospodarze kilka minut po strzeleniu gola. Fabio Quagliarella oraz Gianluca Caprari czekają na podania z drugiej linii Sampdorii.

Sampdoria ma kłopoty w Crotone. Pierwsza konkretna akcja gospodarzy dała im prowadzenie i Blucerchiati muszą gonić przeciwnika.

Gol! Strzelił Salvatore Molina. Asystował mu Nicola Nanni.

FC Crotone już jest na prowadzeniu. Salvatore Molina uciekł Bartoszowi Bereszyńskiemu, który był kompletnie zaskoczony. Podanie Nicoli Nanniego wylądowało idealnie za linią obrońców Sampdorii Genua, a autor gola wygrał pojedynek sam na sam z Emilem Audero.

Pierwsza akcja Bartosza Bereszyńskiego na prawym skrzydle i jej efektem był rzut rożny dla Sampdorii Genua. Doszedł do piłki Fabio Quagliarella, próbował dobijać jego uderzenie Omar Colley, ale sędziowie zasygnalizowali spalonego.

Początek meczu.

Piłkarze wyszli na murawę stadionu w Crotone.

Czy Sampdoria Genua wywalczy awans?

Sampdoria w okresie przygotowań zagrała między innymi z Monaco.

W jedenastce Sampdorii są Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Drugoligowiec z Crotone zagrał w okresie przygotowań między innymi z Getafe i przegrał z przedstawicielem Primera Division 0:1. W poprzedniej rundzie Pucharu Włoch pokonał 4:3 Arezzo.

Sędzia: Juan Luca Sacchi

Sampdoria w nietypowych dla siebie strojach.

Pierwszym przeciwnikiem Sampdorii Genua w meczu o stawkę będzie FC Crotone. Drużyna z Ligurii po zmianie trenera i roszadach personalnych w kadrze powalczy o awans w III rundzie Pucharu Włoch.