Najnowsze Wyniki/Kalendarz
RB Lipsk
51' Dani Olmo 70' Lukas Klostermann 82' Kevin Kampl 87' Amadou Haidara 88' Tyler Adams
Atletico Madryt
62' Renan Lodi 71' Joao Felix 90+6' Jose Maria Gimenez
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. RB Lipsk w półfinale Ligi Mistrzów, gdzie zagra z Paris Saint-Germain!

Jeszcze gramy, sędzia Marciniak nie potrafi skończyć meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Jose Maria Gimenez.

Już upłynął doliczony czas, ale wciąż gramy.

Atak Atletico, pod bramkę RB zawędrował już nawet Oblak!

Atletico. Schodzi: Koke. Wchodzi: Felipe.

RB Lipsk. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Nordi Mukiele.

Sędzia doliczył 5 minut.

Gol! Strzelił Tyler Adams. Asystował mu Angelino. Czyżby jednak RB Lipsk w półfinale? Po strzale Adamsa z ok. 16 metrów piłka odbiła się jeszcze od nóg Gimeneza i znalazła się w bramce strzeżonej przez Oblaka. Zamiast płaskiego strzału, po rykoszecie wyszło uderzenie pod poprzeczkę. Golkiper nie miał szans. 2:1!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Amadou Haidara.

Coraz bliżej końca regulaminowego czasu meczu. Coraz więcej wskazuje na to, że w spotkaniu konieczna będzie dogrywka.

RB Lipsk. Schodzi: Christopher Nkunku. Wchodzi: Patrik Schick.

RB Lipsk. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Amadou Haidara.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kevin Kampl.

Do uderzenia doszedł Yannick Ferreira Carrasco, gola jednak nie ma.

W ostatnich minutach więcej z gry ma Atletico. Czy jednak hiszpański zespół zdobędzie gola i uniknie dogrywki?

Żadna z drużyn nie zamierza zbytnio ryzykować. Dość wolne tempo gry.

Akcja RB Lipsk zakończona niecelnym uderzeniem, wprowadzonego przed chwilą na boisko, Adamsa.

RB Lipsk. Schodzi: Konrad Laimer. Wchodzi: Tyler Adams.

Atletico. Schodzi: Diego Costa. Wchodzi: Alvaro Morata.

Gol! Strzelił Joao Felix. Zabawa rozpoczyna się od nowa. Gulacsi wyczuł intencje strzelca, ale obronić uderzenia nie miał szans. 1:1!

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Klostermann.

Rzut karny dla Atletico! Faulowany był Felix!

Strzelał Yussuf Poulsen, daleko od celu. Mamy wrażenie, że gdzieś, kiedyś podobne uderzenia widzieliśmy.

Seria rzutów rożnych dla Atletico, ale niewiele one przyniosły pożytku hiszpańskiej drużynie.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Renan Lodi.

Uderzał Dani Olmo. I może więcej do tematu nie wracajmy.

Dwa kwadranse pozostały piłkarzom Atletico na doprowadzenie do rozgrywki. Rywale nie zamierzają tylko się bronić.

Atletico. Schodzi: Ander Herrera. Wchodzi: Joao Felix.

Uderzenie z dystansu jednego z najlepszych na murawie Dayot Upamecano, Oblak bez problemów obronił.

Atletico nie potrafi zepchnąć rywala pod jego pole karne. W zespole Diego Simeone wkrótce dojdzie do zmiany.

Mogło być groźnie pod bramką RB Lipsk, piłka ostatecznie padła łupem bramkarza.

Gol! Strzelił Dani Olmo. Asystował mu Marcel Sabitzer. RB Lipsk na prowadzeniu! Niemiecki zespół dobrze rozegrał piłkę, Sabitzer dośrodkował, a Olmo uderzeniem głową nie dał szans Oblakowi. 1:0!

Spokojny początek 2. połowy. Jak na razie niewiele się dzieje. To martwi.

Sędzia wznowił grę po przerwie!

W meczu potrzebna będzie dogrywka?

Przerwa. Jak na razie w Lizbonie bez goli. Sprawa awansu do półfinału pozostaje otwarta.

Odpowiedź Atletico. Strzał Savicia był jednak niecelny.

Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Dayot Upamecano, ale uderzył wprost w Oblaka.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Zagranie do Nkunku, ale gra przerwana. Powodem spalony.

Mogło być groźnie pod bramką Atletico. W polu karnym doszło do zamieszania, jednak zabrakło uderzenia.

Powoli zbliżamy się do przerwy. Sędzia do premierowej odsłony zapewne kilka minut doliczy.

Problemy ma też Marcel Halstenberg. Obaj piłkarze jednak powinno wrócić na boisko.

Przerwa w grze. Stefan Savić rozbił głowę w starciu z rywalem. Pojawiła się krew. Zawodnik Atletico musi zostać opatrzony.

Olmo ostro potraktował rywala, ale obyło się bez kartki.

Dwa kwadranse za nami. Cały czas czekamy na gole.

Na uderzenie zdecydował się Saul Niguez, niecelnie i bardzo anemicznie.

Lodi zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia nie podyktował "jedenastki", a VAR milczał.

Zagranie w pole karne do Poulsena, ten jednak popychał rywala i sędzia przerwał grę.

Po dobrym początku RB Lipsk teraz to gracze Atletico lepiej się prezentują. Czekamy na gole.

Odpowiedź RB Lipsk. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kevin Kampl, ale piłka poszybowała daleko od celu.

Saul po indywidualnej akcji padł w polu karnym. Sędzia ponownie nakazał grać dalej, zawodnik z Madrytu "przyaktorzył".

Po dograniu z rzutu rożnego uderzał Gimenez, ale został zablokowany. Gracze Ateltico w tej sytuacj domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia Marciniak nakazał grać dalej.

To powinien być gol dla Atletico. Po szybkiej akcji pięknie uderzył Yannick Ferreira Carrasco, ale doskonale między słupkami zachował się Peter Gulacsi!

Lodi dośrodkował z rzutu wolnego, Savić zdołał uderzyć, jednak Peter Gulacsi spokojnie interweniował.

Na początku spotkania więcej z gry mają gracze RB Lipsk. Atletico póki co nie zagroziło niemieckiej drużynie.

Po dograniu do piłki doszedł Marcel Halstenberg, ale w dobrej sytuacji przestrzelił. Wszystko zaczęło się od niepewnego wybicia piłki przez Gimeneza.

Zagranie do Diego Costy, ten jednak znalazł się na spalonym.

Sędzia Marciniak dmuchnął w gwizdek po raz pierwszy!

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Mecz poprowadzi Szymon Marciniak (Polska).

Przed nami drugi ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Kto zagra w półfinale z drużyną PSG?