Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vitoria Guimaraes
33' Rafa Soares 90+1' Bruno Duarte
Arsenal FC
18' Shkodran Mustafi 66' Rob Holding 81' Shkodran Mustafi
1:1

Remis, który ma prawo być rozczarowaniem dla obu stron.

Gol! Strzelił Bruno Duarte. Asystował mu Rochinha.

Wyrównanie w doliczonym czasie. Piłka w siatce Arsenalu. Kanonierzy starali się wszystkimi dostępnymi siłami zagrodzić drogę do bramki, jednak Bruno Duarte złożył się do strzału nożycami i trafił.

Doliczone pięć minut.

Leo Bonatini chciał zaznaczyć mocnym akcentem swój krótki pobyt na murawie. Potężne, ale niecelne uderzenie wprowadzonego z ławki rezerwowych zawodnika.

Shkodran Mustafi rozpoczął i być może zakończył strzelanie.

Gol! Strzelił Shkodran Mustafi. Asystował mu Nicolas Pepe.

Trudno pewnie uwierzyć gospodarzom, że jednak stracili gola. Pierwsze celne uderzenie gości i zmiana wyniku. Oczywiście stały fragment gry. Po wrzutce Nicolasa Pepe z rzutu wolnego Shkodran Mustafi główkował idealnie w kierunku dalszego słupka bramki Vitorii Guimaraes. Kanonierzy na prowadzeniu.

Arsenal. Schodzi: Joe Willock. Wchodzi: Lucas Torreira.

Arsenal FC nadal bez celnego strzału. Douglas czule żegnał się z synkiem przed meczem, pewnie ten życzył mu powodzenia, ale na razie golkiperowi Vitorii Guimaraes nawet to szczęście nie jest potrzebne.

Kwadrans do końca rywalizacji. Emiliano Martinez popisał się skutecznym wyjściem na przedpole. Unieszkodliwił wstrzelenie z rzutu wolnego.

Na pewno taki strzał jak przed momentem Joe Willocka nie zapewni przedstawicielowi Premier League kompletu punktów.

Zostało 20 minut Kanonierom na rozstrzygnięcie pojedynku w Guimaraes. 63 procent posiadania piłki po stronie Arsenalu. Może ponownie przebije mur przeciwnika i zapewni sobie wygraną rzutem na taśmę.

Vitoria Guimaraes. Schodzi: Davidson. Wchodzi: Rochinha.

Żółtą kartkę otrzymał Rob Holding za ostry wślizg w nogi przeciwnika.

Arsenal. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Alexandre Lacazette.

Trochę wyższa temperatura w polu karnym Vitorii Guimaraes po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka zagrana przez Nicolasa Pepe została skierowana nieznacznie ponad bramką przez Shkodrana Mustafiego.

Vitoria Guimaraes. Schodzi: Pepe. Wchodzi: Denis-Will Poha.

Chorągiewka sędziego asystenta w górze. Zobaczył spalonego w momencie podania z drugiej linii Matteo Guendouziego do Nicolasa Pepe.

Nic przełomowego nie wydarzyło się w ostatnich minutach na murawie. Po stronie Arsenalu nie widać maksymalnej determinacji w dążeniu po komplet punktów. Vitoria może i ambitna, ale w udokumentowaniu swoich ataków golem ma problem.

Arsenal. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Matteo Guendouzi.

Pepe nie doczekał się gwizdka sędziego po ostrym starciu z piłkarzem Arsenalu.

Marne dośrodkowanie i Emiliano Martinezowi pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Vitoria Guimaraes nie rezygnuje z atakowania. Kolejna akcja gopodarzy, tym razem z wykorzystaniem prawego skrzydła oraz Marcusa Edwardsa. Arsenal FC w ostatnim momencie unieszkodliwił podanie w pole karne.

Druga połowa.

Czy Arsenal FC zagra lepiej w drugiej połowie?

Bezbramkowo. Vitoria lepsza, ale bez konkretu w postaci gola.

Elegancka wymiana podań gospodarzy w szesnastce Arsenalu. Sokratis Papastathopoulos zorientował się w ostatnim momencie co się święci i nie pozwolił na oddanie strzału z bliska. Tylko korner dla Vitorii.

Przecięte podanie skierowane na lewą stronę boiska w kierunku Bukayo Saki. Pomocnik Arsenalu liczył na stoczenie pojedynku z czekającym już na niego Douglasem.

Trochę obudzili się piłkarze z Londynu, których mozolne turlanie futbolówki po połowie Vitorii Guimaraes zaczyna przynosić efekty.

Żółtą kartkę otrzymał Rafa Soares za faul na Nicolasie Pepe.

Frederico Venancio dopadł do piłki wrzuconej w pole karne Arsenalu z rzutu wolnego. Pozycja do oddania strzału nie była komfortowa i nie zagroził Emiliano Martinezowi.

Emiliano Martinez ma w tym meczu dużo obowiązków. Vitoria Guimaraes nie rezygnuje z prób strzelenia gola zza pola karnego.

Davidson próbował zmieścić piłkę strzałem zza pola karnego w okienku bramki Emiliano Martineza. Nie zabrakło mu dużo do wykonania swojego planu.

Tym razem było uderzenie. Rob Holding nie przymierzył idealnie głową po wrzutce z lewego skrzydła. Futbolówka przeleciała ponad bramką Douglasa.

Zakotłowało się w szesnastce Vitorii Guimaraes. W ostatnim momencie przed potencjalnym strzałem interweniował Frederico Venancio.

Futbolówka posłana w pole karne przedstawiciela Premier League. Jeszcze strącona i ponownie musiał wyjść w powietrze oraz interweniować Emiliano Martinez.

Żółtą kartkę otrzymał Shkodran Mustafi za faul na Davidsonie.

Początkowy kwadrans to poprzedni mecz Vitorii z Arsenalem w pigułce. Ekipa z Londynu ma przewagę pod względem posiadania piłki, ale więcej strzałów oddaje portugalska drużyna.

Davidson dostał podanie na dobieg na lewym skrzydle. Po jego płaskim dośrodkowaniu z problemami bronili Kanonierzy. Dobre minuty Vitorii Guimaraes.

Piłka wrzucona w pole karne Arsenalu z rzutu wolnego. Co prawda gościom udało się ją wybić, ale po zaledwie kilku sekundach Emiliano Martinez musiał popisać się robinsonadą po uderzeniu z dystansu Marcusa Edwardsa.

Potężna próba z dystansu i głośny pomruk rozczarowania. Do tego dźwięk obitego aluminium, ponieważ Pepe huknął zza pola karnego w słupek Arsenalu!

Arsenal FC rozgrywa piłkę wysoko na połowie przeciwnika. Vitoria ponownie utrudniła stworzenie sytuacji podbramkowej i przetransportowanie futbolówki do Gabriela Martinelliego.

Bukayo Saka rozpędził się na lewym skrzydle, zgubił defensora, ale nie zakończył swojego rajdu dokładnym dośrodkowaniem.

Dwa dośrodkowania w pole karne Vitorii. Jedno wysokie, drugie płaskie i w zasadzie przynajmniej jedno powinno skończyć się strzałem. Rozkojarzeni atakowali piłkę goście.

Grający w białych strojach gospodarze oddali pierwszy strzał wyraźnie ponad bramką Arsenalu. Kanonierzy w żółtych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach.

Pierwszy gwizdek.

Zagrać "w dziada" z piłkarzami Arsenalu.

Piłkarze już prawie gotowi do rozpoczęcia meczu.

Czy Arsenal FC wygra mecz z Vitorią Guimaraes?

Tak zaprezentowali się portugalscy kibice w Londynie.

Piłkarze z Londynu w drodze do Portugalii.

Sędzia: Halis Ozkahya (Turcja)

Arsenal FC wygrywa od 6 października wyłącznie w Lidze Europy. Z Pucharu Ligi Angielskiej odpadł po szalonym pojedynku z Liverpool FC. W Premier League przegrał z Sheffield United, a także zremisował z Crystal Palace i Wolverhampton Wanderers.

Drużyna z Londynu odniosła kolejno zwycięstwa 3:0 z Eintrachtem Frankfurt, 4:0 ze Standardem Liege oraz 3:2 z Vitorią Guimaraes. Teoretycznie więc najtrudniej było o wywalczenie kompletu punktów kosztem byłego klubu Marka Saganowskiego.

Arsenal FC zagra o trzecie zwycięstwo w Lidze Europy w Portugalii z Vitorią Guimaraes, która na razie kolekcjonuje porażki. Kanonierzy są już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu.