Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niemcy
11' Joshua Kimmich 15' Serge Gnabry 22' Kai Havertz
Argentyna
26' Nicolas Otamendi 30' Rodrigo De Paul 66' Lucas Alario 84' Lucas Ocampos 85' Lucas Ocampos
2:2

Druga połowa ze wskazaniem na Argentynę. Remis po nierównym meczu.

Argentyna. Schodzi: Rodrigo De Paul. Wchodzi: Guido Rodriguez.

Doliczone dwie minuty.

Obu drużynom zostało mało czasu na rozstrzygnięcie spotkania.

Gol! Strzelił Lucas Ocampos. Asystował mu Lucas Alario.

Niemcy spanikowali, a Argentyńczycy już ich dopadli. Atak Albicelestes w drugiej połowie przynosi efekt. Kolejna akcja zmienników. Lucas Ocampos dostał podanie od Lucasa Alario, zatańczył między niezgrabnie broniącymi gospodarzami i strzelił na 2:2.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Ocampos za faul na Lukasie Klostermannie.

Niemcy. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Sebastian Rudy.

Rzut rożny dla Argentyny. W polu karnym Niemców zameldowali się między innymi Lautaro Martinez oraz Nicolas Otamendi, a strzelił Lucas Alario. Z trudem bronią rozpaczliwie reprezentanci Niemiec.

Ostatni fragment spotkania i reprezentacja Argentyny szuka drugiego gola. Przed momentem futbolówka zatańczyła w polu bramkowym spanikowanych Niemców.

Lucas Alario strzelił ponownie po akcji z udziałem Juana Foytha oraz Renzo Saravii. Piłka nie została czysto uderzona i łupem błyskotliwego zmiennika był wyłącznie korner.

Argentyna. Schodzi: Roberto Pereyra. Wchodzi: Renzo Saravia.

Joshua Kimmich trafił w Agustina Marchesina z rzutu wolnego. Nie było to najpewniejsze, ale szczęśliwe piąstkowanie bramkarza reprezentacji Argentyny.

Reprezentacja Niemiec jest teraz wyraźnie mniej błyskotliwa. To Lionel Scaloni dobrze zarządza zmianami i potrafił odpowiednio nastroić podopiecznych przed drugą połową.

Niemcy. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: Suat Serdar.

Coraz groźniejsi są Albicelestes. Leandro Paredes strzelił zza pola karnego i Marc-Andre ter Stegen musiał się wykazać. Wyszedł w powietrze znany z hiszpańskich stadionów zawodnik i nie dał się pokonać po raz drugi.

Argentyna zmniejszyła swoją stratę.

Niemcy. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Nadiem Amiri.

Gol! Strzelił Lucas Alario. Asystował mu Marcos Acuna.

Bramka kontaktowa zmiennika. Lucas Alario już zrobił więcej niż Paulo Dybala. Uciekł Robinowi Kochowi i główkował idealnie po dośrodkowaniu Marcosa Acuni do siatki. Argentyna zmniejszyła stratę i jeszcze ma szansę na korzystny wynik w Dortmundzie.

Lautaro Martinez dopadł do piłki po dośrodkowaniu Lucasa Ocamposa z lewego skrzydła. Strącenie napastnika Interu Mediolan wyraźnie obok bramki. Pozycja do oddania uderzenia była niekomfortowa.

Argentyna. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Lucas Alario.

Argentyna ma problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Godzina gry obrońców Niemiec zasługująca na komplementy od Joachima Loewa.

Niemcy ostrożni na początku drugiej części, ale ponownie ruszają do ataku.

Po dwóch stałych fragmentach gospodarzy szybki wypad reprezentantów Niemiec. Naciskany Emre Can nie pokonał swoim strzałem odważnie interweniującego Agustina Marchesina.

Argentyny wywalczyła rzut wolny na połowie przeciwnika. Po faulu Marcela Halstenberga dośrodkowanie ze stojącej piłki w pole karne reprezentacji Niemiec, gdzie nie było żadnego piłkarza mogącego oddać strzał.

Po dwóch zmianach reprezentacja Argentyny częściej na połowie przeciwnika. Leandro Paredes szarżował blisko linii pola karnego, ale przy próbie oddania strzału został zablokowany.

Nicolas Tagliafico ruszył lewym skrzydłem. W ten sektor boiska musiał zbiec Emre Can i wspomóc swoich obrońców.

Luca Waldschmidt dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzenie napastnika reprezentacji Niemiec z półwoleja obok bramki.

Druga połowa.

Argentyna. Schodzi: Angel Correa. Wchodzi: Lucas Ocampos.

Argentyna. Schodzi: Marcos Rojo. Wchodzi: Marcos Acuna.

Niemcy w drodze po zwycięstwo. Niebawem druga część.

Manuel Neuer - dziś zwolnił miejsce między słupkami Marcowi-Andre ter Stegenowi, a ten nie musiał bronić jeszcze celnego strzału.

Czy Argentyna strzeli gola w drugiej połowie?

Przerwa. Niemcy wyraźnie lepsi. Argentyna tylko raz, może dwa pokazała pazurki.

Jeszcze kilka minut w pierwszej połowie. Mecz w solidnej wichurze i w strugach deszczu. Klasyczna piłkarska pogoda.

Argentyna nadal bez celnego uderzenia. Rodrigo De Paul dopadł do piłki po niekonwencjonalnym rozegraniu rzutu rożnego, ale źle ułożył ciało i wystrzelił ją w powietrze.

To była ostatnia bramka w pierwszej połowie?

Z trudem dochodzi piłka do najwyżej ustawionych Lautaro Martineza i Paulo Dybali. Najgroźniejsze dla Niemców było uderzenie z dystansu Rodrigo De Paula.

W poprzednim meczu reprezentacji Argentyny z Meksykiem popisowo zaprezentował się Lautaro Martinez. Przez pół godziny spotkania w Dortmundzie nie miał sytuacji podbramkowej.

Pobudka reprezentacji Argentyny. Rodrigo de Paul dostał podanie od Paulo Dybali i huknął z dystansu w słupek. Marc-Andre ter Stegen miał równie dużo szczęścia jak minutę wcześniej Agustin Marchesin.

Idą po swoje Niemcy. Mogli urządzić pogrom swoim przeciwnikom w nieco ponad pół godziny. Agustin Marchesin miał szczęście, że piłka trafiła w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego Marcela Halstenberga!

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo De Paul za złapanie za koszulkę uciekającego Rodrigo De Paula.

Kolejna bramka reprezentacji Niemiec wisiała w powietrzu. Dobrze rozegrany stały fragment. Niklas Suele był na spalonym w momencie wrzutki Joshuy Kimmicha i dlatego ciąg dalszy już bez znaczenia.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Otamendi za faul na Julianie Brandcie.

Przewaga Niemców rośnie! Kai Havertz.

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Serge Gnabry.

Drugie trafienie reprezentacji Niemiec. Ponownie pogubili się goście, z naciskiem na Marcosa Rojo, a chwała gospodarzom za umiejętność przeprowadzenia szybkiego kontrataku. Zakończył go uderzeniem z bliska na 2:0 Kai Havertz. Dortmund zadowolony.

Wielka forma strzelecka Serge'a Gnabry'ego.

Julian Brandt ograł Juana Foytha, ale wpadł na kolejnego Argentyńczyka. Tym razem reprezentacja Niemiec wybrała lewe skrzydło, gdzie jeszcze nie zmęczyła Albicelestes.

Serge Gnabry strzelcem pierwszego gola.

Gol! Strzelił Serge Gnabry.

Kolejna sytuacja podbramkowa już została wykorzystana. Serge Gnabry dał prowadzenie Niemcom. Po płaskim wstrzeleniu Lukasa Klostermanna kilku Argentyńczyków przeszkadzało sobie w wybiciu piłki, więc ich niezdecydowanie wykorzystał Serge Gnabry. Strzelec gola wyłuskał piłkę i dziobnął ją z bliska do siatki obok Agustina Marchesina.

Julian Brandt wbiegł w pole karne przyjezdnych i miał przed oczami tylko bramkarza reprezentacji Argentyny. Płaskie uderzenie w nogę Agustina Marchesina i pierwsza poważna sytuacja strzelecka zmarnowana.

Serge Gnabry na spalonym. Sędzia asystent z oryginalną fryzurą, będącą efektem podmuchów wiatru w Dortmundzie.

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich za ostry faul na Leandro Paredesie.

Obie drużyny spróbowały już swoich sił w ataku pozycyjnym. Nie było ciekawego efektu tych prób.

Kolejna akcja prawym skrzydłem. Tym razem już wewnątrz pola karnego Argentyny i szarżował tam Serge Gnabry. Pomocnikowi reprezentacji Niemiec zabrakło boiska na dokończenie swojego rajdu.

Lukas Klostermann poderwał się do ataku na prawym skrzydle. Zakończył się on dośrodkowaniem. Zbyt głębokim i piłka wylądowała w rękawicach czujnego Agustina Marchesina.

Gospodarze w jasnych strojach, a Argentyńczycy w ciemnych koszulkach oraz spodenkach z błękitnymi wstawkami. Początek bez huraganowego ataku którejś ze stron.

Pierwszy gwizdek.

Kibice wysłuchali hymnów narodowych.

Czy reprezentacja Niemiec wygra mecz z Argentyną?

Lautaro Martinez - jedna z nadziei reprezentacji Argentyny. W ofensywnym trio towarzyszą mu Paulo Dybala oraz Angel Correa.

Sędzia: Clement Turpin (Francja)

Wybrańcy selekcjonera Argentyny.

Takie zestawienie wybrał selekcjoner gospodarzy.

Niemcy zagrają hitowe spotkanie towarzyskie w Dortmundzie.

Argentyńscy piłkarze na spotkaniu z rodakami w Niemczech.

Od czasu finału mistrzostw świata w 2014 roku reprezentacje Niemiec i Argentyny zmierzyły się raz. W towarzyskim i widowiskowym spotkaniu drużyna z Ameryki Południowej odniosła zwycięstwo 4:2.

W poprzedniej przerwie reprezentacyjnej Argentyna zremisowała bezbramkowo z Chile. Następnie Albicelestes odnieśli efektowne zwycięstwo 4:0 z Meksykiem. Chcą pokazać, że nie było ono przypadkowe.

Niemcy zagrają w Dortmundzie z Argentyną. Drużyna Joachima Loewa przegrała poprzedni mecz na swoim terenie 2:4 z Holandią. Pomarańczowi przerwali serię bez porażki Niemców w roli gospodarza trwającą ponad rok.