Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Górnik Zabrze
90+3' Giorgos Giakoumakis
Wisła Kraków
47' Alon Turgeman
0:1

Koniec. Wisła Kraków wygrała 1:0 i nad strefą spadkową ma osiem punktów przewagi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Giorgos Giakoumakis.

Wisła Kraków nie potrafi wyjść z pola karnego. Górnik atakuje niemal całym zespołem.

Zabrzanie cały czas próbują dośrodkowywać piłkę w pole karne. Wiślacy wychodza cało z opresji.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Janża dośrodkował z lewej strony, Giorgos Giakoumakis do piłki nie doszedł, a był już sześć metrów przed bramką.

Sprzed pola karnego uderzył Ryczkowski, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

Górnik na połowie Wisły, ale zabrzanie mają problemy z kreowaniem sobie okazji bramkowych.

W zamieszaniu do uderzenia doszedł Nikola Kuveljić, piłka otarła się o nogę obrońcy, a później o zewnętrzną część słupka. Będzie rzut rożny.

Po drugiej stronie boiska z dystansu uderzał Sadlok. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

Z dystansu uderzył Angulo, wysoko ponad bramką Lisa.

Kwadrans do końca. Wisła Kraków prowadzi w Zabrzu i jest o krok od ucieczki od strefy spadkowej na osiem punktów. Górnik w końcu zaatakował.

Klemenz wrócił na boisko, ale za moment ma je opuścić.

Janża dośrodkował z rogu, ale wprost w ręce Lisa.

Problemy mięśniowie ma Klemenz. Przy obrońcy są służby medyczne.

Wisła Kraków. Schodzi: Chuca. Wchodzi: Georgij Żukow.

Źle prezentuje się po przerwie Górnik. Zabrzanie sprawiają wrażenie jakby w 1. połowie stracili sporo sił.

Po dograniu z rogu Hebert głową uderzył ponad poprzeczką.

Turgeman do Boguskiego, Chudy zdołał odbić uderzenie z czterech metrów!

Przerwa w grze. Problemy miał Janża.

Zagranie do Turgemana, ten na wyraźnym spalonym.

Stavros Vassilantonopoulos omal nie pokonał własnego bramkarza. Piłkę wstrzelił w pole karne Sadlok, a Grek interweniował bardzo ryzykownie.

Kontra Wisły zakończona niecelnym strzałem Turgemana. Piłkę jeszcze trącił obrońca i będzie rzut rożny.

Sprzed pola karnego uderzał Hołownia, piłka minęła bramkę Chudego o dwa metry.

Wisła po przerwie zdecydowanie ruszyła do ataku, zaskoczyło to zabrzan.

Gol! Strzelił Alon Turgeman. Asystował mu Rafał Boguski. Szybkie rozegranie piłki przez Wisłę, podanie na prawo do Boguskiego, ten na piąty metr do Turgemana, który pokonał Chudego. 0:1!

Mocno rozpoczęła Wisła, Sadlok zagrywał na piąty metr, Turgeman nie zdołał wbić piłki do bramki.

Sędzia rozpoczął grę po przerwie.

Przerwa. Bez goli, ale to Górnik powinien prowadzić.

Sędzia doliczył minutę.

Rzut rożny dla Górnika. Giorgos Giakoumakis uderzał głową, ale obok słupka.

Akcja Wisły w polu karnym Górnika. Sędzia jednak przerwał grę. Ręką zagrał Mateusz Hołownia.

Akcja krakowian przerwana. Na spalonym Alon Turgeman. Mecz w ostatnich minutach wyrównał się.

Kolejny raz dośrodkował Sadlok, ponownie zbyt mocno.

Angulo mógł uderzać z siedmiu metrów, ale źle przyjął piłkę, po chwili Chuca przyblokował Jimeneza. Futbolówkę złapał Lis.

Dwa kwadranse za nami. Wisła Kraków jeszcze bez uderzenia.

Zawodnik Wisły pozbierał się z murawy, ale będzie konieczna zmiana.

Błaszczykowski biegł z piłką i nagle padł na murawę łapiąc się za nogę.

Rzut wolny dla Górnika. Janża dogrywał, ale zbyt nisko.

Po dograniu z rogu Wiśniewski uderzał głową z sześciu metrów. Obok słupka.

Cały czas aktywniejszy w ofensywie jest Górnik. Wisła cofnięta.

Rzut wolny dla Wisły. Miało być dośrodkowanie na dalszy słupek Sadloka. Wyszło. No właśnie, co? Od bramki Chudy.

Kwadrans za nami. Górnik w ataku, Wisła szuka możliwości do kontrowania.

Stavros Vassilantonopoulos uderzył z ostrego kąta, Lis sparował strzał. Poprawiający Jimenez skiksował.

Kontra Wisły, Turgeman do Błaszczykowskiego, ale zbyt anemicznie i piłkę przejęli wracający obrońcy.

Jimenez zagrał za plecy obrońców. Jirka uderzył ponad Lisem, ale także ponad bramką! Golkiper trącił futbolówkę i będzie korner.

Od początku więcej z gry mają zabrzanie. Gospodarze dążą do szybkiego objęcia prowadzenia.

Jirka starał się dojść do pilki, ale Lis spokojnie ją złapał.

Opóźnienie meczu spowodowane było problemami w wozie VAR. Już wszystko w porządku.

Gramy!

Opóźnia się rozpoczęcie meczu.

Mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Kto wygra mecz?

Po porażkach Arki Gdynia i Korony Kielce Wisła Kraków w przypadku wygranej będzie blisko utrzymania się w PKO Ekstraklasie. Górnik Zabrze walczy o 9. miejsce.