Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juventus Turyn
8' Paulo Dybala 38' Medhi Benatia 79' Juan Cuadrado 87' Sami Khedira
AC Milan
28' Leonardo Bonucci 39' Ricardo Rodriguez 52' Lucas Biglia 82' Riccardo Montolivo
3:1

Juventus złamał Milan i ucieka Napoli.

Doliczone 3 minuty.

Gol! Strzelił Sami Khedira. Asystował mu Paulo Dybala.

Juventus nie da się pokonać. Sami Khedira dorzucił do asysty gola. Płaskie uderzenie Niemca było tak precyzyjne, że Gianluigi Donnarumma wyłącznie obserwował jak piłka wpada do jego bramki!

Juventus nie chce powtórzyć błędu i pozwolić Milanowi na wyrównanie. Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki daleko od własnego pola karnego.

Żółtą kartkę za odepchnięcie przeciwnika otrzymał Riccardo Montolivo.

Gol! Strzelił Juan Cuadrado. Asystował mu Sami Khedira.

Powrót Kolumbijczyka w wielkim stylu. Po miękkim dośrodkowaniu Samiego Khediry skrzydłowy główkował idealnie w narożnik bramki i odzyskał prowadzenie dla Juventusu!

Doskonała interwencja Gianluigiego Donnarummy w pojedynku sam na sam z Gonzalo Higuainem. Na dodatek napastnik Juventusu był na spalonym, więc nawet po celnym uderzeniu miejscowi kibice nie mogliby świętować prowadzenia.

Poszkodowany Miralem Pjanić oddał uderzenie z rzutu wolnego nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Gianluigi Donnarumma kontrolował lot piłki. Wiedział, gdzie strzeli Bośniak.

Gospodarze byli przekonani, że Lucas Biglia dostanie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za ostre wejście w nogi Miralema Pjanicia. Sędzia był pobłażliwy wobec Argentyńczyka.

Zaczął grę Gianluigi Buffon krótkim podaniem. Do końca regulaminowego czasu pozostało obu drużynom 20 minut.

Błysnął Douglas Costa, z którego podania nie skorzystał Gonzalo Higuain. Brazylijczyk wypracował sobie pozycję w pojedynku z dwoma przeciwnikami.

Milan. Schodzi: Andre Silva. Wchodzi: Nikola Kalinić.

Suso nie skorzystał z wolnej przestrzeni, którą pozostawili mu na własnej połowie zawodnicy w biało-czarnych pasiakach.

Turyńczycy wreszcie na połowie przeciwnika, a tam Davide Calabria zablokował dośrodkowanie Kwadwo Asamoaha. Nie ma nawet rzutu rożnego, tylko wrzut z autu dla Juventusu.

Milan nabrał dużo pewności siebie. Gianluigi Buffon złapał przed momentem futbolówkę po bezpańskim podaniu i starał się uspokoić swoich obrońców.

Hakan Calhanoglu posłał pocisk w poprzeczkę bramki Juventusu. Zabrakło tak niewiele, żeby Milan odwrócił wynik na stadionie lidera!

Żółtą kartkę za faul na Paulo Dybali otrzymał Lucas Biglia.

Milan równie poprawnie jak w końcówce pierwszej części. Podopieczni Gennaro Gattuso wymieniają odważnie podania na połowie Juventusu, co przyjezdnym na tym stadionie nie zdarza się często.

Poturbowany w centrum boiska Lucas Biglia. Argentyńczyk szybko podniósł się z boiska i dał sygnał kompanom, że czas szybko wznowić grę.

Rozpoczęła się druga połowa.

Czy Juventus wyjdzie na prowadzenie po przerwie?

Juventus stracił przewagę gola.

Milan stawia opór w Turynie.

Doliczona minuta.

Sędzia podbiegł do monitora, żeby upewnić się, że zagranie ręką Lenardo Bonucciego, który blokował dośrodkowanie Gonzalo Higuaina, nie kwalifikowało się do podyktowania rzutu karnego.

Andre Silva najpierw sfaulował Miralema Pjanicia, a następnie jeszcze na niego nakrzyczał.

Do kompletu żółtą kartkę otrzymał Ricardo Rodriguez za spóźniony wślizg w nogi Stephana Lichtsteinera.

Żółtą kartkę za ostre przewinienie otrzymał Medhi Benatia.

W ostatnich minutach najlepszą szansę na zmianę wyniku miał Gonzalo Higuain, jednak w momencie uderzenia przed Argentyńczykiem wyrósł obrońca i zablokował piłkę.

Dwóch przeciwników obok Blaise'a Matuidiego w bocznym sektorze boiska. Nie utrzymał się w posiadaniu piłki pomocnik Juventusu.

Leonardo Bonucci odrobił stratę do Juventusu.

Widowisko rozpoczyna się od początku. Milan już wie, że jest w stanie złamać żelazną defensywę przeciwnika.

Gol! Strzelił Leonardo Bonucci. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Milan dostał stały fragment praktycznie za darmo po nieporozumieniu Gianluigiego Buffona ze Stephanem Lichtsteinerem. Potrafił wykorzystać rzut rożny, a piłkę wpakował do bramki ten, który zimą zamienił Turyn na Mediolan!

Nieco spadło tempo rywalizacji. Juventus jest mądrze ustawiony, a jego genialne statystyki w defensywie nie są przecież przypadkiem.

Nikt nie zakończył dośrodkowania Giacomo Bonaventury strzełem. Juventus postanowił więc odpowiedzieć przyjezdnym kontratakiem.

Piłka pod nogami Gianluigiego Donnarummy. Milan stara się w ten sposób wyciągnąć rywali z własnej połowy.

Pozbierali się Rossoneri, jednak wyrównania jak nie było, tak nie ma. To Juventus jest na razie skuteczniejszy w tym pojedynku.

Po raz drugi główkował Andre Silva. Tym razem po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu. Nie trafił Portugalczyk z bliska do siatki, a jedynie w zewnętrzną część słupka. Miał sporo szczęścia w tej sytuacji Gianluigi Buffon.

Pierwsza riposta Milanu po zmianie wyniku. Andre Silva trącił piłkę obok bramki Gianluigiego Buffona po miękkiej wrzutce Suso.

Poddenerwowani są po stracie gola podopieczni Gennaro Gattuso. Nie potrafią wrócić do rytmu z początkowych minut spotkania.

Paulo Dybala autorem pierwszego trafienia!

Gol! Strzelił Paulo Dybala. Asystował mu Miralem Pjanić.

Tym razem Gianluigi Donnarumma dał się zaskoczyć chytrym uderzeniem z dystansu. Paulo Dybala miał sporo swobody przed polem karnym i przymierzył idealnie na 1:0 dla Juventusu!

Gianluigi Donnarumma sprawdzony po raz pierwszy w tym spotkaniu. Bramkarz Milanu interweniował wzorowo po uderzeniu Gonzalo Higuaina zza pola karnego.

Częściej w posiadaniu piłki przyjezdni z Mediolanu, a Juventus ostrożnie, momentami ustawiony w jedenastu na własnej części boiska.

Rozpędził się Franck Kessie. W ostatnim momencie interweniował wślizgiem Kwadwo Asamoah, ale Milan miał jeszcze szansę na zaskoczenie Gianluigiego Buffona z rzutu rożnego.

Wymienili kilkanaście podań Rossoneri, po czym Juventus próbował odpowiedzieć im atakiem z wykorzystaniem ustawionego na lewym skrzydle Kwadwo Asamoaha.

Piłka w grze!

Kto wygra mecz?

Sędzia: Paolo Mazzoleni

Oba kluby są w tym roku niepokonane w Serie A. Juventus poniósł ostatnią porażkę 19 listopada z Sampdorią, natomiast Rossoneri 23 grudnia z Atalantą BC.

Milan wygrał na terenie Juventusu po raz ostatni w marcu 2011 roku. Jedynego gola we wspomnianym meczu strzelił Gennaro Gattuso po podaniu Zlatana Ibrahimovicia. W sobotę Gattuso spróbuje podbić Turyn w roli trenera Milanu.

Przed przerwą reprezentacyjną Juventus zremisował bezbramkowo ze SPAL-em. Było to niespodziewane potknięcie. W meczu z Milanem mistrz Włoch nie zamierza stracić kolejnych punktów.