Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Angers SCO
12' Romain Thomas 58' Famara Diedhiou
Paris Saint-Germain
12' Marco Verratti 28' Angel Di Maria 84' Angel Di Maria
0:2

Koniec. Po dwóch golach Angela di Marii PSG pokonał na wyjeździe Angers SCO 2:0.

Jeszcze honor starają się uratować gospodarze. Groźna akcja została jednak przerwana. Powód? Spalony.

Mocno, ale bardzo niecelnie z okolicy linii pola karnego uderzył Serge Aurier.

Doliczone zostały 3 minuty.

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Goncalo Guedes.

Sędzia upomniał rezerwowych graczy gości, którzy rozgrzewali się przy linii bocznej.

Gol! Strzelił Angel di Maria. Asystował mu Lucas Moura. Świetna trójkowa akcja gości. Cavani zagrał klepkę z Lucasem Mourą, a ten wypuścił di Marię, który w sytuacji sam na sam trafił do siatki na 0:2!

Nerwowo na ławce rezerwowych gospodarzy, którzy czują, że meczu nie muszą przegrać.

Angers. Schodzi: Famara Diedhiou. Wchodzi: Kevin Berigaud.

Goście w końcu zaczęli częściej utrzymywać się przy piłce. Gospodarze już nie mają już tak dużo do powiedzenia, jak przez niemal całą drugą połowę.

PSG. Schodzi: Blaise Matuidi. Wchodzi: Thiago Motta.

Angers. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Jonathan Bamba.

Z rzutu wolnego w mur trafił gracz gospodarzy, ale akcja trwała. Kilkanaście sekund później głową uderzył N'Doye, Trapp na róg wybił piłkę!

Cavani twarzą, a następnie ręką zablokował strzał sprzed pola karnego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy z ok. 19 metrów!

PSG. Schodzi: Javier Pastore. Wchodzi: Lucas Moura.

Santamaria mocno uderzył z ok. 30 metrów i niewiele brakowało, a piłka wpadłaby do bramki.

W końcu akcję przeprowadzili goście, jednak piłkarze PSG więcej uwagi obecnie poświęcają grze defensywnej.

Marco Verratti ma już na koncie kartkę, a przed momentem brzydko podciął rywala.

Mangani uderzał sprzed pola karnego, wprost w "koszyczek" Trappa.

Żółtą kartkę otrzymał Famara Diedhiou.

Zaostrzyła się gra. Najpierw dwukrotnie na czworakach piłkę gonił Verratti, po chwili jeden z graczy gospodarzy leżał na murawie, ale paryżanie nie chcieli wybić piłki i... omal nie nadziali się na kontrę.

Wrzutka z rogu minęła wszystkich, łącznie z wyciągniętymi w dłońmi Trappa, który chciał złapać piłkę.

Przycisnęli gospodarze, paryżanie zmuszeni do momentami desperackiej obrony własnej bramki.

Famara Diedhiou mocno uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeleciala kilka metrów ponad bramką.

Santamaria... Kapitalne nazwisko, do poziomu piłkarskiego można mieć jeszcze zastrzeżenia.

Gospodarze bardzo wysoko atakują graczy PSG. Jednak paryżanie potrafią wyjść cało z opresji.

Verratti dostał po szczęce od rywala. Źle dla gracza PSG zakończyła się walka o piłkę w środku pola. Włoch doszedł już do siebie.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Goście nie grają wielkiego meczu, ale prowadzą po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym przez di Marię.

Kevin Trapp wyszedł na przedpole, ale został staranowany przez rywali i sędzia przerwał grę.

Cavani otrzymał piłkę w polu karnym, złożył się do strzału z ok. 8 metrów, ale futbolówka przeleciała ponad poprzeczką!

Piłka w bramce PSG, sędzia jednak bramki nie uznał dopatrując się chwilę wcześniej faulu w ataku. Decyzja nie spodobała się fanom gospodarzy, którzy są po prostu wściekli. Chwilę wcześniej sprzed pola karnego przymierzył Santamaria, ale Trapp z problemami w końcu złapał piłkę.

Aurier uciekł rywalom prawą stroną, podał do Matuidiego, ale ten uderzają z pola karnego chybił.

Z ok. 20 metrów uderzał Toko Ekambi, jednak źle przymierzył i nie trafił.

Zdobyta bramka dodała pewności siebie PSG i trochę podłamała gospodarzy. Piłkarze Angers powoli wstają jednak z kolan i zaczynają konstruować akcje.

Matuidi odegrał do Cvaniego, a ten prawdopodobnie chciał uderzyć. Wyszedł "kapiszon" spod kolana i piłka przeleciała daleko od celu.

Gol! Strzelił Angel di Maria. Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał di Maria. Argentyńczyk przed strzałem spojrzał w stronę prawego okienka i tam właśnie uderzył z ok. 25 metrów! Cóż za piękna bramka!

Ożywili się miejscowi kibice, gospodarze ruszyli z akcją lewą stroną. Dośrodkowanie było już jednak złe, ale strzał głową Cheikh N'Doye jeszcze gorszy.

Famara Diedhiou ostro potraktował rywala, ale nie otrzymał kartki tylko ustne napomnienie.

Unai Emery kciukiem pokazuje drużynie, że jest dobrze. Być może trenerowi chodzi o przygotowania do śniadania wielkanocnego, bo do gry można mieć sporo zastrzeżeń.

Aktywny wśród gospodarzy jest Pepe, który przed momentem w walce o piłkę zapaśniczym chwytem powalił rywala.

Gra toczy się w środku pola. Piłkarze PSG wyraźnie zwolnili tempo swoich akcji. Jednak gracze gości przed momentem zagrozili miejscowym. Strzał Cavaniego z woleja minął bramkę.

W pierwszych minutach atakowali goście, ale teraz to gospodarze mają więcej do powiedzenia.

Żółtą kartkę otrzymał Romain Thomas.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti.

W końcu pokazali się piłkarze Angers. Pierwsza próba zakończyła się bez powodzenia, ale chwilę później Pepe przejął piłkę przed polem karnym, a jego strzał na róg ręką wybił Kevin Trapp!

Po stracie piłki przez gospodarzy, gracze PSG wyprowadzili szybką akcję, Angel di Maria dogrywał niemal z pola bramkowego, jednak piłka została wybita na róg.

Pastore do Cavaniego, ale ten był na spalonym.

Przyjezdni chcą szybko zdobyć gola. PSG przeważa, swoje akcje przeprowadza na dość wysokim tempie.

Optyczna przewaga PSG, ale póki co bez sytuacji bramkowej.

Sporo szybkich wymian podań od pierwszego gwizdka. Gospodarze przed momentem mogli wyjść z groźną kontrą, ale zwolnili tempo akcji.

Cavani starał się minąć rywala, ale ten zdecydowanie przerwał akcję. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Gramy!

PSG jest wiceliderem Ligue 1 i ma w dorobku 71 punktów. Lider AS Monaco ma 3 "oczka" więcej. Angers SCO jest na miejscu 12. i ma zgromadzonych 39 punktów.