Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lech Poznań
24' Kamil Jóźwiak 29' Jakub Kamiński 36' Dani Ramirez 45+3' Pedro Tiba
Legia Warszawa
36' Luquinhas 71' Igor Lewczuk
2:1

Koniec. Lech pokonał Legię 2:1 i awansował na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy. Goście z świętowaniem tytuły muszą jeszcze poczekać.

Rocha starał się ruszyć lewą stroną. Obrońca wpadł z piłką w pole karne, ale zbyt mocno ją sobie wypuścił.

Lech skuteczniej niż w ostatnich minutach oddala grę od własnej bramki. Wiele wskazuje na to, że w sobotę Legia nie będzie świętowała mistrzostwa Polski.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Jedna z nielicznych akcji Lecha. Uderzał Szymczak, piłka trafiła w boczną siatkę.

Głową starał się uderzać Gwilia, trafił w Gumnego. To ułatwiło interwencję bramkarzowi.

Szarpana gra w ostatnich minutach. Piłka cały czas na połowie Lecha.

Legia w ataku, Lech cofnięty coraz głębiej. Zapowiada się sporo emocji w końcówce.

Ostro potraktowany przez rywali Martins. Zawodnik Legii przez moment zbierał się z murawy.

Legia w ataku, Lech cofnął się i od dość dawna nie potrafi zagrozić liderowi PKO Ekstraklasy.

Paweł Wszołek padł w polu karnym. Sędzia uznał, że nic nie było. Zawodnik Legii został w walce o piłkę trafiony palcami w twarz.

Gol! Strzelił Igor Lewczuk. Legia poczuła krew! Po dograniu z roguł Jędrzejczyk uderzył w słupek, poprawka Lewczuka z trzech metrów znalazła drogę do bramki. 2:1!

Z dużego palca sytuacyjnie uderzył Rosołek, Mickey van der Hart odbił piłkę przed siebie.

Strzelał Tiba, piłka poszybowała ponad bramką Muzyka.

W polu karnym piłka spadła pod nogi Cholewiaka, ten uderzył z pierwszej piłki z ok. 10 metrów. Pomylił się o metr.

Odpowiedź Lecha, dogrywał Butko, dobrze w defensywie Artur Jędrzejczyk. Będzie rzut rożny.

Niebezpiecznie mogło być pod bramką Lecha. Jednak Tomas Pekhart nie zdołał dojść do piłki.

Coraz mniej czasu ma Legia na złapanie kontaktu bramkowego z Lechem. Gospodarze przenieśli ciężar gry na połowę gości.

Wszołek do Gwilii, ale strzał Gruzina trafił w... Cholewiaka. To uratowało Lecha!

Po zmianie stron Legia nie potrafi zagrozić Lechowi. Przed momentem dogrywał Wszołek, ale zbyt mocno. Od bramki Mickey van der Hart.

Cały czas nerwowo na murawie. Piłkarze prowadzą swoje gry i gierki. Sędzia nie do końca nad wszystkim panuje.

Z rogu dogrywał Moder, piłkę wybili obrońcy.

Wracamy do gry!

Przerwa. Lech zasłużenie prowadzi z Legią 2:0.

Kartkę zobaczył także Dariusz Żuraw.

Kartką za "pyskówki" z... Tibą otrzymał Aleksandar Vuković.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Pedro Tiba.

Ostro potraktowny Jóźwiak. Zawodnik Lecha cierpi, kartki jednak nie było.

Rzut wolny dla Legii, dogrywał Antolić, Tomas Pekhart uderzył niecelnie.

Sędzia doliczył 2 minuty.

1. połowa powoli dobiega końca, a Legia wciąż bez zagrożenia pod bramką Lecha.

Na murawie nie jest sielankowo. Co chwilę ktoś do kogoś ma pretensje.

Kolejna próba w meczu Modera. Tym razem piłka poszybowała obok bramki Legii.

Powtórki pokazały, że jeden i drugi zawodnik podczas starcia sporo dołożyli od siebie. Paweł Gil niczym oaza spokoju wręczył po "żółtku" i miał rację.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Ramirez.

Żółtą kartkę otrzymał Luquinhas. Zawodnik Legii uderzył Ramireza.

A Lech dalej swoje. Mocny strzał Tiby, dobrze w bramce Muzyk!

Lech prowadzi 2:0 i cały czas przeważa. Legia chyba zamierza świętować przy Łazienkowskiej w następnej kolejce.

Ostro rywala zaatakował Lewczuk, sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Kamil Jóźwiak. W Warszawie w sobotę szampany raczej nie wystrzelą. Jóźwiak na lewo do Kamińskiego, ten uderzył z okolic narożnika pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od Jędrzejczyka, słupka, a następnie wpadła do siatki. 2:0!

Potężny strzał Modera. Wojciech Muzyk zdołał podbić piłkę, ale miał ogromne problemy.

Gol! Strzelił Kamil Jóźwiak. Asystował mu Jakub Moder. Moder dośrodkował z rzutu rożnego w kierunku bliższego słupka, a Jóźwiak ustawiony tyłem do bramki... plecami przedłużył lot piłki i zaskoczył Muzyka. 1:0!

Dobrze w bramce Legii Muzyk, który sparował piłkę na rzut rożny po strzale Wszołka.

Rzut wolny dla Legii, ale z dogrania Antolicia nic nie wyszło. Goście cały czas bez zagrożenia.

Ramirez do Jóżwiaka, ten uderzył z ok. 11 metrów, ale pomylił się nieznacznie!

Ładna akcja Lecha, Timur Żamaletdinow zwlekał ze strzałem, po chwili Kamiński wycofał piłkę do Ramireza. Strzał z ok. 16 metrów poszybował tuż ponad poprzeczką.

Legia starała się rozgrywać akcję w okolicach pola karnego Lecha. Tomas Pekhart zagrał jednak ręką i sędzia przerwał grę.

Wyrównało się spotkanie. Jednak w dalszym ciągu czekamy na pierwsze uderzenia.

Dośrodkowanie z kornera przejął Lewczuk. Cały czas bez uderzenia.

Może się podzieje, pierwszy rzut rożny dla Lecha Poznań. Czekamy!

Cały czas czekamy na pierwsze uderzenia, spięcia pod którąś z bramek. Jak na raziee spotkanie może się podobać pasjonatom meczowej taktyki.

Legia zadomowiła się na połowie Lecha. Kolejorz cały czas ma problem z wyjściem z akcją.

Legia od początku wysoko atakuje piłkarzy Lecha. Ci jeszcze nie zbliżyli się pod bramkę Muzyka.

Złe dogranie z rogu, nikt do piłki nie doszedł. Przejęli ją gospodarze.

Akcja Legii prawą stroną, będzie rzut rożny dla gości.

Gramy!

Opóźni się rozpoczęcie meczu. Stadion nawiedził tzw. ostry cień mgły.

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

Legia Warszawa w sobotę może zapewnić sobie 14. mistrzostwo Polski. Warunkiem jest wywiezienie z Poznania co najmniej punktu.