Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juventus Turyn
43' Cristiano Ronaldo 58' Cristiano Ronaldo
Parma Calcio 1913
55' Andreas Cornelius 70' Jasmin Kurtić
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole i był ojcem zwycięstwa z Parmą.

Dwa uderzenia Cristiano Ronaldo, który nieustannie zaskakuje przyjezdnych biegając z jednego na drugie skrzydło. Brakuje tylko dokładności Portugalczykowi, żeby skompletować hat-trick.

Doliczone trzy minuty.

Kilka minut zostało przyjezdnym. Parma stawia na szybkie wyprowadzenie piłki, a jej ataki od czasu do czasu podnoszą temperaturę w Turynie.

Dejan Kulusevski wystawił piłkę kilkanaście metrów przed bramkę Wojciecha Szczęsnego. Stamtąd mierzył Mattia Sprocati, jednak nie przebił się swoim uderzeniem z dogodnej pozycji przez gąszcz obrońców Juventusu.

Przed zmianą jeszcze jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu powstrzymał piłkę po uderzeniu Juraja Kucki. Przyjezdni nie mają zamiaru wywieszać białej flagi w walce o przynajmniej punkt.

Juventus. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Douglas Costa.

Wojciech Szczęsny zatrzymał sunącą po murawie piłkę po uderzeniu Hernaniego. Pomocnik Parmy zorganizował Wojciechowi Szczęsnemu test, ale reprezentant Polski musiał sobie z nim poradzić.

Bianconeri w posiadaniu piłki. Długa wymiana podań i zawodnicy Parmy muszą postarać się najpierw o odzyskanie futbolówki, jeżeli chcą ponownie zmusić do kapitulacji Wojciecha Szczęsnego i zapunktować w Piemoncie.

Próba rozegrania ataku na jeden kontakt. W ostatnim momencie połapali się w tym zawodnicy grający w niebieskich strojach z żółtymi pasami.

Żółtą kartkę otrzymał Jasmin Kurtić za ostre przewinienie.

Podanie w pole karne Parmy do Paulo Dybali. Argentyńczyk przeprasza kompanów, że nie poszukał podania, a zdecydował się na solowe rozwiązanie. Uderzenie błyskotliwego gwiazdora Juventusu wyraźnie ponad bramkę Luigiego Sepe.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Matteo Scozzarella. Wchodzi: Mattia Sprocati.

Tym razem Bianconeri nie chcą powtórzyć błędu i pozostają na połowie przeciwnika, gdzie szukają sposobu na wbicie kolejnego gola gościom. Gonzalo Higuain strzelił zza pola karnego metr obok bramki Luigiego Sepe.

Cristiano Ronaldo ponownie rządzi na boisku.

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Gonzalo Higuain.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Paulo Dybala.

Szybko zrehabilitował się Cristiano Ronaldo za zachowanie we własnym polu karnym. Odpowiedział na popisy Ciro Immobile i nie pozwala reprezentantowi Włoch czuć się pewnie na czele klasyfikacji strzelców Serie A. Portugalczyk ponownie pokonał Luigiego Sepe. Tym razem skierował piłkę do siatki po podaniu z prawej strony Paulo Dybali.

Gol! Strzelił Andreas Cornelius. Asystował mu Matteo Scozzarella.

Wybronili się gospodarze po wrzutce Matteo Darmiana. Jeszcze była szansa na zaszkodzenie Wojciechowi Szczęsnemu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zagranie Matteo Scozzarelli wykorzystał Andreas Cornelius. Duńczyk wyszedł wysoko w powietrze, wygrał pojedynek w powietrzu z Cristiano Ronaldo i przymierzył pod poprzeczkę w bramce Juventusu. Parma doprowadziła do remisu w Turynie.

Tym razem szarżował Danilo i tylko gorzko uśmiecha się po swoim uderzeniu, które jedną ręką sparował na korner Luigi Sepe. Bramkarz utrzymuje Parmę na powietrzchni w tym spotkaniu.

Niebezpieczne zderzenie w powietrzu Cristiano Ronaldo z Riccardo Gagliolo, a Portugalczyk próbował strzelić swojego drugiego gola w tym meczu po dośrodkowaniu Paulo Dybali.

Druga połowa.

Juventus prowadzi po pierwszej połowie.

Czy Juventus FC powiększy przewagę po przerwie?

Przerwa. Cristiano Ronaldo zapewnił Juventusowi skromną zaliczkę po pierwszej połowie.

Cristiano Ronaldo trafia do bramki rywala za rywalem.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo był najgroźniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie i w ostatnich minutach strzelił gola na 1:0. Portugalczyk trafił do bramki w siódmym spotkaniu Serie A z rzędu. Były zawodnik Realu Madryt zbiegł z prawego skrzydła do środka i oddał płaskie uderzenie. Futbolówka, zanim znalazła się w siatce, odbiła się od Matteo Darmiana, a ten rykoszet był nieszczęśliwy dla Luigiego Sepe.

Przerwa w grze spowodowana urazem Roberto Inglese. Wreszcie napastnik z Parmy jest w obiektywach kamer.

Cristiano Ronaldo uruchomił podaniem Paulo Dybalę, którego uderzenie tuż zza linii pola karnego było skrajnie nieudane. Gianluigi Buffon spojrzał z wyraźnym niezadowoleniem w kierunku Argentyńczyka.

Adrien Rabiot pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki. Sędzia stał blisko i nie pozwolił Bianconerim na kontynuowanie ataku.

Bianconeri na połowie przeciwnika i w zasadzie można to powtarzać do znudzenia. Inna sprawa, że rozegrania mistrzów Włoch nie robią wrażenia na byłym triumfatorze Pucharu UEFA.

Cristiano Ronaldo i spółka nadal szukają sposobu na strzelenie gola.

Minął drugi kwadrans meczu i przewaga Juventusu nie została jeszcze potwierdzona golem, ani licznymi sytuacjami podbramkowymi. Faworyt chce metodycznie dobrać się do defensywy Crociatich.

Juraj Kucka poradził sobie z Blaisem Matuidim. Pomocnik Crociatich nie zyskał przestrzeni przepuszczając piłkę między nogami środkowego defensora Juventusu.

Cristiano Ronaldo zakręcił obrońcą w polu karnym i wypracował sobie miejsce do oddania strzału z ostrego kąta. Interwencja Luigiego Sepe i korner, po którym Portugalczyk główkował ponad bramką Parmy.

Akcja przyspieszona przez Cristiano Ronaldo. Wrzutka Miralema Pjanicia w kierunku wysoko ustawionego Danilo, któremu nie udało się oddać strzału w towarzystwie Matteo Darmiana.

Juventus. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Danilo.

Do wejścia na boisko z ławki rezerwowych już przygotowuje się Danilo.

Odrobinę wyżej wyszli podopieczni Roberto D'Aversy, jednak nie stworzyli sytuacji podbramkowej po wymienieniu kilkunastu podań. Wojciech Szczęsny musiał tylko pokrzyczeć na swoich obrońców.

Przerwa w grze spowodowana urazem Adriena Rabiota po tym jak ostro potraktował go w pobliżu pola karnego gospodarzy Riccardo Gagliolo.

Leonardo Bonucci wybiegł wysoko za Jurajem Kucką, ale nie potrafił zabrać mu futbolówki zgodnie z przepisami. Włoch wskoczył na plecy pomocnika Crociatich i zmusił sędziego do użycia gwizdka.

Cristiano Ronaldo dośrodkował do Aarona Ramseya, a pomocnik Juventusu strącił piłkę w ekwilibrystyczny sposób ponad bramką strzeżoną przez Luigiego Sepe. Walijczyk pochwalił Portugalczyka za jego w miarę dokładne zagranie.

Tym razem lepsze zachowanie Juraja Kucki w pobliżu pola karnego Juventusu. Pomocnik poczęstował Wojciecha Szczęsnego strzałem z dystansu. Reprezentant Polski interweniował po raz pierwszy w tym spotkaniu bez zarzutu.

Riccardo Gagliolo wrzucił piłkę w okolicę linii pola karnego do Juraja Kucki, któremu nie wyszło przyjęcie. Osaczony przez obrońców z Turynu praktycznie przekazał im futbolówkę.

Cristiano Ronaldo już dwa razy rozmawiał z Marco Di Bello i prosił sędziego o interwencję po ostrych zagraniach przyjezdnych we własnym polu karnym.

Bianconeri wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Już dwa przyspieszenia gospodarzy, ale poskutkowały jedynie uderzeniem z dystansu Cristiano Ronaldo.

Juventus FC w biało-czarnych strojach, a grająca w niebieskich strojach z żółtymi pasami Parma od razu zajęła strategiczne pozycje na własnej połowie boiska.

Pierwszy gwizdek w Turynie.

Piłkarze zameldowali się na boisku w Turynie. Na trybunach widać wolne miejsca, ale ostatni kibice jeszcze zajmują swoje siedziska.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Parmą?

Piłkarze Juventusu prawie gotowi do rozpoczęcia pojedynku.

Przygotowania Wojciecha Szczęsnego do meczu.

Parma Calcio stara się być poważniejszym niż w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu uczestnikiem wyścigu do europejskich pucharów. Podopieczni Roberto D'Aversy nie imponują efektownym stylem, mimo to regularnie punktują i są blisko szóstego miejsca.

Sędzia: Marco Di Bello

Juventus FC staje przed szansą powiększenia przewagi w tabeli nad Interem Mediolan. Podopieczni Antonio Conte nie popisali się na stadionie beniaminka US Lecce i zremisowali 1:1. Stara Dama podejmie Parmę Calcio 1913 i ma dodatkową motywację.

Wojciech Szczęsny zagra od początku meczu w bramce Juventusu.