Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Real Madryt
59' Sergio Ramos 63' Dani Carvajal 83' Marcelo
FC Barcelona
19' Thomas Vermaelen 54' Luis Suarez 64' Lionel Messi 88' Sergio Busquets 90+3' Aleix Vidal
0:3

No i koniec cierpień Realu! Gwizdy na Santiago Bernabeu, Real upokorzony. Barcelony zdominowała mecz po przerwie, choć Królewscy mieli swoje szanse.

Gol! Strzelił Aleix Vidal. Asystował mu Lionel Messi.

Messi ośmieszył Marcelo! Brazylijczyk położony na murawie, Messi wbiegł w szesnastkę, wyłożył piłkę do super rezerwowego Vidala. Ten uderzył niezbyt mocno, ale Navas nie poradził sobie ze strzałem. Co za wejście, gol dwie minuty po zmianie.

Jeszcze w pole karne przedarł się Vidal. Rożny.

Barcelona. Schodzi: Sergi Roberto. Wchodzi: Aleix Vidal.

Messi robi co chce z obrońcami Realu. Dograł do Gomesa, a ten... fatalnie skiksował, chociaż to i tak eufemizm.

Doliczone trzy minuty.

Dośrodkowanie Kroosa w szesnastkę. Ramos na spalonym.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets. Za wślizg na Marcelo.

Dośrodkowanie Rakiticia wybite przed szesnastkę, na piłkę czekał Messi, który kropnął bez zastanowienia. Navas z dużymi problemami.

Atmosfera meczu siadła. Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę, Real niespecjalnie naciska.

Messi wyprowadzał akcję, miał trzy opcję do wyboru, zdecydował się na podanie do Gomesa. Portugalczyk za długo zwlekał ze strzałem.

Barcelona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Andre Gomes.

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo. Za protesty.

Ramos z bliska w ter Stegena! Po krótkim rozegraniu rożnego Hiszpan znalazł się w znakomitej sytuacji. Niemiecki golkiper był chyba zdziwiony, że w ogóle odbił ten strzał.

Ależ akcja Barcelony. Na jeden kontakt, fenomenalna szybkość. Sam na sam z Navasem wyszedł Semedo, lepszy golkiper Realu.

Bale przypomniał, czemu kiedyś był wart furę pieniędzy. Zszedł do środka, soczyście uderzył z 25 metrów i ter Stegen z problemami. Na jego pomyłkę czekał Marcelo.

Takiej sytuacji Real jeszcze nie miał. Modrić przyspieszył, zgubił trzech rywali, wyłożył piłkę Bale'owi na 5. metr. Walijczyk jednak za słabo i ter Stegen odbił strzał.

Fani Barcelony składali Inieście pokłony. Bardzo dobry mecz legendy Blaugrany.

Ter Stegen próbował zabawić się z piłkarzami Realu. Jego nonszalanckie podanie przejął Kroos, ale piłka za daleko mu odskoczyła.

Asensio wypuszczony lewą stroną. Zdaniem Królewskich, jego dośrodkowanie zatrzymał ręką Sergi Roberto. Arbiter kazał grać dalej.

Piłka znowu szukała Paulinho. Brazylijczyk szykował się do strzału, uprzedził go Ramos.

Real. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Gareth Bale.

Real. Schodzi: Casemiro. Wchodzi: Marco Asensio.

Iniesta wrócił w szesnastkę i przejął piłkę.

To się raczej nie skończy 0:2. Messi dość szczęśliwie przedarł się w pole karne, chytrze uderzył, Navas końcówkami palców.

Alba rozpoczął swój rajd, na kilku metrach zgubił dwóch rywali, po czym za daleko wypuścił sobie piłkę i jeszcze bez skutku próbował wymusić faul.

A Messi właśnie wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców 2017 roku...

Ronaldo zrobiło się ciemno przed oczami, tylu rywali miał wokół siebie. Dośrodkowanie nie miało szans dojść do Portugalczyka.

Real. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: Nacho.

Gol! Strzelił Lionel Messi.

Pewnie z karnego, w samo okienko.

Co tam się stało! Suarez zmarnował sytuację sam na sam z Navasem, potem Messi w słupek, a na koniec Carvajal wybił piłkę ręką z linii bramkowej! Oczywiście karny.

Czerwoną kartkę otrzymał Dani Carvajal.

Niezła próba Paulinho zza pola karnego. Pewnie Navas.

Bale i Asensio szykują się do wejścia w ekipie Realu.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Ramos. Typowy Ramos! To powinna być czerwona kartka dla uderzenie Suareza w twarz. Pomylił boisko z galą KSW.

Messi wbiegł na pełnej szybkości w pole karne, zagrał dobrą piłkę do Suareza, a Urugwajczyk nieczysto w nią trafił. Jego strzał wylądował w bocznej siatce.

Suarez bark w bark z Casemiro. Obaj wylądowali pod bandami reklamowymi, akcja rodem z NHL.

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Benzemy. Francuz uprzedzony.

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Sergi Roberto.

Królewscy rozstąpili się przed Rakiticiem, Chorwat odegrał na prawą stronę do Sergiego Roberto. Prawy obrońca Barcy w tempo wyłożył piłkę Suarezowi. W tej sytuacji nie mógł się pomylić. A akcję zaczął na środku pola Busquets.

Fenomenalne wejście Alby lewą stroną. Hiszpan wycofał piłkę do Suareza, ten uderzył płasko, akurat w miejsce, gdzie stał Navas.

Rakitić przeciął niezłe podanie Kroosa do Ronaldo.

Suarez dzisiaj nie jest sobą. Rakitić ładnie rozprowadził akcję, a po chwili jego wysiłki popsuł Urugwajczyk. Słabe dośrodkowanie, przede wszystkim do nikogo.

No nie, tego nie dało się zrobić na tak małej przestrzeni. Suarez miał raptem trzy metry w polu karnym, założył siatkę rywalowi, ale w międzyczasie Navas zgarnął piłkę.

Ter Stegen nawet nie musiał reagować. Ronaldo zszedł do środka, uderzył, trochę bezsensownie, z bardzo trudnej pozycji. Kibice na Santiago Bernabeu niezadowoleni.

Początek drugiej części, zespoły bez zmian.

Koniec pierwszej połowy w El Clasico. Do 30. minuty piłkarze nieco zawodzili, kolejne 15 minut wynagrodziły nam wcześniejsze cierpienia. Po dwie bardzo dobre okazje dla obu zespołów.

Skończyło się na strachu, strzał Messiego w mur.

Doliczona minuta, a Messi faulowany 35 metrów od bramki Realu.

Na murawę powalony Messi, bez faulu, choć Argentyńczyk pewnie innego zdania.

Kibice Barcelony mogą być zaniepokojeni. Blaugrana od pięciu minut tylko goni za piłką.

Dośrodkowanie Marcelo, Vermaelen chyba myślami był przy rozpakowywaniu prezentów, bo zupełnie zostawił Benzemę. Francuz głową w słupek!

Atak Realu zakończył nieudanym strzałem Modrić. Nie wpływa to na ocenę występu Chorwata, to bodaj najlepszy piłkarz pierwszej połowy.

Carvajal w pole karne, na piłkę jak taran nabiegał Ronaldo. Nic nie wyniknęło z tej akcji, oprócz sponiewieranych stoperów Barcy.

Fenomenalnie Navas, znowu po strzale Paulinho! Niezbyt udane dośrodkowanie Messiego, a Brazylijczyk wyskoczył znikąd i uderzył głową. Navas z linii bramkowej na rzut rożny.

Czy do przerwy padnie bramka?

Marcelo w polu karnym, próbował dograć, ale upadł i stracił piłkę.

Jak na piłkarza wartego takie pieniądze, to Suarez powinien to lepiej rozwiązać. Wychodził z kontrą, ale po kilku krokach wypuścił sobie piłkę - żeby nie skłamać - na jakieś 10 metrów. Odrobina Ekstraklasy w El Clasico.

Znakomite podanie na prawe skrzydło do Ronaldo. Portugalczyk miał hektary wolnego miejsca, ruszył do przodu i dograł do Benzemy. Francuz jednak osaczony i ter Stegen ma piłkę.

Znowu Ronaldo. Strzał głową wysoko nad poprzeczką.

Ronaldo odpowiada kapitalną akcją. Poszedł jak przecinak lewą stroną, uderzył w długi róg, ter Stegen interweniował nogą!

Wreszcie coś się ruszyło! Podanie z głębi pola, obrońcom urwał się Paulinho, uderzył z powietrza, minimalnie nad poprzeczką po rękach Navasa!

Ramos innego zdania, ale Hiszpan jednak chyba faulował Paulinho.

Dwie wrzutki Marcelo, dwie interwencje Pique. To na razie nie jest wielki mecz.

Nie było spalonego. Ronaldo w tempo do Benzemy, jednak za mocno i ter Stegen zdecydowanie szybszy od Francuza.

Przerwana akcja Realu po rzucie rożnym. Ramos zbyt agresywnie w powietrzu.

Kovacić przypomniał, że jest na murawie. Znalazł się na prawej stronie, dośrodkował wprost na głowę Alby.

Carvajal i Varane wzięli Suareza w kleszcze. To nie mogło się udać, choć Suaraz ambitnie powalczył.

No proszę, Ronaldo wrócił się we własną szesnastkę. Portugalczyk wybił dośrodkowanie Messiego.

Bardzo dobra interwencja Pique. Po wślizgu piłka odbiła się od nóg Kroosa i zaczyna ter Stegen.

Zamieszanie przed polem karnym Realu. Czujnie jednak Carvajal.

Cały Ronaldo. Miał lepiej ustawionego Marcelo, zdecydował się na strzał, który przyjął na nogę Sergi Roberto.

Barca pogubiła się pod presją. Albę gonił Carvajal, zdołał odegrać do ter Stegena, ale koniec końców piłka wylądowała na aucie.

Katastrofalne dośrodkowanie Kroosa na klatkę piersiową przyjał Busquets.

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Vermaelen. Modrić faulowany w kontrze, Belg musiał faulować, inaczej Chorwat wyszedłby sam na sam.

Pierwsza, naprawdę składna akcja Barcelony. Rakitić przebiegł z piłką - plus minus - 40 metrów, nikt go nie atakował, rozprowadził futbolówkę do Messiego, w szesnastkę wbiegł Sergi Roberto, ale Varane przeciął ostatnie podanie.

Ronaldo przeszedł na prawą stronę. Był tam faulowany przez Albę.

Tym razem Ronaldo znacznie lepiej. Przedarł się lewą stroną, dojrzał Benzemę, a Francuz był bliski, by stworzyć idealną szansę dla Carvajala. Podanie jednak przecięte przez Albę.

Modrić wychodził do prostopadłej piłki, nieco jednak za mocnej i ter Stegen pozwolił jej wyjść za linię.

Paulinho próbował zabrać się z piłką, ale był otoczony przez trzech rywali. Po chwili nieudane wyprowadzenie akcji przez Ronaldo.

Iniesta znów na murawie.

Ronaldo zbyt aktywny w walce o piłkę. Sergio Roberto faulowany we własnej szesnastce.

Pique poradził sobie z dośrodkowaniem Kroosa.

Na murawie leży Iniesta, nie wiadomo, czy wróci do gry...

Kiks Ronaldo! To niemożliwe, że tego nie wykorzystał. Marcelo wypuścił w bój Kroosa, Niemiec dograł do środka, a Ronaldo, no właśnie, nie trafił w piłkę w idealnej sytuacji.

Spokojniejszy fragment meczu. Vermaelen popełnił jednak fatalny błąd w rozegraniu. Zagrał na pamięć do nikogo.

Suarez dał się złapać na spalonym. Pierwsza próba uruchomienia Urugwajczyka.

Barcelona założyła pressing na połowie Realu. Z kontrą wychodził Paulinho, zatrzymał go bultelier Królewskich Casemiro. Zdaniem sędziego, czysto, zdaniem wszystkich dookoła, z faulem.

Ronaldo w roli skrzydłowego. Lepiej odnajduje się w polu karnym, bo drugi dośrodkowanie spod narożnika nie doszło celu.

Carvajal sprawdził, czy ter Stegen nie zasnął. Uderzył z 35. metrów, płasko, chyba tylko, by zapisać się do statystyk.

Ronaldo potańczył sobie z obrońcami Barcy. Pique jednak na miejscu.

Znakomite zachowanie Casemiro. Wyłuskał piłkę i Real buduje kolejną akcję.

Piłka w siatce! Ronaldo jednak na spalonym. Po dośrodkowaniu Kroosa piłkę strącił Ramos i Portugalczyk z bliska pokonał ter Stegena. Bramka oczywiście nieuznana.

Pierwsza nieudana akcja Barcelony. Odpowiada Real. Carvajal wywalczył korner.

Przy piłce Barcelona.

I ruszyli!

Przed pierwszym gwizdkiem Sergio Ramos zaprezentował puchar za Klubowe Mistrzostwo Świata.

Kto wygra El Clasico?

A Wy jak typujecie?

Zespoły już w tunelu. Mniej niż pięć minut do El Clasico!

Tylko na ławce Realu usiadł Gareth Bale. Walijczyk rozczarowuje w tym sezonie i przede wszystkim jest wiecznie kontuzjowany.

Polskich kibiców spotkanie interesuje z jeszcze jednego powodu. Jeżeli Ronaldo i Messi nie dołożą bramki do swojego dorobku, to Robert Lewandowski utrzyma (razem z trzema rywalami) tytuł najskuteczniejszego piłkarza w 2017 roku!

Jerzy Dudek nie ma wątpliwości - dla Realu to ostatnia szansa na uratowanie sezonu.

Władze La Ligi postawiły na nietypową godzinę rozgrywania El Clasico, bo... chcą otworzyć się na azjatycki rynek.

W "11" zespołu z Barcelony - w porównaniu do ostatniego pojedynku z Deportivo La Coruna (4:0) - doszło do jednej zmiany: kontuzjowanego Paco Alcacera zastąpił Sergio Busquets.

W podstawowym zestawieniu Realu dość niespodziewanie nie znalazł się Isco, a jego miejsce zajął Mateo Kovacić. Oczywiście od 1. minuty w ekipie Królewskich zagra Cristiano Ronaldo, który w ostatnim tygodniu trenował niewiele z powodu urazu łydki.

Już dawno różnica punktowa między zespołami nie była tak duża. Przed Gran Derbi Barcelona wyprzedza Real aż o 11 punktów. Porażka Królewskich oznacza dla nich koniec marzeń o mistrzostwie.

Z niecierpliwością czekamy na początek widowiska w Madrycie. W Gran Derbi Real zmierzy się z Barceloną. Początek za 25 minut. Zostańcie z nami.