Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sporting Gijon
9' Alberto Lora 74' Alberto Lora 87' Fernando Amorebieta
FC Barcelona
29' Luis Suarez (0:1) 32' Rafinha (0:2) 81' Neymar (0:3) 85' Arda Turan (0:4) 88' Neymar (0:5)
0:5

Koniec spotkania! FC Barcelona wygrała 5:0!

Neymar bliski hat-tricka! Brazylijczyk z 15 metrów trafił w słupek.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Denis Suarez. Denis Suarez zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a między nogami bramkarza do siatki posłał ją Neymar! 5:0!

Neymar strzelił z ostrego kąta obok bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Fernando Amorebieta.

Gol! Strzelił Arda Turan. Asystował mu Sergi Roberto.

Kolejne kapitalne dośrodkowanie Sergiego Roberto i do siatki po strzale z główki strzelił Turan!

Z bliskiej odległości w światło bramki nie trafił N'Di.

Gol! Strzelił Neymar.

Mamy 3:0! Po dośrodkowaniu Sergiego Roberto w poprzeczkę trafił Paco Alcacer, a celną dobitką popisał się Neymar!

Po czerwonej kartce FC Barcelona spokojnie kontroluje wydarzenia boiskowe. Mistrzowie Hiszpanii wydają się być myślami już przy spotkaniu w Lidze Mistrzów.

Gijon. Schodzi: Victor Rodriguez. Wchodzi: Douglas.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Alberto Lora.

Barcelona. Schodzi: Luis Suarez. Wchodzi: Paco Alcacer.

Gerard Pique świetnie zatrzymał we własnym polu karnym Carlosa Castro.

Neymar czarował przed polem karnym Sportingu, ściągnął na siebie 3 rywali, ale jego intencji nie wyczuł Luis Suarez.

Gijon. Schodzi: Duje Cop. Wchodzi: Carlos Castro.

Gijon. Schodzi: Moi Gomez. Wchodzi: Daniel N'Di.

Tym razem Jeremy Mathieu pokazał się z dobrej strony we własnym polu karnym. Francuz zablokował groźny strzał rywala.

Jeremy Mathieu trafił do siatki, ale wcześniej na pozycji spalonej był Gerard Pique. Bramka nie została uznana.

Arda Turan został zaatakowany łokciem w twarz przez Lillo Castellano. To powinna być kartka dla piłkarza Sportingu!

Z dystansu uderzył Lillo Castellano. Boczny defensor posłał jednak piłkę wprost w dobrze ustawionego ter Stegena.

Groźna akcja Sportingu. Victor Rodriguez minął w polu karnym Pique, a jego strzał z problemami odbił golkiper Barcelony.

Sergi Roberto zagrał płaską piłkę na 5. metr, gdzie Luisa Suareza uprzedził bramkarz Sportingu.

Spokojne pierwsze minuty po przerwie. Niewiele dzieje się na El Molinon.

Początek drugiej części gry!

FC Barcelona zdobyła 2 gole w 3 minuty i prowadzi w Gijon. Oprócz bramek, niewiele działo się w pierwszej połowie.

Sędzia doliczył minutę.

Po dwóch szybkich golach Barcelona nie podkręca tempa. Gra toczy się głównie w środku boiska.

Groźny strzał z niemalże zerowego kąta oddał jeden z graczy Sportingu, ale tym razem Marc-Andre ter Stegen zaliczył udaną interwencję.

Luis Suarez znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale silnie strzelił w boczną siatkę bramki Sportingu.

Dwie próby Moi Gomeza. Pierwszy strzał z linii pola karnego został zablokowany przez Pique, a dobitka z ostrego kąta padła łupem ter Stegena.

Gol! Strzelił Rafinha. Asystował mu Sergi Roberto. Już 2:0!!! Sergi Roberto wpadł z prawej flanki w pole karne i zagrał wprost na głowę Rafinhi, który podwyższył rezultat!

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Arda Turan. Mamy bramkę dla Barcelony po koszmarnym błędzie bramkarza Sportingu! Cuellar wyszedł przed pole karne, ale szybszy był Luis Suarez, który minął golkipera i trafił do pustej siatki.

Andre Gomes znów posłał piłkę nad bramką po strzale z dystansu.

Odpowiedź Barcelony. Z 15 metrów Andre Gomes strzelił nad spojeniem słupka z poprzeczką.

Piłkarz Sportingu odebrał piłkę na połowie Barcelony, zagrał do Victora Rodrigueza, który w dobrej sytuacji nawet nie oddał strzału.

A to wielki błąd ter Stegena:

Duje Cop strzelił zza pola karnego wprost w nogi stopera Barcelony.

Victor Rodriguez strzelił prosto w mur.

Piłkarze Sportingu domagają się kartki dla bramkarza Barcelony - bezskutecznie. Będzie tylko rzut wolny z 16 metrów.

Kuriozalna sytuacja! Marc-Andre ter Stegen złapał piłkę ręką poza polem karnym!

Pierwszy kwadrans do zapomnienia.

Neymar popisał się ładną przewrotką w przedpolu bramkowym, jednak Brazylijczyk w momencie podania był na pozycji spalonej.

Piłka po strzale Neymara odbiła się od muru i wpadła w rękawice golkipera gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Lora. Barca będzie miała rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki.

Lekką optyczną przewagę ma FC Barcelona, a my przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku.

Digne powrócił do gry. Dość nerwowy początek meczu w Gijon, na razie bez okazji.

Już po kilku sekundach w starciu z rywalem ucierpiał Lucas Digne. Być może będzie potrzebna zmiana!

Zaczynamy!

Po 5. kolejkach FC Barcelona ma na koncie 10 punktów, Sporting zgromadził o 3 oczka mniej. Asturyjczycy wygrali u siebie dotychczasowe dwa mecze.

Z powodu kontuzji w kadrze Barcelony brakuje Lionela Messiego. Argentyńczyka w podstawowej jedenastce zastąpił Arda Turan. Do tego Luis Enrique dokonał kilku innych zmian i od pierwszej minuty zagrają m.in. Lucas Digne, Jeremy Mathieu, Rafinha czy Andre Gomes.

Sędzia: Del Cerro Grande.

Dziś dojdzie do spotkania trenerów, którzy w przeszłości grali w Barcelonie - Abelardo (po lewej) i Luisa Enrique (w środku).