Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lech Poznań
23' Vernon De Marco 39' Christian Gytkjaer 42' Darko Jevtić
1:0

Koniec meczu. Lech Poznań pokonał Arkę Gdynia 1:0.

Strzał Janoty z 20 metrów pewnie obronił Burić.

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

Mógł być remis! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do strzału głową doszedł Siemaszko i posłał piłkę tuż obok bramki.

Tempo meczu i jego poziom nie jest zbyt wysokie.

Niecelnie z 20 metrów uderzał Jóźwiak.

Żamaletdinow szukał miejsca do strzału, padł w polu krnym, ale sędzia uznał, że nie było faulu.

Potężnie z dystansu huknął Zbozień, ale trafił w Makuszewskiego.

Jankowski zdołał oddać strzał z pola karnego. Zbyt lekki i znów bez problemów interweniował Burić.

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Łukasz Trałka.

Zarandia z łatwością ograł Tomasika, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki, aby oddać celny strzał.

Gumny uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Steinbors pewnie interweniował.

Groźnie pod bramką Lecha. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka trafiła do Jankowskiego, który głową uderzył nieco za lekko i prosto w Buricia, który pewnie interweniował.

Gajos zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w obrońcę i piłkę złapał Steinbors.

Rzut wolny dla Arki. Dośrodkowanie Janoty wybili obrońcy, a po chwili Burić obronił strzał jednego z zawodników Arki, który był jednak na spalonym.

Zarandia próbował uderzać z pola karnego, ale został zablokowany.

Lech po przerwie nie prezentuje się najlepiej.

Kolejny strzał Zarandii sprzed pola karnego. Tym razem piłka przeleciała nad bramką.

Zarandia uderzył z 20 metrów po ziemi. Za lekko, aby sprawić problemy Buriciowi.

Jevtić uderzył z 17 metrów. Piłka trafiła jednak prosto w ręce Steinborsa.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z Arką 1:0.

Makuszewski uderzył sprzed pola karnego i z trudem piłkę odbił Steinbors.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Darko Jevtić.

Gol! Strzelił Christian Gytkjaer. Asystował mu Kamil Jóźwiak.

Kapitalna akcja Lecha prawą stroną boiska. Gumny zagrał do Jóźwiaka, ten sprzed końcowej linii podał do Gytkjaera, który z kilku metrów oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. 1:0 dla Kolejorza!

Z prawej strony pola karnego wyraźnie obok bramki uderzał Makuszewski.

Mogło być groźnie pod bramką Lecha. Do strzału z kilku metrów składał się już Janota, ale w ostatniej chwili piłkę wybili obrońcy.

Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego. Do strzału doszedł Jankowski, ale uderzył za lekko i piłkę bez problemów złapał Burić.

Kontra Arki zakończyła się bardzo nieudanym strzałem Zarandii.

Zablokowane uderzenie Vejinovicia z dystansu.

Gra przeniosła się na połowę Lecha i to Arka stara się teraz utrzymać przy piłce.

Dwa strzały z dystansu oddał Deja. Najpierw został zablokowany, a potem nie trafił w bramkę.

Dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale pewnie obrońcy. Goście wyszli większą liczbą zawodników na połowę poznaniaków.

Ucierpiał Gajos, który został mocno trafiony piłką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Vernon De Marco.

Pierwszy strzał w tym meczu. Makuszewski wycofał piłkę do Gytkjaera, który z linii pola karnego uderzył nad poprzeczką.

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia. Lech w dalszym ciągu przeważa.

Pressing Makuszewskiego się opłacił. Steinbors nie opanował prostego podania i będzie rzut rożny.

Żadna z drużyn nie oddała jeszcze strzału na bramkę.

Długie zagranie w pole karne Lecha. Aankour padł na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

Arka wreszcie zdołała wyjść z własnej połowy.

Dośrodkowanie Makuszewskiego z lewej strony boiska do Gytkjaera, którego uprzedził bramkarz. Steinbors interweniował jednak niepewnie. Będzie jednak rzut rożny.

Arka ma problem z wyjściem z własnej połowy.

Gumny i Jóźwiak zaatakowali prawą stroną boiska, ale wmieszali się w to wszystko obrońcy i wybili piłkę.

Gra toczy się głównie na połowie Arki. Nie doczekaliśmy się jeszcze sytyuacji strzeleckich.

Spokojny początek meczu. Arka stara się rozgrywć piłkę od bramki, ale Lech atakuje wysokim pressingiem.