Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wisła Płock
34' Alan Uryga 50' Angel Garcia ' Mateusz Szwoch
Legia Warszawa
30' Tomas Pekhart 42' Bartosz Slisz 76' Artur Jędrzejczyk 79' Filip Mladenović 84' Luquinhas
0:1

Koniec. Legia Warszawa wygrała 1:0 i po trzech kolejkach ma w dorobku 6 punktów.

Sędzia pokazał Borucowi, że ma zegarek.

Po wrzucie piłki z autu przez Zbozienia uderzał Michalski, ale skiksował i strzelił obok bramki.

Nie potrafi zagrozić Legii Wisła. Gra "na chaos" nie przynosi żadnego pozytywu. Legia coraz bliżej wygranej.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Legia oddaliła grę od własnej bramki, Wisła nie potrafi przejąć piłki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Luquinhas.

Coraz mniej czasu ma Wisła na doprowadzenie do remisu. Rozerwać obronę Legii stara się aktywny Kocyła, ale nie ma wsparcia u partnerów.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović.

Jak to nie wpadło? Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z sześciu metrów uderzał Tuszyński. Tuż obok słupka!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Artur Jędrzejczyk.

Legia Warszawa przeniosła grę na połowę Wisły. Płocczanie mają problemy z wyjściem poza linię środkową.

Nie potrafi Wisła po raz kolejny zagrozić Legii. Niewiele dzieje się na boisku.

Legia oddała inicjatywę Wiśle. Gospodarze czują swoją szansę, ale mają problemy z kreowaniem okazji.

Po dograniu z rogu uderzał Sheridan, ale źle trafił w piłkę i pewnie złapał ją Boruc!

Kocyła wjechał z piłką w pole karne, z linii końcowej dograł. Strzelał Sheridan, ale piłkę sprzed linii wybił Slisz.

Potłukł się Slisz, który zderzył się ze Szwochem i teraz cierpi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Szwoch.

Odważniej w ostatnich minutach Wisła Płock. Legia cofnęła się niemal we własne pole karne.

Boruc zmuszony do interwencji. Z dystansu przy słupku uderzył Rasak, "Borubar" rzucił się i zdołał zbić piłkę do boku.

Akcja Wisły, strzał Kocyły potoczył się jednak obok bramki Legii. Boruc wciąż w czystym stroju.

Legia spokojniej z przodu. Goście więcej uwagi poświęcają defensywie, ale swojej szansy w ofensywie również zamierzają poszukać.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Angel Garcia.

Szwoch dogrywał z rzutu wolnego, głowa wysoko ponad bramką przymierzył Zbozień.

Spokojny początek drugiej połowy. Wisła stara się atakować.

Sędzia wznowił grę po przerwie.

Przerwa. Wystarczyło dośrodkowanie do Pekharta i strzał głową, aby Legia prowadziła z Wisłą 1:0.

Sędzia doliczył minutę.

Mateusz Szwoch uderzył z rzutu wolnego, metr ponad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Slisz.

Szwoch dogrywał z rzutu wolnego, akcję zamykał Zbozień, ale trafił w boczną siatkę.

Wisła na dłużej pod polem karnym gości, ale proste błędy techniczne sprawiają, że płocczanie nie kreują sobie okazji.

Po dograniu z rogu głową uderzył Remy, ale wysoko ponad bramką Wisły Płock.

Z prawej strony dośrodkował aktywny Luquinhas, Kante starał się uderzać głową, ale to obrońca zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alan Uryga.

Mogła błyskawicznie odpowiedzieć Wisła, ale po dograniu w pole karne zabrakło uderzenia.

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Filip Mladenović. Akcja w stylu Legii, czyli... gramy na Pekharta. Z lewej strony dośrodkował Mladenović, a Pekhart wyprzedził Urygę i uderzeniem głową z ok. 12 metrów pokonał Kamińskiego. 0:1!

Boruc miał piłkę w rękach. Prawdopodobnie pierwszy raz w meczu. Po chwili Legia wyprowadziła kontrę, ale Zbozień uprzedził Pekharta.

Rzut wolny dla płocczan, ale dość daleko od pola karnego. Szwoch krótko rozegrał piłkę, z akcji nic nie wyszło.

Legia przedostała się pod pole karne Wisły, zabrakło jednak dokładności i piłka wyleciała na aut.

Kamiński piąstkował przed pole karne, do piłki dopadł Slisz. Pomocnik Legii z ok. 20 metrów uderzył niecelnie.

Płocczanom udało się przetrwać najgorsze. Gospodarze oddalili grę od własnego pola karnego.

Strzał z dystansu Szwocha, ale słabo i niecelnie. Dość nieśmiała próba gospodarzy.

Wisła ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Legia szuka premierowego trafienia w meczu.

Legia przyspieszyła, Wisła ma coraz większe problemy. Na bramkę płocczan sunie atak za atakiem.

Legia powinna prowadzić! Najpierw z pola karnego uderzał Martins, trafił w poprzeczkę. Po chwili poprawiał Kapustka, ale świetną interwencją popisał się Kamiński!

Wisła jeszcze nie gościła pod bramką Boruca, który w wolnych chwilach może wspominać najlepsze momenty ze swojej bogatej przygody z piłką.

Dogranie z lewej strony, Kante jednak nie zdołał sięgnąć piłki, a wyskoczył niczym konik polny.

Legia na połowie Wisły, ale wszystko rozgrywa się w dość wolnym tempie.

Pierwsza akcja Legii, sędzia jednak przerwał grę dopatrując się faulu w ataku.

Gramy!

Mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Kto wygra mecz?

Drugi mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy. W Płocku Wisła podejmie mistrza Polski Legię Warszawa.