Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Southampton FC
77' Ryan Bertrand 87' Sofiane Boufal 90+2' Jan Bednarek
Tottenham Hotspur
58' Heung-Min Son
1:1

Koniec, remis! Będzie powtórka tego meczu! Dobrze grał Tottenham do mniej więcej 70. minuty, końcówka należała do gospodarzy. Remis w pełni zasłużony. Dziękujemy za ten mecz, zapraszamy na pozostałe relacje live w Sportowych Faktach. Dobrej soboty!

Strzał Lo Celso z rzutu wolnego niecelny.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Bednarek. Podhaczył Sona blisko swojego pola karnego.

Doliczono 4 minuty.

Szansa dla Sona, kręcił rywalem niemalże do samego końca w polu karnym. Strzał jednak zablokowany, a w dodatku Koreańczyk złapany przy wcześniejszym podaniu na spalonym.

Przypomnijmy - w razie remisu NIE MA DOGRYWKI, a mecz będzie powtórzony w innym terminie.

Odebranie piłki w środku pola, zagranie do Ingsa na lewą stronę, ten na 13. metr do wbiegającego Boufala, który przymierzył mocno pod poprzeczkę! Lloris bez szans na obronę, mamy remis!

Gol! Strzelił Sofiane Boufal. Asystował mu Danny Ings.

Wejście Redmonda w pole karne, ale przed podaniem stracił równowagę i zagrał niedokładnie. Strata, ale Southampton nie ma zamiaru odpuścić.

Kolejna szansa Ingsa i kolejne pudło, niewiarygodne. Świetna dośrodkowanie Redmonda, a napastnik gospodarzy był niekryty. Pewnie żałuje tego strzału Ings.

Mocne dośrodkowanie Lucasa z prawej strony, ale za mocne dla kolegów. Wcześniej wypchnął Bednarka z boiska, ale nie zdecydował się na rajd i Polak zdołał do niego ponownie doskoczyć, by zwolnić akcję.

Szansa dla Southamptonu. Ings podbijał sobie piłkę w polu karnym, dotknęła ona ręki Tangangi, a potem złapał ją Lloris. Sędziowie milczą w tej sytuacji. Ings prawdopodobnie też pomagał sobie ręką.

Jak wygląda druga połowa Bednarka? Mało widoczny, ale dobrze trzyma pozycję i wyłącza z gry Lucasa. Nie można go obwiniać za straconą bramkę.

Bardzo ładny strzał Ingsa z dystansu mija jednak bramkę Llorisa.

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Bertrand. Grał dość ostro.

Przerwa w grze, Lo Celso zderzył się z Redmondem i ma problemy z oddychaniem, są przy nim lekarze.

Southampton FC. Schodzi: Michael Obafemi. Wchodzi: Che Adams. Koniec zmian w szeregach gospodarzy.

Son wypuszczony do sytuacji sam na sam, ale szybszy jest Gunn, który interweniuje nogami poza polem karnym.

Mamy teraz dość mało ofensywy i mało konkretny fragment meczu. Są próby zagrań w pole karne, ale nieskuteczne, dużo też walki w środku pola.

Statystyki:

Posiadanie piłki w proc. 57-43 dla Southampton

Strzały: 6-7, więcej ma Tottenham

Genialna piłka Lo Celso do Sona, ale Koreańczyk za mocno kopnął piłkę i przeniósł ją nad bramką rywala. To była wyborna szansa na 2:0.

Po analizach wideo bramka... zostaje uznana!

Ale.... jest VAR! Sprawdzają linię spalonego oraz czy Alli biegnący środkiem faulował Danso.

Kontra gości. Rajd Lo Celso, podaje do Lameli, ten wypuszcza Sona z lewej strony, który nie daje szans bramkarzowi na interwencję! Tottenham prowadzi!

Gol! Strzelił Heung-Min Son.

Szansa dla gospodarzy, dziubnął piłkę Ings po dośrodkowaniu, ale wyłapał jego lekki strzał Lloris.

Tottenham Hotspur. Schodzi: Gedson Fernandes. Wchodzi: Erik Lamela.

Obafemi szybko w pole karne i o centymetry pomylił się wbiegający Danny Ings!

Strzał Moury pewnie wyłapany przez Gunna.

Ostre starcie Danso z Lo Celso przed polem karnym gospodarzy. Rzut wolny dla gości, Danso też tutaj ucierpiał. Może jednak kontynuować grę.

Rajd Redmonda, próba wstrzelenia piłki bliżej Djenepo, ale skrzydłowy gospodarzy zablokowany. Korner dla Southampton.

Wracamy do gry! Czy sprawa awansu rozstrzygnie się w 2. połowie?

Koniec 1. części! Trudno prognozować, jak będzie wyglądać kolejne 45 minut. Oba zespoły mają swoje momenty, ale bardziej zagrażał Tottenham.

Ward-Prowse oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w ręce Llorisa.

Doliczono 2 minuty.

Przerwa w grze, Armstrong potrzebuje pomocy medycznej. Schodzi na razie z murawy, utyka.

Zamknęli gospodarze rywala pod jego polem karnym, ale nie są w stanie zagrać piłki pod bramkę. Mają teraz rzut rożny.

Miękka wrzutka Warda-Prowse'a zaskoczyła obrońców, Ings minął Llorisa, ale jego strzał z linii bramkowej wybija Tanganga!

Genialna kontra "Kogutów" przyspieszona przez Lo Celso, potem rajd Allego i wypuszczenie Lucasa, który się myli w sytuacji sam na sam!

Mocna dośrodkowanie gospodarzy z prawej strony, błąd w wybiciu Sancheza na szczęście bez konsekwencji dla gości, miał wsparcie.

Ładna kontra Tottenhamu zakończona strzałem z woleja Allego, ale Anglik został zablokowany.

Piłka w siatce, ale odgwizdano spalonego! Ładnie strzelił Lo Celso ze skraju pola karnego, ale Son stał tuż obok bramkarza, zbierając jego uwagę.

Ładna kontra gospodarzy, ale dogranie Stephensa głową do Obafemiego było niecelne, wyłapał je Lloris.

Po chwili nacisku ze strony Southampton teraz goście przeszli do ofensywy, ale nie mogą oddać strzału lub przedrzeć się w pole karne.

Sprytne zagranie w pole karne Danso i tuż przed nogami napastników piłkę złapał Lloris.

Strzał Bednarka z dystansu, Polak wywalczył rzut rożny.

Dele Alli był bliski sytuacji na sam, ale w porę przeszkodził mu Stephens do spółki z Bednarkiem. Piłka wylądowała w rękach bramkarza.

Jak blisko gola był teraz Tottenham! Został wolny Son z lewej strony, dostał piłkę w polu, karnym strzelał na dalszy słupek, ale pomylił się o centymetry!

Ostre wejście Bednarka w nogi Lo Celso. Polak zostaje upomniany przez arbitra, będzie go uważnie obserwował przez resztę meczu.

Szuka Southampton długich piłek w kierunku napastników. Są nieco za mocne, ale pressing np. Ingsa sprawie problemy obrońcom Tottenhamu w rozegraniu.

Dodajmy, że Lloris grał 3 dni temu w ligowym meczu z Norwich, więc jeszcze łapie rytm meczowy.

Na razie bardzo spokojne pierwsze minuty, rywale starają się rozpoznać, często grają gospodarze piłką z Bednarkiem.

Pierwsza akcja Redmonda, dośrodkowanie z lewej strony pewnie łapie Lloris. Dla niego to ważne, żeby dobrze wejść w mecz po takiej przerwie.

Dodajmy, że Tottenham nie wygrał ostatnich 3 wizyt na St. Mary's Stadium - remis i 2 porażki, z czego druga w Nowy Rok.

Zaczęli!

Ostatnia forma obu zespołów:

Southampton - 6 wygranych w ostatnich 8 meczach

Tottenham - gra bardzo w kratkę, mało wygrywa, ale wraca na dobre tory (nie przegrał ostatnich 3 meczów). W tym roku 2 wygrane, 2 remisy i 2 porażki.

Sędzią jest Peter Bankes.

Z kolei do składu Tottenhamu powraca Hugo Lorris! Nie grał prawie 4 miesiące z powodu kontuzji ręki.

W pierwszym składzie gospodarzy Jan Bednarek!

Dzień dobry Państwu i serdecznie zapraszamy na starcie Southampton-Tottenham w ramach Pucharu Anglii! To jest mecz w ramach 1/16 finału.