Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lechia Gdańsk
14' Flavio Paixao 20' Sławomir Peszko 25' Sławomir Peszko 28' Flavio Paixao 39' Flavio Paixao 44' Daniel Łukasik
Arka Gdynia
67' Luka Zarandia 90+8' Enrique Esqueda
4:2

Koniec meczu. Lechia pokonała Arkę 4:2.

Gol! Strzelił Enrique Esqueda. Po rzucie wolnym umiećił piłkę w bramce Kuciaka.

Arka próbuje jeszcze atakować, ale jest coraz bardziej zrezygnowana.

Enrique Esqueda strzelił wysoko nad poprzeczką bramki Kuciaka.

Krasić z rzutu wolnego w gdyński mur.

Po rzucie rożnym Arki, najwyżej wyskoczył Steven Vitoria.

Efektownie próbował strzelać Sławczew, jednak Steinbors nie miał problemów z obroną.

Arbiter doliczył minimum 9 minut do czasu gry II połowy.

Arka zamknęła Lechię na jej własnej połowie, ale nic z tego nie wynika.

Lechia ewidentnie gra na czas. Arka nie potrafi natomiast wykorzystać problemów męczącej się na boisku Lechii.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Joao Nunes.

Z dystansu strzelał Michał Nalepa z Arki. Dobijać próbował Damian Zbozień, jednak zrobił to bardzo nieudolnie.

Nieudany rzut rożny Arki. Gdynianie mają coraz więcej do powiedzenia na boisku.

Po rzucie wolnym Arki, Paixao ubiegł Marcjanika. Rożny dla gdynian.

Po rzucie wolnym Lechii przepięknego gola mógł strzelić Lukas Haraslin. Nieznacznie chybił.

Piłkę po wrzutce Zbozienia głową wybił Nalepa.

Gol! Strzelił Luka Zarandia. Gruzin przeprowadził indywidualną akcję i strzelił z ostrego kąta, kompletnie zaskakując Dusana Kuciaka.

Lechia. Schodzi: Jakub Wawrzyniak. Wchodzi: Mato Milos.

Zarandia podawał piłkę do Zbozienia, ale ten był skutecznie blokowany przez Vitorię. Od bramki Dusan Kuciak.

Zbyt głęboko dośrodkował Peszko. Piłkę zyskali gdynianie.

W dobrze zapowiadającym się ataku, piłkę stracił na wysokości pola karnego Paweł Stolarski.

Mecz wznowiony. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, na spalonym jeden z piłkarzy z Gdańska.

Raca poleciała z wysokości sektora rodzinnego w kierunku Dusana Kuciaka. Mecz wciąż przerwany.

Peszko bardzo sprytnie wywalczył rożnego. Ponownie kibice odpalili race, mecz przerwany.

Atakowała Lechia, piątkował Steinbors i zażegnał zagrożenie.

Sędzia skonsultował z Pavelsem Steinborsem, czy nie przeszkadza mu już dym. Łotysz potwierdził gotowość do gry i mecz zostałw znowiony.

Kibice odpalili materiały pirotechniczne. Mecz przerwany.

Początek II połowy.

Derby Trójmiasta ogląda 22 871 widzów.

Koniec I połowy. Lechia Gdańsk zmiażdżyła Arkę Gdynia i prowadzi 4:0.

Tym razem fantazja zbyt mocno poniosła Sławczewa, który strzelił obok bramki Arki.

Arbiter przedłużył czas gry I połowy i minimum 3 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Łukasik. Faulowany Piesio.

Po wrzutce Lipskiego, piłkę pewnie złapał Steinbors.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Patryk Lipski. Po rzucie wolnym Lipskiego, Paixao strzelił głową po rękach Steinborsa i klasycznego hat-tricka, strzelając do tego trzy gole w ciągu 25 minut!

Po rzucie rożnym Lechii najwyżej skoczyli obrońcy Arki.

Tempo gry wyraźnie opadło. Na gdańskich trybunach fiesta.

Lechia walczy o kolejne bramki. Tym razem na spalonym Steven Vitoria.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Pewny karny Paixao i 3:0 dla Lechii!

Doskonała akcja Lukasa Haraslina została zatrzymana przez obrońcę Arki. Karny dla Lechii!

Gol! Strzelił Sławomir Peszko. Asystował mu Simeon Sławczew. Lechia prowadzi już 2:0! Obrona Arki jest dziurawa jak szwajcarski ser. Sławczew dograł piłkę do Peszki w polu karnym, a ten precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Lechii.

Dośrodkowanie Peszki zablokował jeden z Arkowców. Rzut rożny dla Lechii.

Dusan Kuciak potknął się przy wyprowadzaniu piłki. Sytuację faulem uratował Sławczew.

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko. Dyskutował z sędzią.

Znów w kontakcie z jednym z gdańszczan ucierpiał niezwykle aktywny Piesio. Trzyma się za głowę, ale będzie mógł grać.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Lukas Haraslin. Ale kontratak Lechii Gdańsk! Po rzucie rożnym Arki najwyżej do piłki doskoczył Flavio Paixao i uruchomił dynamiczną kontrę. Sławomir Peszko dośrodkował piłkę w pole karne Steinborsa, Lukas Haraslin strzelał, ale łotewski bramkarz odbił piłkę. Przy dobitce był już bez szans. Lechia prowadzi!

Ale szansa gdynian! Na bramkę Kuciaka strzelał Grzegorz Piesio, słowacki bramkarz z trudem odbił piłkę na rzut rożny.

Jeden z nielicznych ataków Arki został szybko przerwany przez Jakuba Wawrzyniaka.

Niecelny strzał oddał Simeon Sławczew. Lechia wyraźnie przeważa w pierwszych minutach.

Kolejny, trzeci już rzut rożny dla Lechii wykonywał tym razem Patryk Lipski. Żaden z piłkarzy Arki nie doszedł do piłki.

W środku boiska ucierpiał Grzegorz Piesio. Na szczęście może grać dalej.

Kolejny rożny wykonywany przez Paixao, piłka dla Arki.

Po rożnym Lechii piłkę z własnego pola karnego wybili gdynianie.

Pierwszą akcję Lechii przeprowadził Flavio Paixao, ale obrońcy Lechii wyłuskali mu piłkę.

W końcu rozpoczęło się spotkanie.

Już pięć minut trwa "zabawa" kibiców.

Kibice kolejny raz rzucili kilkadziesiąt serpentyn.

Kibice Lechii rzucili na murawę kilkaset serpentyn. Służby porządkowe musiały wkroczyć do akcji.

Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci zamordowanych podczas II wojny światowej byłych piłkarzy Lechii Lwów.

Piłkarze obu drużyn wyszli na boisko.

Jakim wynikiem zakończą się derby Trójmiasta?

Na trybunach jeszcze sporo wolnych miejsc. Łącznie sprzedano nieco ponad 20 tysięcy biletów. Z jednej strony to mało biorąc pod uwagę rangę derbowego spotkania, z drugiej Lechia w tym sezonie totalnie rozczarowuje, a atmosfera wokół klubu nie jest najlepsza.

W ciągu ostatnich dziewięciu meczów derbowych, jedynych w Lotto Ekstraklasie pomiędzy tymi zespołami, Lechia wygrała 7 razy i były 2 remisy. Arka czeka na pierwsze zwycięstwo z lokalnym rywalem. Ponadto gdynianie walczą o awans do pierwszej ósemki. Lechia obecnie jest piętnasta w tabeli i musi zacząć zdobywać punkty, jeśli myśli o utrzymaniu w lidze.

Rezerwowi Arki: Pilarz, Socha, Sołdecki, Marcus, Jurado, Esqueda, Kun.

Rezerwowi Lechii: Zelenika, Milos, Krasić, Borysiuk, Żukowski, Nunes, Oliveira.