Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Red Bull Salzburg
41' Erling Haland 45+2' Erling Haland 72' Erling Haland
SSC Napoli
17' Dries Mertens 39' Hirving Lozano 39' Kevin Malcuit 64' Dries Mertens 73' Lorenzo Insigne 90' Fernando Llorente
2:3

Koniec! Napoli wygrało 3:2 z Red Bullem Salzburg i jest liderem grupy E!

Sędzia doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

Żółtą kartkę otrzymał Fernando Llorente.

Piłkarze obu zespołów stracili koncentrację. W środku pola więcej chaosu niż gry.

Mocny, niesygnalizowany strzał Erlinga Halanda w polu karnym Napoli. Piłka przeleciała obok bramki.

Lorenzo Insigne zbyt długo zastanawiał się przed polem rywali nad oddaniem strzału. Wykorzystał to Enock Mwepu i odebrał piłkę kapitanowi Napoli.

Salzburg nieźle zaczął drugą połowę, ale nie utrzymał tempa. Kilkanaście minut po wznowieniu gry austriacka ekipa straciła moc, wykorzystało to Napoli i zasłużenie prowadzi 3:2.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Eljif Elmas.

Długi i odważny drybling Piotra Zielińskiego. Polak minął kilku rywali, zszedł z piłką do lewej strony, ale tam nie utrzymał się i stracił.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Dries Mertens.

Niezwykle szybka odpowiedź Napoli. Koulibaly daleko zagrał do Mertensa, a ten od razu oddał piłkę Insigne. Zmiennik zaryzykował i uderzył z ostrego kąta. Jakże precyzyjnie! Wicemistrz Włoch wygrywa 3:2.

Gol! Strzelił Erling Haland. Asystował mu Zlatko Junuzović.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wróciła na lewą stronę. Januzović znowu dograł w pole karne, a Haland przerósł Koulibaly'ego i głową wyrównał na 2:2!

W końcu na boisku pojawił się Erling Haland, strzelec jedynego gola dla Salzburga. Norweg podał do Takumiego Minamino, który wywalczył rzut rożny.

Red Bull. Schodzi: Patson Daka. Wchodzi: Majeed Ashimeru.

Nieudany przerzut Kevina Malcuita, piłkę przejął Rasmus Kristensen. Obrońca Salzburga również się nie popisał, jego dalekie dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do żadnego z kolegów.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Kevin Malcuit.

Napoli wróciło na prowadzenie. Malcuit dograł w pole karne do Mertensa. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy Salzburga, ale Belg nie miał problemu z trafieniem w piłkę. Pewnie uderzył z powietrza i 2:1 dla wicemistrza Włoch.

Giovanni Di Lorenzo nieźle dośrodkował z lewej strony. Do strzału przymierzał się Hirving Lozano, ale został zablokowany przez obrońcę w polu karnym.

Nieudana akcja Napoli. Kevin Malcuit niecelnie wycofywał piłkę do Jose Callejona. Po chwili strzał Giovanniego Di Lorenzo został zablokowany przez Andre Ramalho.

Fabianowi Ruizowi opłaciło się walczyć do ostatniej chwili. Hiszpan odebrał piłkę Rasmusowi Kristensenowi przed polem karnym i oddał strzał obok słupka.

Salzburg bawi się na połowie Napoli w najlepsze. Tymczasem goście nie oddali na bramkę Austriaków jeszcze ani jednego strzału w drugiej połowie.

Salzburg w natarciu. Kolejna akcja dwójki Maximilian Woeber - Patson Daka. Pomocnik musiał się wysilić, żeby złożyć się do strzału. Udało się, ale piłka przeleciała obok bramki.

I znowu Paston Daka! 21-latek dostał bardzo dobre prostopadłe podanie od Maximiliana Woebera, ale nie miał zbyt dużych szans, żeby zagrozić strzałem z bardzo ostrego kąta w polu karnym.

Patson Dakao od razu chciał zagrozić bramce Aleksa Mereta. Strzał pomocnika Salzburga w porę zablokowany przez obrońcę.

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce gospodarze z Salzburga.

Koniec pierwszej, emocjonującej pierwszej połowy. Red Bull Salzburg remisuje 1:1 z SSC Napoli. Gole strzelali Dries Mertens i Erling Haland z rzutu karnego.

Nieudane podanie Kalidou Koulibaly'ego. Senegalczyk próbował zagrać w lukę między rywalami.

Goście z Neapolu zepchnięci do obrony. Drugi atak Red Bulla Salzburg w odstępie kilkudziesięciu sekund.

Żółtą kartkę otrzymał Erling Haland.

Sędzia doliczył pięć minut do podstawowego czasu gry.

Napoli mocno zaskoczone wyrównującym golem rywali. Wicemistrz Włoch ma problemy z wyprowadzeniem groźnej akcji.

Gol! Strzelił Erling Haland.

Pewny, płaski strzał 19-letniego Norwega do bramki. Red Bull Salzburg remisuje z Napoli.

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Malcuit.

Red Bull Salzburg będzie miał rzut karny! Kevin Malcuit sfaulował Hee-Chan Hwanga.

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano.

Atak Napoli. Dries Mertens urwał się na prawej stronie, przejął podanie kolegi i dośrodkował do Piotra Zielińskiego. Polak szykował się do strzału, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę.

Co za interwencja Aleksa Mereta! Piłkę na prawej stronie pola karnego przejął Patson Daka i od razu huknął z woleja. Atomowy strzał młodzieżowego reprezentanta Zambii obronił bramkarz Napoli.

Gospodarze nie wykorzystali okazji po rzucie rożnym. Andreas Ulmer dośrodkował na głowę Andre Ramalho, ale piłka po strzale obrońcy przeleciała obok słupka.

Red Bull. Schodzi: Cican Stanković. Wchodzi: Carlos Miguel.

Duże problemy ma Salzburg. Z urazem mięśnia musi zejść z boiska bramkarz, Cican Stanković

Andreas Ulmer uderzył piłkę z lewej strony. Strzał niczym ściana zablokował Kalidou Koulibaly i wyręczył swojego bramkarza.

Znowu Erling Haland. Norweg tym razem uderzył płasko ze skraju pola karnego. Piłka minęła dalszy słupek.

To mogła być bramka wyrównująca! Erling Haland przejął w polu karnym Napoli podanie prostopadłe, położył bramkarza na murawie i spróbował oddać strzał. Piłkę po uderzeniu Norwega zdążył zablokować asystujący mu Allan.

Kontratak Salzburga. Sędzia przerwał grę. Napastnik gospodarzy był na spalonym.

Napoli próbuje iść za ciosem. Driesa Mertensa próbował uruchomić tym razem Piotr Zieliński. Belg tym razem zablokowany na lewym skrzydle.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Jose Callejon.

Akcję zaczął podaniem górą Kevin Malcuit. Callejon od razu odegrał głową na prawą stronę pola karnego do Mertensa. Napastnik huknął pod poprzeczkę i Napoli na prowadzeniu!

Red Bull Salzburg nie odpuszcza każdego centymetra boiska. Wicemistrzowie Włoch z trudem wychodzą z własnej połowy. Wysoki pressing gospodarzy.

Kolejny piłkarz na murawie. Znowu Dries Mertens, który trzyma się za bark po upadku wskutek starcia z Enockiem Mwepu.

Sędzia znowu przerwał grę. Zlatko Januzović ucierpiał na prawej stronie po starciu z Piotrem Zielińskim.

Z dystansu huknął Enock Mwepu, ale strzał zablokował zawodnik Napoli. Piłkę w polu karnym przejął Erling Haland  i od razu uderzył obok słupka. Piłka wpadła do bramki, ale po wykorzystaniu systemu VAR sędzia anulował gola. Norweg był na spalonym, kiedy Mwepu uderzał na bramkę.

Sędzia przerwał na chwilę grę. Dries Mertens ucierpiał w polu karnym próbując oddać strzał. Belga zablokował Enocka Mwepu.

Nieudane dośrodkowanie Hirvinga Lozano z lewej strony. Piłka odbiła się od Maximiliana Woebera.

Ale gospodarze też chcą dojść do głosu. Niezłe podanie prostopadłe do Hee-Chan Hwanga, ale napastnika zablokował skutecznie Kalidou Koulibaly.

Zawodnicy Carlo Ancelottiego są nakręceni. Bardzo szybko rozgrywają akcje. Mamy dopiero początek, a zdążyli oddać już dwa strzały na bramkę Salzburga.

Pierwsza szansa wicemistrzów Włoch! Z woleja w polu karnym huknął Dries Mertens, ale bardzo dobrze obronił Cican Stanković!

Zaczęli! Przy piłce Napoli.

Piłkarze wyszli na boisko. Zaraz hymn Ligi Mistrzów i sędzia zacznie spotkanie.

Swoją "jedenastkę" podali także gospodarze.

SSC Napoli odkryło karty. Piotr Zieliński w pierwszym składzie. Arkadiusz Milik jednak na ławce.

Arkadiusz Milik ma duże szanse na występ w środę. Polak jest w formie. W miniony weekend odblokował się w Serie A i strzelił dwa gole Hellasowi Verona.

Czy Red Bull Salzburg pokona Napoli?

Spotkanie poprowadzi Clement Turpin (Francja).

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 3. kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Red Bull Salzburg zagra z SSC Napoli. Pierwszy gwizdek o godzinie 21.