Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ajax Amsterdam
25' Edson Alvarez 43' Edson Alvarez 45' Joel Veltman 80' Dusan Tadić
APOEL Nikozja
30' Dragan Mihailović 34' Giorgos Merkis 56' Lucas Souza 62' Antonio Jakolis 69' Joaozinho 73' Roman Bezjak
2:0

Koniec. Ajax pewnie wygrał 2:0 i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Okazję miał Blind, ale w bramkę nie trafił.

Płaski strzał sprzed pola karnego oddał De Wit, bramkarz pewnie interweniował.

Ajax kontroluje przebieg gry. APOEL nie jest w stanie zagrozić Holendrom.

Sędzia doliczył 6 minut.

Ajax. Schodzi: Edson Alvarez. Wchodzi: Razvan Marin.

Ajax. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Dani de Wit.

Huntelaar huknął sprzed pola karnego, tuż obok okienka bramki Bieleca!

Akcja Ajaxu, dośrodkowanie do Huntelaara, a ten głową uderzył wprost w ręce bramkarza.

Gospodarze już świętują, goście w cud nie wierzą. Końcowe minuty potyczki.

Gol! Strzelił Dusan Tadić. Asystował mu Klaas-Jan Huntelaar. Bramy Ligi Mistrzów dla Ajaxu już niemal otwarte. Huntelaar na szesnasty metr do Tadicia, ten przyjął piłkę, minął rywala i uderzył mocno na bramkę. 2:0!

Jest fan, albo fanka na boisku. Ubrana czy nie? Ktoś coś widział?

APOEL. Schodzi: Uros Matić. Wchodzi: Linus Hallenius.

Kwadrans do końca. Zapowiada się nerwowa końcówka. Gościom do awansu potrzeba zaledwie jednego trafienia.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Roman Bezjak.

APOEL. Schodzi: Musa Suleiman. Wchodzi: Andre Vidigal.

Merkis padł w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej. VAR jednak sprawdzi zdarzenie.

Ziyech dogrywał z rzutu wolnego, Huntelaarowi zabrakło centymetrów, aby trącić piłkę do bramki APOEL-u.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joaozinho.

Ajax atakuje, gospodarze chcą zdobyć drugą bramkę i zamknąć mecz.

Po dograniu z kornera niecelnie uderzyl Nicolas Tagliafico.

Huntelaat uderzał z pięciu metrów. Bramkarz już leżał, ale końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

APOEL. Schodzi: Antonio Jakolis. Wchodzi: Tomas De Vincenti.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Antonio Jakolis.

Sprzed pola karnego uderzył Martinez, wysoko ponad bramką APOEL-u.

Szybko rozegrali piłkę gospodarze, po chwili piłka trafiła do Ziyecha, ten wjechał w pole karne, jednak został trafił w bramkarza!

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Souza.

I kolejny spalony, tym razem złapany na nim Klaas-Jan Huntelaar.

Piłka w bramce Ajaxu. Trafienie jednak również nie zostało uznane. Na spalonym był Pavlović.

No i gola nie ma. Sędzia uznał, że na minimalnym spalonym był Joel Veltman! Wciąż tylko 1:0 dla Ajaxu.

Oj, noga gracza Ajaxu była wysunięta. Sędzia coś mówi o spalonym, że jego zdaniem nie było. Wciąż czekamy.

Sędzia Gil pędzi autostradą do Amsterdamu.

Jeszcze trwają analizy czy nie było spalonego. Czekamy na decyzję.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, zgranie jej wzdłuż pola bramkowego. Piłkę zgrał głową Tagliafico, a do siatki wbił nadbiegający Huntelaar. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie za linią i wróciła na boisko. Sędzia gola uznał.

Spokojnie rozpoczął 2. połowę Ajax. Gospodarze szanują piłkę, a rywale niewiele są w stanie zdziałać.

Wracamy do gry.

APOEL jest w stanie odrobić straty?

Przerwa. Ajaxa atakował i kilka minut przed przerwą w końcu zdobył gola. Holendrzy bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Jeszcze trochę pogramy. Długo z murawy zbierał się Bezjak, który chwilę wcześniej rzucał się po boisku niczym złowiona ryba.

Jeszcze 2 minuty gry przed nami.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joel Veltman.

Tadić wyprowadził kontrę, jednak do partnera zagrywał zbyt mocno.

Gol! Strzelił Edson Alvarez. Asystował mu Hakim Ziyech. Ajax krok bliżej Ligi Mistrzów! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost na głowę Alvareza. Strzału z sześciu metrów bramkarz nie mógł obronić. 1:0!

Zagranie na przedpole bramkowe. Z dwóch metrów uderzał Tadić, trafił jednak w boczną siatkę bramki APOEL-u!

Trochę nerwowo zrobiło się na boisku. Kilka ostrych starć, ale sędzia słusznie kartek nie pokazał.

Hakim Ziyech uderzył z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego. Bramkarz odbił piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Giorgos Merkis.

Bilard w polu karnym gości, ale piłka ostatecznie nie poszybowała w stronę światła bramki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dragan Mihailović.

Po rzucie rożnym do piłki wybitej przed pole karne doszedł Tadić, uderzył jednak ponad bramką.

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebował Lucas Souza.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Edson Alvarez.

Z ok. 25 metrów uderzył Hakim Ziyech, wprost w ręce bramkarza gości.

Dogranie z prawej strony, Tadić zamiast głową uderzył w piłkę barkiem. W bramce pewnie Belec.

Piłka w bramce APOEL-u, ale kilka sekund po gwizdku. Wcześniej arbiter dopatrzył się faulu w ataku. Ucierpiał Roman Bezjak.

Kwadrans za nami. Ajax cały czas na połowie APOEL-u, który jednak tylko czeka na okazję do kontry.

Dwa uderzenia graczy Ajaxu zablokowane, z tego jeden przez piłkarza z... Amsterdamu.

Tadić prostopadle do Neresa, jednak bramkarz zdążył do piłki.

Cały czas starają się skruszyć mur rywala Ajax. APOEL nie zamierza jednak tylko się bronić, ale szuka szans na kontrę.

Tadić zagrywał do Neresa, jednak obrońca w ostatnim momencie wybił piłkę.

Ajax od początku dłużej przy piłce, ale bramce gości jeszcze nie zagroził.

Pierwsze wyjście APOEL-u, sprzed pola karnego wysoko ponad bramką uderzył Jakolis.

Gramy!

Mecz poprowadzi Felix Zwayer (Niemcy).

Kto awansuje do Ligi Mistrzów?

Ostatnia prosta eliminacji do Ligi Mistrzów. Później już tylko uczta we wtorkowe i środowe wieczory. Niestety, kurz po polskim reprezentancie w eliminacjach już dawno opadł. Pozostaje nam emocjonowanie się innymi meczami. Ajax walczy z APOEL-em. W pierwszym spotkanie gole nie padły.