Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wisła Kraków
14' Krzysztof Drzazga 19' Marko Kolar 59' Jakub Błaszczykowski 74' Łukasz Burliga
Cracovia
35' Cornel Rapa 74' Mateusz Wdowiak 86' Airam Cabrera 90+4' Filip Piszczek
3:2

Koniec! Wisła Kraków utrzymała trzy punkty, ale Cracovia walczyła do samego końca! Biała Gwiazda wygrała 3:2.

Rzut rożny dla Cracovii. W pole karne Wisły wszedł nawet Michal Pesković. Zagotowało się pod bramką Mateusza Lisa. Bramakrz Białej Wisły ucierpiał interweniując przy strzale Janusza Gola z przewrotki.

Javi Hernandez huknął z dystansu! I to celnie! Broni Mateusz Lis.

Gol! Strzelił Filip Piszczek. Asystował mu Javi Hernandez.

Znakomite wejście Piszczka. Napastnik pojawił się na boisku w drugiej połowie i zmniejsza przewagę Wisły nad Cracovią. 23-latek uderzył głową po dośrodkowaniu Hernandeza i strzela na 2:3! Szykuje nam się emocjonująca końcówka.

Wisła skupiona już najbardziej na obronie. Cracovia dogrywa w pole karne rywali, a ci tylko wybijają.

Sędzia doliczył pięć minut.

Ryzykowne zachowanie Michala Siplaka na lewej stronie boiska na własnej połowie. Na jego szczęście, żaden z dwóch piłkarzy Wisły będących w pobliżu nie odebrał mu piłki.

Niecelne podanie Vullneta Bashy na prawą stronę do Jakuba Błaszczykowskiego.

Gol! Strzelił Airam Cabrera. Asystował mu Janusz Gol.

Bardzo dobry drybing weterana Gola w polu karnym Wisły. Pomocnik Cracovii zagrał na wolne pole na lewej stronie, a tam wbiegł Cabrera. Napastnik nie pomylił się z kilku metrów!

W końcu Mateusz Lis zmuszony do interwencji. Niezły wrzut z autu w pole karne i głową uderzał Airam Cabrera.

Na murawie leży Łukasz Burliga. Obrońca nieudanie interweniował na prawej stronie boiska. Wygląda to na naciągnięcie mięśnia. Już do piłkarza pospieszyli medycy.

Zrobił nam się w ostatnich minutach "typowy mecz walki". Gra toczy się na połowie boiska. Żadna z ekip nie potrafi podejść pod pole karne rywala.

Airam Cabrera wziął sprawy w swoje ręce. Napastnik technicznie uderzył zza pola karnego, ale niecelnie. Grę wznowi spod bramki Mateusz Lis.

Janusz Gol dośrodkowywał z rzutu wolnego do Ołeksija Dytiatjewa. Ukraińca uprzedził w polu karnym Łukasz Burliga.

Już wiemy dlaczego "zamgliło" tak obraz w transmisji telewizyjnej.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wdowiak.

Spóźniona interwencja Łukasza BurligiMateusz Wdowiak faulowany. Pomocnik Cracovii odwdzięczył się rywalowi.

Javi Hernandez nieźle dryblował piłkę, ale niecelnie zagrał przed pole karne do Filipa Piszczka.

Dośrodkowanie z prawej strony od Diego Ferraresso. Na posterunku Rafał Pietrzak, który przechwytuje i wybija piłkę.

Kamil Wojtkowski przepuścił piłkę do Marko Kolara przed polem karnym Cracovii. Chorwat nie zrozumiał się z kolegą i nie przejął futbolówki.

Faulowany tym razem przez Damiana Dąbrowskiego  Jakub Błaszczykowski. Kapitan Wisły leży na murawie.

Cracovia. Schodzi: Sergiu Hanca. Wchodzi: Filip Piszczek.

Cracovia. Schodzi: Cornel Rapa. Wchodzi: Michal Siplak.

I mamy równowagę w przyrodzie. Sławomir Peszko najpierw asystował, a teraz zmarnował sytuację. Jego strzał zablokowany przez rywala.

Kolejne nieudane dośrodkowanie Javiego Hernandeza. Obrońcy Wisły na razie bezbłędni.

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Asystował mu Sławomir Peszko.

Akcja dwóch starych znajomych z reprezentacji Polski! Peszko długo holował piłkę na lewej stronie aż dośrodkował w pole karne. Do piłki nie doskoczył Marko Kolar, ale na jego szczęście sytuację zamykał Błaszczykowski! 33-latek uderzył z woleja i zaskoczył Michala Peskovicia!

Dośrodkowanie Javiego Hernandeza z narożnika boiska wybite poza pole karne Wisły.

Ależ zmarnował sytuację Mateusz Wdowiak. Polak znalazł się na prawej stronie pola karnego i przyjął naprawdę dobre podanie prostopadłe. Zawiodła skuteczność, celownik się rozeregulował i Wdowiak posłał piłkę za dalszym słupkiem.

Krzysztof Drzazga ucierpiał w starciu z rywalem na linii autu. Do napastnika pospieszyli medycy.

Niezły drybling Sławomira Peszki. Były reprezentant Polski uderzył w polu karnym, ale obok bramki.

Odważne zachowanie Marko Kolar. Chorwat postanowił uderzyć ze znacznego dystansu, ale obrońca zablokował strzał.

Koszmarny błąd Michala Peskovicia. Jego podanie odbiło się w polu karnym od Marko Kolara i trafiło do Krzysztofa Drzazgi. Napastnik Wisły nie wykorzystał okazji!

Kolejny faul zawodników Wisły... Spóźniona interwencja Krzysztofa Drzazgi przy akcji Mateusza Wdowiaka.

Z rzutu wolnego uderzał Janusz Gol, ale trafił w mur.

Cracovia będzie miała kolejny rzut wolny. Tym razem po faulu Macieja Sadloka.

Cracovia miała okazję z rzutu wolnego. Do dośrodkowania nie zdążył Ołeksij Dytiatjew.

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce Cracovia!

Koniec pierwszej połowy 197. derbów Krakowa! Do przerwy Wisła Kraków wygrywa 2:0 po bramkach Krzysztofa Drzazgi i Marko Kolara.

Groźne dośrodkowanie Cornela Rapy  z prawej strony boiska. Ani Airam Cabrera ani Mateusz Wdowiak nie przejął podania.

Vullnet Basha wygrał pojedynek z Airamem Cabrerą i od razu przerzucił ciężar gry w okolice pola karnego Cracovii. Niecelne podanie pomocnika do Krzysztofa Drzazgi.

Cracovia stara się, żeby przed przerwą zdobyć chociaż bramkę kontaktową. Dośrodkowanie z prawej strony Sergiu Hancy przechwycone przez Mateusza Lisa.

Kolejny strzał z dystansu. Tym razem próbował Sergiu Hanca, ale na posterunku Marcin Wasilewski.

Janusz Gol postraszył z dystansu! Piłka przeleciała nad poprzeczką.

Sędzia doliczył siedem minut do podstawowego czasu pierwszej połowy.

Marko Kolar próbował dryblować w polu karnym. Na posterunku czuwał Ołeksij Dytiatjew, który zablokował napastnika.

Rozegranie Marko Kolar z Sławomirem Peszką. Były reprezentant Polski postanowił dośrodkować z lewej strony boiska, ale nawet King Kong nie przejąłby tego dogrania.

Wisła próbuje rozegrać atak pozycyjny, ale skuteczni w obronie są piłkarze Cracovii. Przynajmniej od kilku minut.

Przyjezdni rozegrali na krótko rzut rożny. Piłkę dostał przed polem karnym Mateusz Wdowiak i huknął z dystansu. Piłka minimalnie przeleciała obok bramki!

Rajd Mateusza Wdowiaka na lewym skrzydle. Będzie rzut rożny dla Cracovii.

Spóźniony odbiór Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan Wisły faulował Sergiu Hancę.

Żółtą kartkę otrzymał Cornel Rapa.

Nierozsądne zachowanie Cornela Rapy. Obrońa Cracovii skosił uciekającego na lewym skrzydle Sławomira Peszkę.

Cracovia wciąż nie oddała celnego strzału.

Mateusz Lis już musiał sobie poradzić w bramce Wisły! Dośrodkowanie w pole karne, przejął Michał Helik i z prawej strony dograł znowu do środka. Strzał Janusza Gola zablokowany przez rywali!

Michał Buchalik ma problem z mięśniem czworogłowym uda, do wejścia już szybkuje się Mateusz Lis.

Kolejne dogranie Damiana Dąbrowskiego w pole karne Wisły. Sytuację wyjaśnił szybko Łukasz Burliga wybiciem na rzut rożny. Niefortunnie interweniował Michał Buchalik, który chyba będzie potrzebował zmiany.

Naprawdę niezłe dośrodkowanie z lewej strony od Damiana Dąbrowskiego. Akcję próbował zamknąć Michał Helik, ale nie zdążył do piłki. Niewiele brakowało.

Javi Hernandez uceirpiał w starciu z Łukaszem Burligą zaraz przed polem karnym Wisły. Cracovia będzie miała okazję.

Nie najlepszy kontratak gospodarzy. Vullnet Basha niecelnie podawał do Marko Kolara.

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły. Głową uderzał Michał Helik, ale niecelnie.

Egoistyczne zachowanie Sergiu Hanci. Pomocnik zszedł z piłką do środka z lewego skrzydła. Jego uderzenie zablokowane przez obrońców.

Ołeksij Dytiatjew ruszył do przodu. Ukraińcowi nie udało się wygrać walki na prawym skrzydle. Będzie aut dla Wisły.

Gol! Strzelił Marko Kolar. Asystował mu Jakub Błaszczykowski.

Poszli za ciosem! Gospodarze szybko odebrali piłkę rywalom i zaczęli oblężenie bramki Peskovicia. Dośrodkowanie z prawej strony, nieudany strzał Błaszczykowskiego, który przechwycił Kolar. Chorwat z kilku metrów trafił do siatki!

Michał Probierz ma pretensje do arbitrów, ale zdania Kwiatkowskiego już raczej nie zmieni.

Jest decyzja! Gol Wisły uznany.

Tomasz Kwiatkowski analizuje, czy Marko Kolar nie faulował Ołeksija Dytiatjewa przy próbie przejęcia piłki.

Trwa weryfikacja wideo.

Gol! Strzelił Krzysztof Drzazga.

Łukasz Burliga próbował zagrać piłkę do kolegów, ale ta odbiła się od piłkarza Cracovii. Przejął ją przed polem karnym Drzazga. Napastnik huknął z dystansu z woleja i zaskoczył Peskovicia. Gol - stadiony świata i 1:0 dla Wisły Kraków!

Kolejny błąd Airama Cabrery. Piłkarz nie zdążył dobrze chwycić podania i przejął bramkarz Wisły.

Zagranie na lewą stronę do Airama Cabrery. Napastnika Cracovii poniosła fantazja i zamiast dośrodkowywać, postanowił uderzyć. Michał Buchalik wciąż bezrobotny.

Nieudane rozegranie Cracovii z rzutu wolnego. Grę spod bramki wznowi Michał Buchalik.

Vullnet Basha faulował przy lini autu Sergiu Hanca. Pomocnik Wisły upomniany przez arbitra.

Airam Cabrera złapany na spalonym.

Jakub Błaszczykowski mocno uderzył z lewego narożnika pola karnego. Strzał reprezentanta Polski zatrzymał się na obrońcy Cracovii.

Strata Damiana Dąbrowskiego na własnej połowie. Przejął Sławomir Peszko i już ruszył z kontratakiem. Skrzydłowy Wisły chwilę po tym zatrzymany przez Dąbrowskiego.

Dośrodkował z lewej strony Marko Kolar. Czuwa bramkarz Cracovii i chwyta piłkę.

Na połoie Wisły Airam Cabrera wycofał do Javiego Hernandeza. Pomocnik nie poradził sobie z piłką i stracił.

Łukasz Burliga dośrodkowywał z prawej strony. Na posterunku Ołeksij Dytiatjew, który wybił piłkę z własnego pola karnego.

I mamy pierwszy strzał! Sławomir Peszko się w tańcu nie oszczędza i spróbował uderzyć z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką Michala Peskovicia.

Nieudany pierwszy atak Białej Gwiazdy. Strata na prawej stronie boiska, tuż przed polem karnym Cracovii.

Zaczynamy 197. derby Krakowa. Przy piłce zawodnicy Wisły Kraków.

Michał Probierz również odkrył karty!

Jest już skład Wisły Kraków!

Pasy również przed tygodniem świętowały zwycięstwo. Cracovia na swoim stadionie wygrała 2:1 z Zagłebiem Sosnowiec. Po 25. kolejkach zespół Michała Probierza jest na siódmym miejscu.

Wisła Kraków jest na dziesiątym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Biała Gwiazda w ostatniej kolejce rozgromiła na wyjeździe Koronę Kielce (6:2). Taki wynik piłkarze Macieja Stolarczyka wzięliby teraz w ciemno.

Derby Krakowa cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wisła sprzedała wszystkie bilety na niedzielny mecz z Cracovią. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy między Wisłą Kraków a Cracovią. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.