Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dinamo Zagrzeb
10' Dani Olmo 35' Arijan Ademi
Manchester City
34' Gabriel Jesus 50' Gabriel Jesus 54' Gabriel Jesus 84' Phil Foden
1:4

Koniec. Miły złego początek Dinama, zły miłego Manchesteru City.

Doliczone trzy minuty.

Phil Foden z golem!

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Bernardo Silva.

Phil Foden ponownie w centrum wydarzeń. Tym razem sam zakończył atak. To jego drugie trafienie w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb. Anglik wykorzystał podanie Bernard Silvy. Ta bramka praktycznie przesądza o odpadnięciu klubu Damiana Kądziora z Ligi Mistrzów.

City. Schodzi: Nicolas Otamendi. Wchodzi: Taylor Harwood-Bellis.

Dinamo. Schodzi: Mislav Orsić. Wchodzi: Izet Hajrović.

Piłka znalazła się w bramce gospodarzy, ale sędziowie wyposażeni w nowoczesne technologie nie mieli prawa pokazać na środek boiska z powodu spalonego. Zostało kilkanaście minut do końca spotkania i nadal 3:1 w Zagrzebiu.

Dani Olmo polował na drugiego gola w tym meczu, ale nie przymierzył po dośrodkowaniu. Otrząsnęli się nieco gospodarze, ale nie są równie błyskotliwi jak w pierwszej połowie.

Raheem Sterling był najważniejszym zawodnikiem w pierwszym spotkaniu z Dinamem Zagrzeb. Strzelił gola oraz asystował. Przed momentem Anglik poderwał się do ataku na skrzydle, jednak kompani nie nadążyli za nim.

City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Raheem Sterling.

Oglądamy spokojną wymianę podań zawodników z Manchesteru. Pep Guardiola ściągnął swojego najskuteczniejszego podopiecznego, co jest jasnym sygnałem, że priorytetem jest utrzymanie prowadzenia. Publiczność stara się jeszcze natchnąć do ataku przyjezdnych.

City. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Ołeksandr Zinczenko.

Benjamin Mendy wrzucił piłkę w pole karne Dinama Zagrzeb w kierunku Gabriela Jesusa, którego apetytu najwyraźniej nie zaspokoiły trzy bramki.

Dinamo Zagrzeb wróciło z piłką na połowę przeciwnika. Teraz nie może stawiać na kontrataki, a musi staranniej budować swoje ataki.

Dinamo. Schodzi: Damian Kądzior. Wchodzi: Marko Dira.

Trudno jest zebrać się do ataku podopiecznym Nenada Bjelicy. Ich szkoleniowiec przygotowuje zmiennika, którego zadaniem będzie nadanie rumieńców atakom gospodarzy.

Gabriel Jesus najważniejszym zawodnikiem meczu!

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Benjamin Mendy.

Hat-trick. Kończąca się faza grupowa obfituje w takie wyczyny indywidualne. Gabriel Jesus strzelił trzeciego gola z rzędu w tym meczu. Brazylijczyk wepchnął piłkę z bliska do siatki po akcji z udziałem Phila Fodena. Ten duet odpowiada za wypunktowanie Dinama Zagrzeb.

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Phil Foden.

Drugie trafienie Manchesteru City! Obywatele łapią oddech w Zagrzebiu, a druga akcja bramkowa to najładniejsza w ich wykonaniu tego wieczoru. Gabriel Jesus ponownie pokonał Dominika Livakovicia. Wymiana podań z Philem Fodenem, położenie Emila Dilavera i spokojne wykończenie. Nenad Bjelica musiał wziąć głęboki łyk wody po uderzeniu Brazylijczyka na 2:1.

Phil Foden rozpoczął strzelanie w drugiej połowie. Mocna próba zza pola karnego niecelna i Dominik Livaković nie musiał interweniować.

Druga połowa.

Czy Dinamo Zagrzeb odzyska prowadzenie po przerwie?

Przerwa. Dinamo objęło prowadzenie, ale nie utrzymało go do końca pierwszej części meczu. Wynik 1:1 nie daje awansu gospodarzom.

Doliczona minuta.

Nie zorganizowali się do ataku gospodarze po stracie prowadzenia. Bramka Gabriela Jesusa była bolesna dla zawodników z Chorwacji.

Nenad Bjelica uciął sobie pogawędkę z sędzią technicznym. Podopieczni byłego szkoleniowca Lecha Poznań muszą ponownie zaatakować, ponieważ w wirtualnej tabeli zlecieli z miejsca premiowanego awansem. W Charkowie jest bezbramkowo.

Gabriel Jesus doprowadził do remisu.

Żółtą kartkę otrzymał Arijan Ademi za protestowanie.

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Riyad Mahrez.

1:1 w Zagrzebiu. Nie radzili sobie podopieczni Pepa Guardioli, ale przeprowadzili skuteczny atak. Gabriel Jesus główkował do bramki stojącego w blokach Dominika Livakovicia po dośrodkowaniu Riyada Mahreza. Gospodarze ruszyli do bitki. Mieli pretensje do przeciwników kontynuujących grę, kiedy Peter Stojanović leżał na murawie.

Dani Olmo z coraz lepszymi liczbami w Lidze Mistrzów.

Kolejna sytuacja wyraźnie konkretniejszych gospodarzy. Mislav Orsić huknął w lustro bramki Claudio Bravo i zatrudnił Chilijczyka.

Najpierw długo wymieniają się piłką gracze Manchesteru City, a następnie ją tracą. Szybki atak Dinama Zagrzeb zakończony potężnym uderzeniem Daniego Olmo zza pola karnego nad poprzeczką.

Najważniejsza wiadomość meczu.

Damian Kądzior postanowił nagrodzić brawami sędziego. Hiszpan przyznał wrzut z autu Dinamu Zagrzeb.

Tym razem sędzia nie użył gwizdka, choć Dani Olmo spojrzał błagalnie w jego kierunku. Była też konfrontacja Hiszpana z Nicolasem Otamendim, w której zatriumfował doświadczony defensor.

Przewinienie na Bruno Petkoviciu na połowie Manchesteru City. Gra wznowiona, ale piłkarze z Dinama nie spróbowali dośrodkowania, a przegrali futbolówkę przez obrońców.

Dominik Livaković zatrudniony po raz pierwszy w tym meczu. Bramkarz gospodarzy poradził sobie z uderzeniem z dystansu Ilkaya Gundogana. Może właśnie strzały zza pola karnego będą sposobem na przedarcie się przez defensywę Dinama Zagrzeb.

Piłka w dłoniach bramkarza Dinama Zagrzeb. Nieudane podanie, a odzwierciedleniem gry przyjezdnych jest niewyraźna mina ich menedżera.

Manchester City ponownie w posiadaniu piłki tak jak na początku spotkania, ale rozegrania podopiecznych Pepa Guardioli nie są na razie niebezpieczne dla gospodarzy.

Dani Olmo nie zmarnował podania Damiana Kądziora.

Gol! Strzelił Dani Olmo. Asystował mu Damian Kądzior.

Efektowna asysta Damiana Kądziora! Równie ładne uderzenie Daniego Olmo. Reprezentant Polski uruchomił Hiszpana idealnym podaniem z drugiej linii, a ten w odpowiednim momencie wystartował w polu karnym i huknął z powietrza pod poprzeczkę. Dinamo Zagrzeb wykorzystało praktycznie pierwszą szansę na gola i w tym momencie jest na miejscu premiowanym awansem.

Podanie na prawe skrzydło w kierunku Damiana Kądziora. Blisko reprezentanta Polski znajdował się Benjamin Mendy, który nie pozwolił na swobodne opanowanie piłki. Dinamo Zagrzeb za moment ponowiło atak na przeciwnej stronie boiska.

Początek konfrontacji bez sytuacji podbramkowych. Miażdżąca przewaga Manchesteru City pod względem posiadania piłki, a gospodarze kontrolują to schowani w jedenastu na własnej części boiska.

Długa wymiana podań podopiecznych Pepa Guardioli. Dinamo Zagrzeb miało problem z zabraniem piłki dobrze operującym nią gościom. Udało się dopiero po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Manchester City w błękitnych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach. Dinamo w granatowych strojach z żółtymi elementami.

Pierwszy gwizdek.

Piłkarze na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów. Kibice w Zagrzebiu wierzą, że nie ostatni na Stadion u Maksimiru w tej edycji.

Czy Dinamo Zagrzeb wygra mecz z Manchesterem City?

Damian Kądzior zagra w podstawowym składzie.

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania)

Konferencja Dinama Zagrzeb przed starciem z mistrzem Anglii.

W weekend drużyna Pepa Guardioli przegrała derby Manchesteru 1:2 z United. Po tym spotkaniu Obywatele są na trzecim miejscu w tabeli Premier League aż 14 punktów za liderującym Liverpool FC.

Manchester City przed ostatnim starciem w fazie grupowej.

Manchester City wygrał 2:0 pierwszy mecz z Dinamem Zagrzeb. Przez defensywę mistrza Chorwacji przedzierał się przez 66 minut. Pierwszego gola strzelił Raheem Sterling, a w doliczonym czasie wynik ustalił Phil Foden.

Dinamo Zagrzeb ma szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Nenada Bjelicę traci punkt do drugiego w tabeli Szachtara Donieck. Żeby wyprzedzić mistrza Ukrainy musi pokonać Manchester City i liczyć na to, że Szachtar straci punkty w konfrontacji z Atalantą BC.