Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SC Freiburg
67' Maximilian Philipp
Borussia Dortmund
13' Sokratis Papastathopoulos 55' Pierre-Emerick Aubameyang 70' Pierre-Emerick Aubameyang
0:3

Koniec. Pewna wygrana Borussii. Goście przez cały mecz panowali na boisku.

Niewiele dzieje się na boisku. Jedynie rezerwowy Pulisić stara się podwyższyć wynik.

SC Freiburg. Schodzi: Lukas Kuebler. Wchodzi: Aleksandar Ignjovski.

Dogranie do Kagawy, a ten z kilku metrów głową uderzył niecelnie. To powinien być czwarty gol dla Borussii!

Uderzał Andre Schuerrle, bramkarz gospodarzy pewnie złapał piłkę.

Borussia wysoko prowadzi, ale wciąż nie chce oddać pola gry gospodarzom. Freiburg momentami jest bezradny.

Mocno, ale bardzo niecelnie uderzył Philipp. Coraz bardziej zdesperowani są gospodarze.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Erik Durm. Durm sam na sam z bramkarzem, ale nie zdecydował się na strzał, tylko podał do Aubemayanga, a ten zdobył swojego drugiego gola w meczu!

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Philipp.

Niederlechner uderzył z pola karnego, Burki instynktownie obronił! Freiburg mógł wrócić do gry!

Wrzutka z rzutu rożnego, główkował Petersen, ale i tym razem Burki na posterunku.

W końcu gospodarze zaatakowali. Uderzał Soyuncu, Roman Burki pewnie złapał piłkę.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Marco Reus. Indywidualna akcja Reusa, który dograł piłkę do Aubameyanga, a ten nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenie Borussii!

Nie klei się gra gospodarzom. Piłkarze z Freiburga popełniają proste błędy, co wykorzystują goście. Problemem Borussii jest jednak słaba skuteczność. Goście przeważają, ale nie narzucili wysokiego tempa gry.

Po zmianie stron aktywniejszy z przodu stara się być Freiburg. Obrońcy Borussii póki co grają bezbłędnie.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Borussia posiada ogromną przewagę, ale póki co zdobyła tylko jednego gola.

Goście wyszli z założenia, że najlepszą obroną jest atak. Piłka wciąż na połowie Freiburga.

Piłka niemal nie opuszcza połowy gospodarzy. Gracze Borussii wymieniają sporo podań, jednak niezbyt często celnie strzelają na bramkę.

Borussia wciąż panuje na boisku. Niewiele wskazuje na to, aby rywale byli w stanie zagrozić drużynie z Dortmundu.

Główkowal Pierre-Emerick Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w bramkę. To była dobra sytuacja.

Powinno być 0:2! Reus uderzył Alexander Schwolow odbił piłkę. Dobitkę z trzech metrów Guerreiro także zdołał obronić bramkarz gospodarzy!

Z ok. 25 metrów uderzył Weigl, piłka wyraźnie minęła bramkę.

Borussia uśpiła rywala i po przejęciu piłki wyprowadziła groźną kontrę. Jednak po dograniu Aubameyanga z prawej strony do piłki nie doszedł żaden z jego partnerów.

Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował już drugą dobrą okazję. Tym razem jego strzał zdołał sparować bramkarz.

Gospodarze szans na wyrównanie szukają w kontrach. Wciąż grę prowadzi Borussia.

Piłkę w polu karnym otrzymał Pierre-Emerick Aubameyang, ale Gabończyk źle uderzył i gospodarze wyszli cało z opresji.

W miarę szybko zdobyty gol dodał spokoju Borussii, która grę ma pod pełną kontrolą.

Gol! Strzelił Sokratis Papastathopoulos. Asystował mu Raphael Guerreiro. Goście kapitalnie rozegrali rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne, napastnicy zablokowali piłkarzy Freiburga, do piłki doszedł Papastathopoulos i wpakował futbolówkę do bramki!

Borussia uzyskała przewagę, gospodarze mają coraz większe problemy.

Mocny strzał oddał Dembele, bramkarz zdołał odbić piłkę. Pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy.

Spokojne pierwsze minuty. Zespoły rozgrywają piłkę w okolicach środka boiska. Póki co bez spięć pod bramkami.

Gramy!

Borussia plasuje się na 3. pozycji (37 pkt.), natomiast Freiburg ma w dorobku 7 oczek mniej i jest 9.