Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Atalanta Bergamo
24' Berat Djimsiti 75' Rafael Toloi 85' Luis Muriel 90+4' Timothy Castagne
Sampdoria Genua
36' Morten Thorsby 56' Jakub Jankto 65' Bartosz Bereszyński
2:0

Konfrontacja zakończona. Atalanta ponownie zdobyła komplet punktów i to akurat nie jest coś specjalnie zaskakującego. Nie było to jednak zwycięstwo po jednostronnym spotkaniu. Zanim zrobiło się 2:0, Sampdoria odpierała ataki faworyta przez 75 minut.

Żółtą kartkę otrzymał Timothy Castagne za faul w bocznym sektorze boiska.

Sampdoria Genua. Schodzi: Fabio Depaoli. Wchodzi: Felice D'Amico.

Doliczone pięć minut.

Atalanta Bergamo. Schodzi: Duvan Zapata. Wchodzi: Bosko Sutalo.

Gol! Strzelił Luis Muriel.

Po zawodach. Trafił ze zmianami Gian Piero Gasperini, ponieważ tym razem do bramki przymierzył Luis Muriel. Efektowne uderzenie, po którym dłonie same składały się do oklasków. Kolumbijczyk wcelował z dystansu w okienko, a musiał przedrzeć się przez gąszcz zawodników.

Sampdoria Genua. Schodzi: Jakub Jankto. Wchodzi: Tommaso Augello.

Sampdoria Genua. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Antonino La Gumina.

Pozostało jeszcze trochę czasu Sampdorii, ale to często nie jest proste zadanie, żeby po długim murowaniu dostępu do własnej bramki, przestawić się na bardziej ofensywny futbol. Akcja zainicjowana przez Karola Linettego zakończyła się uderzeniem Nicoli Murru w boczną siatkę.

Atalanta BC zdążyła wyjść na prowadzenie. 1:0 dla faworyta!

Gol! Strzelił Rafael Toloi. Asystował mu Rusłan Malinowski.

Korner dla ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów na kwadrans przed końcem podstawowego czasu i jest trafienie otwierające wynik. Luis Muriel wywalczył ten stały fragment, a wykorzystał go Rafael Toloi. Obrońca Atalanty przyczaił się w pobliżu dalszego słupka i okazał się tam sprytniejszy od aż dwóch podopiecznych Claudio Ranierego.

Po dwóch zmianach kolejne rozegranie Atalanty BC na obrzeżach pola karnego przeciwników. Rusłan Malinowski nie wytrzymał nerwowo tego napięcia i zameldował się na boisku uderzeniem z dystansu. Futbolówka poleciała ponad poprzeczką w bramce Emila Audero.

Atalanta Bergamo. Schodzi: Josip Ilicić. Wchodzi: Rusłan Malinowski.

Claudio Ranieri odesłany z ławki rezerwowych na trybunę za protestowanie po faulu Bartosza Bereszyńskiego.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bereszyński za faul na Alejandro Gomezie.

Antonio Guia musi rozstrzygać awantury w pobliżu ławek rezerwowych. Tylko kilka sekund dzieliło żółte kartki pokazane solidarnie Gian Piero Gasperiniemu oraz Claudio Ranieremu.

Futbolówka trafiła w okolicę narożnika pola karnego do Karola Linettego, którego uderzenie zostało przyblokowane przez defensora. UC Sampdoria miała jeszcze korner po próbie Polaka i między innymi Bartosz Bereszyński próbował spożytkować go.

Nie klei się gra gospodarzom, natomiast budzi podziw zdyscyplinowana postawa UC Sampdorii. Podopiecznym Claudio Ranierego udało się ponownie sprodokować gospodarzy do popełnienia błędu w rozegraniu.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jankto za utrudnianie wznowienia gry.

Skuteczna interwencja Bartosza Bereszyńskiego. Reprezentant Polski po pierwsze zahamował atak Atalanty na lewej stronie boiska, a po drugie na kilkadziesiąt sekund przechwycił piłkę na rzecz Sampdorii.

Nieudane rozegranie podopiecznych Gian Piero Gasperiniego. Identycznie jak w pierwszej połowie zawodnicy Atalanty wystartowali chaotycznie i niechlujnie. UC Sampdoria korzysta z tego.

Sędzia Gian Piero Gasperini porozmawiał z arbitrem. Dżentelmen z gwizdkiem postanowił utemperować awanturującego się po faulu Karola Linettego szkoleniowca ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów.

Płaskie dośrodkowanie posłane w pole karne Blucerchiatich. Blisko piłki znaleźli się jednocześnie Rafael Toloi oraz Hans Hateboer. Potwierdziło się porzekadło o sześciu kucharkach.

Druga połowa. Atalanta zamierza przyspieszyć, a UC Sampdoria zagrać przynajmniej równie konsekwentnie jak w pierwszej części spotkania.

Piłkarze sposobią się do wznowienia rywalizacji po kwadransie spędzonym w towarzystwie swoich szkoleniowców w szatni.

Sampdoria zaprezentowała się pozytywnie w pierwszej połowie i remisuje bezbramkowo.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Przerwa. Dwa kwadranse wykorzystane przez zawodników na rozwinęcie żagli. W 15 minutach poprzedzających zejście do szatni zrobiło się już bardzo energicznie. Na razie ani Atalanta BC, ani UC Sampdoria nie zdołały wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych, dlatego jest 0:0.

Berat Djimsiti wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Manolo Gabbiadiniego na korner. Akcja zakończona szarżą Włocha została zainicjowana przez Karola Linettego, który zdobył przestrzeń w środkowej części boiska.

Kolejne dwa uderzenia i chyba piłkarze spróbują zaatakować po przerwie kanonadę we wtorkowym meczu AC Milanu z Juventusem FC. Josip Ilicić spułował, a niewiele późniejsza poprawka Hansa Hateboera została sparowana na korner przez Emila Audero.

Coraz trudniej nadążyć za aktorami widowiska. Fabio Depaoli przedarł się w pobliże pola karnego Neroblu i oddał uderzenie z dystansu nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Pierluigiego Golliniego.

Sytuacja sam na sam! Emil Audero zatriumfował w konfrontacji z Duvanem Zapatą. Atalanta BC nie objęła prowadzenia, choć Kolumbijczyk miał wyśmienitą szansę na otworzenie wyniku po podaniu Alejandro Gomeza. Konfrontacja nabiera rumieńców, ponieważ coraz więcej dzieje się pod bramkami.

Karol Linetty dostał piłkę przed polem karnym przeciwnika i oddał uderzenie z dystansu wyraźnie poza lustro bramki Pierluigiego Golliniego. Rykoszet i Sampdoria miała jeszcze szansę na sprawienie problemu gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby za faul na Alejandro Gomezie.

Riposta stojącego blisko sto metrów od Pierluigiego Golliniego bramkarza UC Sampdorii. Emil Audero sprzątnął futbolówkę sprzed rozpędzonego Duvana Zapaty i nie pozwolił mu oddać uderzenia po podaniu z głębi pola Alejandro Gomeza.

Pierluigi Gollini popisał się interwencją na przedpolu. W jego polu karnym zrobiło się ciasno, mimo to bramkarz Atalanty przechwycił piłkę w tłumie kompanów z klubu oraz przeciwników z Genui.

W tej samej minucie jeszcze jeden strzał celny. Manolo Gabbiadini huknął z dystansu w odpowiedzi na uderzenie Duvana Zapaty i Pierluigi Gollini musiał wykazać się robinsonadą na linii bramkowej. Efektowna interwencja!

Na zakończenie drugiego kwadransa celna próba Duvana Zapaty. Odpowiednio ustawiony na linii bramkowej Emil Audero nie dał się zaskoczyć. Doświadczony golkiper UC Sampdorii musi radzić sobie z takimi uderzeniami po ciemku obudzony w środku nocy.

Pokazali się Polacy na boisku w Bergamo, ale nie żadnym błyskotliwym atakiem czy klasową interwencją w defensywie. Bartosz Bereszyński ucierpiał wskutek faulu zawodnika Atalanty, natomiast Karol Linetty sam popełnił przewinienie.

Szansa na zaszkodzenie gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pole karne Atalanty wbiegli obdarzeni najbardziej słusznymi warunkami fizycznymi podopieczni Claudio Ranierego, jednak nie udało im się przechytrzyć obrońców Neroblu.

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti za faul w bocznym sektorze boiska.

Hans Hateboer próbował poderwać Atalantę do bardziej wyrazistych ataków. Kombinacje gospodarzy nie mają jednak odpowiedniego tempa, brakuje w nich dokładności. Tak jakby podstawowi podopieczni Gian Piero Gasperiniego stracili rytm z powodu odpoczynku w poprzednim starciu z Cagliari Calcio.

Fabio Depaoli przedarł się w pobliże bramki Neroblu i zatrudnił swoim zagraniem Pierluigiego Golliniego. Naprawdę wyrównana jest rywalizacja w początkowych minutach spotkania. Nie zarysowała się przewaga ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów.

Konfrontacja po dośrodkowaniu w polu karnym Atalanty. Pierluigi Gollini nie pozwolił na oddanie uderzenia Manolo Gabbiadiniego. Futbolówka została prędko przetransportowana na drugą stronę boiska, a tam dośrodkowanie Alejandro Gomeza z rzutu rożnego unieszkodliwiła Sampdoria.

Podopieczni Gian Piero Gasperiniego przeszli do ataku pozycyjnego, a Sampdoria wycofała się na upatrzone sobie zawczasu pozycje obronne na własnej części boiska. Przyjezdni grają od początku spotkania z tylko jednym wysuniętym zawodnikiem Manolo Gabbiadinim.

Całkiem odważnie w początkowych minutach spotkania zaprezentowała się Sampdoria. Inna sprawa, że dośrodkowania posłane w pole karne strzeżone przez Pierluigiego Golliniego nie zostały podsumowane strzałem Manolo Gabbiadiniego ani jakiegokolwiek innego zawodnika.

Atalanta w niebiesko-czarnych pasiakach, a także w ciemnych spodenkach oraz getrach. Sampdoria rozpoczęła rywalizację w białych strojach z granatowymi akcentami.

Początek konfrontacji na stadionie w Bergamo. Atalanta przed szansą przedłużenia rewelacyjnej serii zwycięstw, a UC Sampdoria z zamiarem sprawienia niespodzianki.

Sędzia: Antonio Giua

UC Sampdoria dwukrotnie zwyciężyła na terenie Atalanty. Z kolei w rundzie jesiennej zremisowała bezbramkowo z zespołem Gian Piero Gasperiniego na Stadio Luigi Ferraris. Blucerchiati są dość niewygodnymi przeciwnikami dla ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów.

W wygranej 3:0 konfrontacji ze SPAL-em dwa gole strzelił Karol Linetty.

UC Sampdoria wybiera się do Bergamo po odniesieniu dwóch zwycięstw, dzięki którym zminimalizowała zagrożenie spadkiem. Podopieczni Claudio Ranierego wygrali 2:1 z US Lecce oraz 3:0 ze SPAL-em.

Atalanta może realnie myśleć o zdobyciu medali mistrzostw Włoch. Rozpędzona drużyna z Bergamo traci w tabeli punkt do trzeciego Interu Mediolan oraz pięć punktów do wicelidera Lazio. W środę dobra okazja do zredukowania tego dystansu.

Nerazzurri wygrali z Cagliari Calcio 1:0 dzięki uderzeniu Luisa Muriela z rzutu karnego. To wyjątkowo skromne zwycięstwo jak na standardy Atalanty. Tym bardziej, że przez większą część meczu atakowała jedenastu na dziesięciu.

Atalanta BC zdobyła komplet 15 punktów po restarcie ligi. Drużyna prowadzona przez Gian Piero Gasperiniego zwyciężyła kolejno z US Sassuolo, z Lazio, z Udinese Calcio, z SSC Napoli i z Cagliari Calcio.