Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włochy
9' Giorgio Chiellini 78' Jorginho
Polska
14' Mateusz Klich 18' Jakub Błaszczykowski 40' Piotr Zieliński 90+3' Łukasz Fabiański
1:1

Bardzo dobra pierwsza połowa, obiecujące minuty po przerwie i nagle Polacy stanęli, cofnęli się do obrony, a po zupełnie niepotrzebnym faulu Błaszczykowskiego stracili bramkę z jedenastki. Pomimo tego, debiut Jerzego Brzęczka trzeba oceniać pozytywnie.

Włosi do końca, Biraghi wywalczył aut.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Fabiański. Za opóźnianie gry.

Chiesa rozczarowany, Chiellini fatalnie podał do młodszego kolegi. Nie zapowiada się, by cokolwiek się zmieniło.

Chiesa zupełnie skrewił. Dośrodkowanie w buraki, koledzy nie wierzą, że można było tak zepsuć całkiem nieźle zapowiadającą się akcję.

Doliczone cztery minuty.

Dobra dwójkowa akcja Kurzawy i Bereszyńskiego. Polacy od autu.

Słabszy fragment całkiem niezłego meczu. Polacu od własnej połowy.

Chyba wypada czekać tylko na zryw Lewandowskiego. Taki jak teraz, ale z lepszym finałem. Zrobił sobie miejsce na 20. metrze i strzelił, choć było to bardziej mocniejsze podanie do Donnarummy.

Poprawka na dalszy słupek, z gorszym efektem. Polacy musieli wycofać piłkę.

Niezła wrzutka Kurzawy, w światło bramki. Donnarummie skoczyło ciśnienie.

Kurzawa już składał się do strzału z woleja, ale został uprzedzony. Wcześniej kolejny dobry wyrzut Recy z autu.

Zawrzało. Bereszyński ucierpiał w starciu z Chiesą. Koledzy od razu stanęli w obronie.

Arkadiuszu Reco, dlaczego? Tak ładnie powalczyłeś o piłkę, by po chwili w taki sposób ją stracić? Szkoda, naprawdę.

Co do zasadności karnego, powtórki rozwiały wątpliwości, Błaszczykowski wyciął Chiesę.

Gol! Strzelił Jorginho.

Spokojnie wyczekał Fabianskiego, Polak rzucił się, a Jorginho w drugą stronę.

Nie ma VAR-u, więc Niemiec Zwayer nie przekona się, że Błaszczykowski chyba czysto wygarnął piłkę Chiesie....

Ech... karny dla Włochów.

No to teraz zrobiło się gorąco. Duch Thiago Cionka obecny w Bolonii. Strzał Chiesy, interwencja Glika i mogło skończyć się samobójem. Na szczęście Fabiański nie zdążył się jeszcze rzucić.

Ajj, szkoda, że podanie z głębi pola nie doszło do Lewandowskiego.

Bonnaventura zgłosił akces do futbolowej ligi NFL. Strzał na wysokości 4. piętra.

Napisane w złym momencie. Jedno z niewielu dośrodkowań doszło do celu. zgranie do napastników i Włosi prawie wepchnęli piłkę do siatki. Bramki i tak by jednak nie było, chwilę wcześniej spalony.

Niby Włosi prowadzą grę, ciągle wrzucają, ale efeky na razie marne. Co najwyżej rzuty rożne, tak jak teraz. Po 69 minutach bez celnego strzału!

Jeszcze jedna wrzutka, tym razem Kurzawy. Chiellini musiał się namęczyć, by ekwilibrystycznie wybić piłkę.

Niezłe dośrodkowanie, Donnarumma musiał piąstkować.

Bereszyński tak nacisnął Włochów, że wywalczył rzut rożny. Brawo za ambicję.

Asekuracja kolegów pozwoliła Fabiańskiemu na spokojną interwencję.

Chiellini nastrzelił rękę Szymańskiego, może być groźnie, bo sędzia podyktował rzut wolny z ok. 25 metrów.

Bereszyński ambitnie na połowie Włochów. Przejął piłkę, ale okazało się, że przy okazji faulował.

Fabiański bardzo spokojnie, wygarnął bezpańską piłkę.

Włosi ciągle aktywni. Wywalczyli właśnie rzut rożny.

Kurzawa ruszył prawą stronę i przytomnie, w tempo, podał do Zielińskiego. Pomocnik Napoli zrobił sobie przestrzeń do strzału, ale uderzenie fatalne.

Włosi od razu po przechwycie szukają podania do przodu. Tym razem Bernardeschiemu się nie udało dokładnie podać do Balotelliego.

Będzie kolejny debiut w reprezentacji. Jerzy Brzęczek pośle w bój Damiana Szymańskiego.

Błaszczykowski wracał ze spalonego. Przerwana obiecująca akcja Polaków.

Ufff, ale teraz było blisko. Reca tylko patrzył, gdy Bernardeschi łamał akcję do środka. Strzał minimalnie obok słupka. Chyba Fabiański nic by nie poradził.

Znakomita interwencja Fabiańskiego. Biraghi ruszył lewą stroną, nieźle dośrodkował i na strzał czaił się już Balotelli. Polak wygarnął mu piłkę sprzed nosa.

O matko, czemu tak niedokładnie? Akcja w wysokim tempie, pięciu Polaków i dośrodkowanie w pole kukurydzy. Szkoda.

Bardzo czujnie Polacy. Najpierw Glik nie pozwolił wyprzedzić się Balotelliemu, po chwili Fabiański we właściwym momencie wyszedł do przodu.

Lewandowski o krok od gola, chyba sam się nie spodziewał, że tak akcja się potoczy. Błaszczykowski wpadł w pole karne, strzelał, ale po rykoszecie piłka spadła w okolice Lewandowskiego i Polak intuicyjnie uderzył z powietrza. Strzał pół metra nad poprzeczką.

No to wracamy.

Dobra połowa Polaków w Bolonii, szczególnie Piotra Zielińskiego. Mogło być nawet więcej niż 1:0.

Ależ Kurzawa ruszył z własnej połowy, no, no. Szkoda, że Polacy zupełnie pogubili się w szesnastce Włochów.

Doliczone diwe minuty.

Bezpańską piłkę zgarnął Lewandowski, uruchomił Klicha i wszystko zapowiadało się bardzo obiecująco, ale po chwili Lewandowski strzelił w nogi rywala.

Bardzo prosty błąd Bernardeschiego w przyjęciu piłki zakończył groźną kontrę Włochów. Nas to oczywiście nie martwi przesadnie. No dobra, w ogóle.

Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, a tu myk, Bernardeschi uderzal bezpośrednio z wolnego - z bardzo ostrego kąta w boczną siatkę.

Włochom zaczęło zależeć jakby bardziej. Fabiański zmuszony do piąstkowania, po chwili soczyste uderzenie po nodze Polaka wyszło poza linię końcową.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Robert Lewandowski.

Polacy wykorzystali gapiostwo Włochów, a dokładniej stratę Jorginho. Piłkę przejął Klich, zagrał do Lewandowskiego, a nasz snajper miękko wrzucił w pole karne. Tam czekał Zieliński i wzorcowo zamknął akcję wolejem!

Bernardeschi padł ofiarą własnego zwodu. Chciał ośmieszyć Recę, a wyszło komicznie.

Co to było? Polacy zupełnie przysnęli, błąd przy wyprowadzeniu piłki i sami poprosiliśmy się o kłopoty. Bernardeschi dostał piłkę w polu karnym, nieźle uderzył i Fabiański tylko spojrzał z nadzieją na futbolówkę. Strzał blisko słupka. Najlepsza sytuacja Włochów.

Balotelli po raz pierwszy od dawna przypomniał o swojej obecności, chociaż pewnie wolałby zapomnieć o tej próbie. Strzał fatalny.

Na trybunach ciche "Polacy, gramy u siebie". Na razie grupa naszych kibiców może być umiarkowanie zadowolona, całkiem dobry początek Polaków.

Bereszyński do końca nie odpuścił Pellegriniemu. Opłacało się, dał się sfaulować i uspokoił mecz.

Reca przesadził ze swoimi możliwościami. Stracił piłkę na połowie Włochów, powstała luka, ale Krychowiak zaasekurował młodszego kolegę.

Bardzo zakotłowało się w polu karnym Polaków. Kilka przebitek, strzał z niczego i mogło być groźnie. Na szczęście Glik wyjaśnił sytuację wślizgiem.

Wrzawa w Bolonii. Niezłe dośrodkowanie Włochów, ale strzał okazał się bardziej przedłużeniem piłki. Fabiański na razie spokojny.

Proste, ale jakże odkrywcze. Mocny wyrzut Recy z autu, przedłużenie piłki i Krychowiak mógł z bliska otworzyć wynik. Donnarumma odbił piłkę końcówkami palców!

Obiecująco zaczynał się rajd Zielińskiego z własnej połowy. Podanie do Lewandowskiego w ostatniej chwili przecięte przez Zappacostę.

Do przodu pognał Reca, widać, że ma chrapkę na jakiś indywidualny rajd w debiucie. Znowu zabrakło jednak dokładnego podania do kolegi.

Trzeba uważać na takie wybicia. Do bezpańskiej piłki dopadł Insigne i odpalił zza szesnastki. Mocno, ale metr nad poprzeczką. Pierwsze ostrzeżenie.

Ciekawe rozegranie, na zgranie głową, ale Bednarek oparł się w powietrzu na Chiellinim.

Dobra akcja Zielińskiego i Klicha. Na razie skończyło się rzutem wolnym.

Fabiański musiał ratować sytuację dalekim wyjściem, bo jeden z jego kolegów niechlujnie podał. Panowie, tak nie można.

Bernardeschi poczuł się tak pewnie, że sam podszedł do wolnego. Chyba za bardzo wierzy w siebie, strzał wysoko nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Błaszczykowski.

Bernardeschi wrzucił Polaków na karuzelę. Jakieś 25. metrów przed bramką tak zarkęcił obrońcami, że prawie przyprawił ich o mdłości. O jego nogę zahaczył jeszcze Błaszczykowski. Będzie rzut wolny.

Krychowiak na granicy żółtej kartki. Balotelli wycięty.

Fabiański trochę podniósł nam ciśnienie. Może nie 200/100, ale takie 160/90. Niepotrzebna zabawa we własnej szesnastce.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Klich. Polak wyraźnie spóźniony w środku pola.

Poprawka Kurzawy lepsza, Glik nawet doszedł do piłki, ale nie mógł oddać celnego strzału.

Pierwszy rzut rożny dla Polaków, na razie bez efektu.

Dobry powrót Kurzawy, wygląda na to, że to będzie dzisiaj kluczowy element, błyskotliwym skrzydłowym nie można zostawiać miejsca.

Pomysł całkiem niezły, Reca dobrze przeczytał intencje kolegów, ale przerzut zdecydowanie za mocny.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini. Lewandowski wycięty równo z trawą. A po powtórkach jesteśmy przekonani, że żółtko było obowiązkiem.

Na razie bardzo obiecujący początek Polaków, Włosi bez pomysłu na naszą obronę. Przech chwilą szesnastkę wyczyścił Bereszyński.

Trochę ryzykownie Reca, za daleko wypuścił sobie piłkę i musiał ratowac się przed stratą.

Co za akcja Polaków, co za tempo. Świetny odbiór w środku pola, uruchomiony Lewandowski, który dojrzał wychodzącego na wolne pole Zielińskiego. Pomocnik sam na sam z Donnarummą, ale kropnął czytelnie, bramkarz Włochów wygrał pojedynek. Aj szkoda, bardzo szkoda.

Glik bezpardonowo przerwał akcję, przy okazji został zahaczony. Zaczynają Polacy.

Krychowiak przejął piłkę w środku pola i zagrał tak, jak wszyscy się spodziewali - do Roberta. Lewandowski jednak zupełnie bez szans.

Pierwszy rożny dla Włochów, Polacy na razie czujnie.

Pierwsze ujęcie na Brzęczka. Jak Strażnik Teksasu spojrzał na murawę.

Polacy na razie głownie biegają za Włochami i jednocześnie za piłką.

Pierwszy gwizdek Felixa Zwayera. Początek debiutu Jerzego Brzęczka!

Po hymnach. A teraz czekamy na popis Polaków.

Do hymnów.

Piłkarze już na środku boiska.

Ostatni raz mierzyliśmy się z Włochami w listopadzie 2011 roku we Wrocławiu. Wtedy ulegliśmy 0:2 po golach Balotelliego i Pazziniego. Ten pierwszy wybiegnie dzisiaj w pierwszym składzie.

Wśród Polaków od początku zacznie jeden debiutant. Arkadiusz Reca znakomicie spisywał się rok temu w Wiśle Płock Jerzego Brzęczka. Teraz próbuje przebić się we włoskiej Atalancie Bergamo.

Doczekaliśmy się! Debiut Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera kadry. Polscy piłkarze zagrają w Bolonii z Włochami.