Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lechia Gdańsk
6' Błażej Augustyn 33' Michał Nalepa
2:0

Koniec. Dobry mecz w Gdańsku, Lechia pokonała Piasta 2:0 i na pewno pozostaniem liderem Lotto Ekstraklasy.

Dośrodkowanie z rogu, strzał głową Papadopulosa, ale Kuciak po raz kolejny wyśmienicie w bramce Lechii!

Mocno sprzed pola karnego uderzył Badia, piłka minęła bramkę gospodarzy.

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Jakub Arak.

Problemy mieli Kubicki i Makowski. Zawodnicy już pozbierali się z murawy.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kontra Lechii, Sobiech sam na sam z Plachem, bramkarz obronił nogą.

Strzał Konczkowskiego został zablokowany. Piast pod polem karnym Lechii, brakuje jednak celnych uderzeń.

Mikkel Kirkeskov uderzył z rzutu wolnego, z boku pola karnego. Kuciak był dobrze ustawiony i złapał piłkę.

Płaski strzał Papadopulosa, wprost w ręce Kuciaka.

Piast. Schodzi: Tomasz Jodłowiec. Wchodzi: Gerard Badia.

Coraz mniej czasu ma Piast na powrót do meczu. Lechia nie dopuszcza gości pod własną bramkę.

Dogranie z rzutu wolnego wybił obrońca.

Konczkowski został trafiony piłką w rękę. Sędzia podyktował rzut wolny, o co pretensje mieli gracze Piasta.

Z prawej strony dośrodkował Konczkowski, Papadopulos głową uderzył ponad bramką.

Piast. Schodzi: Marcin Pietrowski. Wchodzi: Mateusz Mak.

Z dystansy starał się uderzać Sobiech. Nie udał mu się strzał.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Karol Fila.

Piast na połowie Lechii, goście nie potrafią zagrozić gospodarzom.

Po kilku groźnych akcji Piasta, Lechii udało się uspokoić grę. Gospodarze nie dopuszczają gości pod własną bramkę.

Lechia. Schodzi: Michał Mak. Wchodzi: Artur Sobiech.

Parzyszek do Felixa. Strzał z woleja z dwunastu metrów i piłka ponownie minęła cel. Brakuje skuteczności zawodnikom Piasta.

Strzał z pięciu metrów Parzyszka instynktownie odbił Kuciak. Poprawka z siedmiu metrów Dziczka była niecelna.

Parzyszek wycofał do Konczkowskiego, ten płasko uderzył. Słabo i niecelnie.

Ależ szczęście miała Lechia! Z pola karnego huknął Parzyszek, piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i nie wpadła do bramki!

Akcja Lechii, na spalonym Flavio Paixao.

Problemy z barkiem ma Kuciak, ale Słowak może kontynuować grę.

Pierwsza akcja Piasta po zmianie stron, zagrożenia jednak nie było.

Sprzed pola karnego mocno uderzył Łukasik, Plach odbił strzał. Po chwili bramkarz wypiąstkował dośrodkowanie.

Gramy!

Mecz obserwuje 15 073 kibiców. Za moment wracamy do meczu!

Przerwa. Lechia swoich okazji w piątek nie marnuje. Gdańszczanie 2:0 prowadzą z Piastem, które swoje okazje do zdobycia gola również miał.

Sędzia doliczył minutę.

Parzyszek sam na sam z Kuciakiem, górą Słowak!

Lechia rozgrywa piłkę na połowie Piasta. Goście po stracie drugiego gola wciąż bez zagrożenia pod bramką Kuciaka.

Piast nie potrafi odpowiedzieć Lechii. Goście nie grają źle, ale to gospodarze są skuteczniejsi.

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Asystował mu Filip Mladenović. Rzut wolny z lewej strony. Mladenović krótko do Łukasika, ten zatrzymał piłkę, zawodnik Lechii dośrodkował, a głową do siatki na 2:0 trafił Nalepa. 2:0!

Lechia stara się atakować gliwiczan na ich połowie. To utrudnia Piastowi konstruowanie akcji.

Kolejna próba Jodłowca, tym razem strzał głową odbił Augustyn.

Jodłowiec z piłką w polu karnym, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału na bramkę Lechii.

Sprzed pola karnego uderzał Mladenović, daleko od bramki Piasta.

Dośrodkowanie z prawej strony, głową ponad bramką uderzył Parzyszek.

Szarżował Haraslin, strzał zawodnika Lechii został jednak zablokowany.

Gra przeniosła się do środka pola. Dobre tempo gry, czekamy na kolejne szanse.

Zagranie z prawej strony do Flavio, Portugalczyk na spalonym.

Płaski strzał sprzed pola karnego Parzyszka, Kuciak końcami palców na róg!

Ucierpiał Mikkel Kirkeskov, zawodnik Piasta uderzonu w szczękę.

Gol! Strzelił Błażej Augustyn. Plachy wypiąstkował piłkę na szesnasty metr, tam dopadł do niej Augustyn i uderzył z woleja. Rykoszet, bramkarz zasłonięty i w efekcie piłka wpadła do bramki. 1:0!

Konczkowski z prawej strony do Parzyszka, który uderzył metr obok bramki.

Błąd Augustyna w polu karnym, ale żaden z graczy Piast nie zdołał oddać strzału na bramkę Lechii.

Mecz prowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).