Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Manchester United
10' Henrich Mchitarjan 107' Marcus Rashford
RSC Anderlecht
11' Youri Tielemans 32' Sofiane Hanni 97' Dennis Appiah
2:1

Manchester United awansował dzięki bramce w dogrywce!

RSC Anderlecht kieruje dośrodkowania w pole karne. Sędzia obserwował czujnie walkę o pozycję i uznał, że Sergio Romero był faulowany.

Kontroluje sytuację Manchester United i nie dopuszcza przeciwnika w pobliże bramki Sergio Romero.

Trudno zorganizować się do ataku Anderlechtowi, ale musi spróbować. Przy obecnym wyniku awansuje Manchester United. Przyjezdni potrzebują jednego gola, by zmienić sytuację o 180 stopni.

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Marouane Fellaini.

W końcu trafił Marcus Rashford! Szalenie ważna bramka w drugiej części dogrywki na 2:1! Płaskie uderzenie po uprzednim wymanewrowaniu obrońców Anderlechtu prosto do siatki!

Ruszyli piłkarze.

Nic zmieniło się w pierwszej części dogrywki. Pozostało 15 minut przed konkursem rzutów karnych.

Zmęczenie daje się we znaki piłkarzom. Większy apetyt na atakowanie pomimo przeciwności ma Manchester United. Strzał Marcusa Rashforda z dystansu został zablokowany.

Anthony Martial, czyli ostatni zmiennik w tym meczu, nęka dynamicznymi akcjami zmęczonych Belgów. Ratuje się wybiciem na korner RSC Anderlecht.

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Appiah.

Po zejściu Łukasza Teodorczyka drużyna z Brukseli skoncentrowana głównie na obronie. Czeka na tę jedną, jedyną szansę na skontrowanie przeciwnika.

Paul Pogba złożył się do strzału przewrotką. Futbolówka szybowała w narożnik bramki Anderlechtu. Zdążył ją zatrzymać w ostatnim momencie Uros Spajić.

Pierwsza część dogrywki rozpoczęta.

Remis 1:1 po nieco ponad 90 minutach i sędzia Alberto Undiano Mallenco zarządził dogrywkę.

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Marcus Rashford dorównuje Zlatanowi Ibrahimoviciowi w liczbie zmarnowanych sytuacji podbramkowych. Z ostrego kąta huknął w boczną siatkę. Niewiele wcześniej trafił do bramki Anderlechtu, ale był na spalonym.

W posiadaniu piłki zawodnicy Manchester United. Ich menedżer Jose Mourinho ma dużo do powiedzenia sędziemu technicznemu.

Zlatan Ibrahimović dostał świetne podanie. Piłkarz, który kilka lat temu strzelił cztery gole na stadionie Anderlechtu, myli się w trwającym dwumeczu na potęgę.

Szybują dośrodkowania w pole karne Anderlechtu. Rządzi tam Serigne Mbodji, który pobudza się do coraz to nowych interwencji z Martinezem Rubenem.

Kwadrans do końca i wciąż oba kluby mają tak samo blisko i jednocześnie daleko do półfinału Ligi Europy. Za moment Manchester United spróbuje zdobyć gola z rzutu rożnego.

Nie chcą pójść wcześniej do domów piłkarze. Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał kolejnej, kapitalnej sytuacji podbramkowej. Martinez Ruben uprzykrza życie gospodarzom jak tylko potrafi.

Marcus Rashford sam na sam z Martinezem Rubenem. Mnóstwo czasu na zakończenie ataku, a ofensywny zawodnik Manchester United wdał się niepotrzebnie w drybling, wygonił się do boku i nawet nie oddał strzału!

Autostrada do bramki przed Marcusem Rashfordem. Nie wbiegł w nią, a postanowił oddać płaskie uderzenie młodzian. Kontrolował to Martinez Ruben.

Anderlecht. Schodzi: Sofiane Hanni. Wchodzi: Nicolae Stanciu.

Paul Pogba zatrzymany na obrzeżach pola karnego. Im bliżej końca spotkania, tym większa nerwowość w akcjach obu drużyn. Mimo to nie rezygnują z atakowania. Już ponad 20 strzałów.

Rozpędził się Marcus Rashford, ale nie dopadł do prostopadłego podania. Futbolówka w rękawicach Martineza Rubena.

Alexandru Chipciu dośrodkował, a Łukasz Teodorczyk główkował z trudnej pozycji prosto w rękawice dobrze ustawionego Sergio Romero.

Coraz żwawiej poruszają się rezerwowi. Jose Mourinho wykorzystał jedną zmianę w pierwszej połowie z powodu kontucji Marcosa Rojo.

Równie szalenie jak w pierwszej połowie. Akcja za akcję. Płaskie wstrzelenie Luke'a Shawa i Anderlecht miał furę szczęścia, że futbolówka nie została wbita z kilku metrów do jego bramki.

Dużo miejsca przed polem karnym gospodarzy miał Łukasz Teodorczyk, mimo to za długo zwlekał ze strzałem i w ostatnim momencie został zablokowany. Tylko korner!

Marcus Rashford dośrodkował z rzutu wolnego w środek pola karnego. Nie tam czekał na piłkę Zlatan Ibrahimović.

Gra wznowiona.

Czy w Manchesterze będzie dogrywka?

Po nieco ponad 45 minutach identyczny wynik jak po 90 minutach w Brukseli.

Henrich Mchitarjan nie śrubował statystyki strzałów celnych, ponieważ piłka po jego próbie poszybowała wysoko nad bramką Martineza Rubena.

Luke Shaw nie pokonał Martineza Rubena zbyt przewidywalną próbą z półdystansu. To było już siódme celne uderzenie w tym spotkaniu.

Szybkie wznowienie gry z rzutu wolnego. Za szybkie i Jesse Lingard nie przypilnował linii spalonego. Stały fragment dla zespołu Łukasza Teodorczyka.

Tym razem nie podawał, a strzelał Marcus Rashford. Krótkiego rogu musiał przypilnować Martinez Ruben. Trzecia dziś trudna interwencja bramkarza Anderlechtu.

Przy obecnym wyniku sędzia Alberto Undiano Mallenco zarządzi dogrywkę. Nie wygląda jednak na to, by strzelanie w Manchesterze już się skończyło.

Gol! Strzelił Sofiane Hanni. Asystował mu Łukasz Teodorczyk.

Po strzale z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Łukasza Teodorczyka. Polak niezdarnie zbierał się do dobitki, ale pomógł mu w zdobyciu gola na 1:1 Sofiane Hanni!

Youri Tielemans mierzył z rzutu wolnego na bramkę Manchester United i co prawda ominął mur gospodarzy, ale nie czujnego Sergio Romero.

Sergio Romero jest wściekły na swoich obrońców, którzy dopuścili do płaskiego uderzenia z 16. metra. Bramkarz Manchester United zapobiegł stracie gola i tylko korner dla stołecznego zespołu.

RSC Anderlecht przekonał się, że może stwarzać sytuacje podbramkowe. Tak długo jak teraz nie utrzymywał się jeszcze na połowie Czerwonych Diabłów.

Man Utd. Schodzi: Marcos Rojo. Wchodzi: Daley Blind.

Fatalne zagranie za plecy własnych obrońców i Frank Acheampong powinien wymierzyć za to karę gospodarzom! W sytuacji sam na sam nie przechytrzył Sergio Romero.

Alexandru Chipciu potraktował ostro Marcora Rojo i Argentyńczyk nie podnosi się z boiska. Sędzia pozwolił wejść na boisko służbom medycznym.

Paul Pogba za długo trzymał piłkę przed polem karnym Belgów i ci zdążyli powstrzymać go przed oddaniem strzału z dystansu.

Chwila oddechu dla przyjezdnych po faulu Antonio Valencii na Leanderze Dendonckerze. Nie na długo jednak uspokoił sytuację RSC Anderlecht.

Manchester United wciąż na połowie przyjezdnych. Martinez Ruben zatrzymał uderzenie Paula Pogby po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a kilkadziesiąt sekund później dobitkę Jesse Lingarda.

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans.

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Marcus Rashford.

Szybkie wyprowadzenie piłki w wykonaniu Manchester United. Pierwsze podanie Marcusa Rashforda zostało zablokowane, ale młodzian poprawił się i dostarczył futbolówkę Henrichowi Mchitarjanowi. Pomocnik płaskim strzałem zdobył piątego gola w szóstym spotkaniu w europejskich pucharach!

Trzy podania w kierunku Łukasza Teodorczyka i żadne nie dotarło do adresata. Czujnie we własnym polu karnym są na razie stoperzy Eric Bailly i Marcos Rojo.

Zwalnia grę na początku Manchester United i nie chce dopuścić przyjezdnych do głosu. Każda minuta dłużej w posiadaniu piłki to minuta mniej Anderlechtu.

Zlatan Ibrahimović szukał miękkim podaniem Marcusa Rashforda. Zdecydowanie szybszy był na przedpolu bramkarz Martinez Ruben.

Futbolówka w centrum boiska i w posiadaniu Manchester United. Próbował to wszystko przyspieszyć Henrich Mchitarjan, ale miał zbyt wielu rywali obok siebie.

Przechwyt Łukasza Teodorczyka i podanie do Franka Acheamponga. Nie udało się zagranie zwrotne do reprezentanta Polski, ale znalazł się jeszcze Leander Dendoncker i huknął z dystansu nad poprzeczką.

Pierwsza akcja zespołu Jose Mourinho na prawej stronie zakończona płaskim dośrodkowaniem Jesse Lingarda. Poradzili sobie przyjezdni i grę od bramki wznowił Martinez Ruben.

Pierwszy gwizdek w Manchesterze!

Piłkarze na boisku. Manchester United w czerwonych koszulkach oraz białych spodenkach, natomiast drużyna z Brukseli w fioletowych strojach.

Kto wygra mecz?

Łukasz Teodorczyk zagra w teatrze marzeń. Jedynym piłkarzem Anderlechtu, który zdobył gola na stadionie Manchester United, był Jan Koller.

W Brukseli Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Zdążył pomóc drużynie w zdobyciu gola na 1:1. W rewanżu reprezentant Polski zagra w podstawowym składzie.

RSC Anderlecht podejmie 18. próbę wygrania meczu w Anglii. Na stadionie Manchester United grał dotychczas trzy razy i strzelił tylko jednego gola.

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).

Ławka rezerwowych RSC Anderlechtu: Frank Boeckx - Olivier Deschacht, Massimo Bruno, Bram Nuytinck, Diego Capel, Isaac Kiese Thelin, Nicolae Stanciu.

Ławka rezerwowych Manchester United: David de Gea - Wayne Rooney, Anthony Martial, Daley Blind, Ashley Young, Ander Herrera, Marouane Fellaini.