Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Warta Poznań
14' Grzegorz Szymusik 16' Bartosz Kalupa 35' Michał Grobelny 77' Jakub Kiełb
GKS Katowice
13' Callum Rzonca 20' Mateusz Mączyński 30' David Gonzalez 34' Arkadiusz Woźniak 90+1' Krzysztof Baran
0:1

Koniec. GKS wygrał w Poznaniu i zdobył niezwykle ważne trzy punkty. Utrzymanie gości jest coraz bliżej.

Żółtą kartkę za grę na czas otrzymał Krzysztof Baran.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Akcja GKS-u. Dogranie do Anona, który znalazł się na spalonym.

Groźnie było pod bramką Warty. Gola mógł zdobyć Dejmek, Warcie udało się wyjść cało z opresji.

Obraz gry nie ulega zmianie. Niewiele dzieje się na boisku. Warta dość niemrawo w ofensywie. GKS zadowolony z prowadzenia.

Coraz mniej czasu ma Warta, aby doprowadzić do remisu. Gospodarze nie potrafią poważniej zagrozić przyjezdnym.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Kiełb.

GKS cofnął się i czeka na ataki Warty. Zapowiada się emocjonująca końcówka.

Żywsze w ostatnich minutach są ataki Warty. Przed momentem dobrze w defensywie katowiczan zachował się Rzonca.

W końca akcja Warty. Żebrakowski uderzał z trudnej pozycji, nie trafił jednak w bramkę Barana.

Poczobut dograł do Śpiączki, który powinien zdobyć gola. W bramce świetnie zachował się Laskowski.

Niewiele emocji po zmianie stron. Przed momentem uderzał Rzonca, ponownie niecelnie.

Na uderzenie z ok. 23 metrów zdecydował się Błąd. Piłka poszybowała daleko od bramki Warty.

Groźnie pod bramką Warty. Gospodarze jednak wyszli cało z opresji. Zabrakło koncentracji piłkarzom GKS-u, aby wbić piłkę do bramki.

Dość spokojny początek drugiej odsłony. Gospodarze myślami chyba jeszcze są w szatni. GKS aktywniejszy, jednak bez rewelacji w ofensywie.

Ładnie skrzydłem ruszył Adrian Błąd, dogranie jednak nie dotarło do żadnego z partnerów.

Dobrze w obronie Jędrych, zawodnik gości ma drobne problemy.

Od początku 2. połowy aktywniejsi katowiczanie. Piłka dwukrotnie znalazła się w polu karnym, ale goście bez celnego strzału.

Sędzia rozpoczął 2. połowę.

Przerwa. Jak na razie w Poznaniu o jedną bramkę lepsi goście. Tutaj gole na pewno jeszcze padną.

Sędzia doliczył minutę.

Powinno być 0:2! Strzał Błąda, świetnie w bramce Warty zachował się Laskowski.

Z ok. 25 metrów uderzał Lisowski, próba daleka od ideału. Od bramki gospodarze.

Mocny strzał Szymusika, Baran zdołał wybić piłkę na rzut rożny! W końcu zagrozili katowiczanom gracze Warty.

Zbliżamy się do przerwy. Niewiele dzieje na boisku. GKS skutecznie odpiera dość anemiczne próby gospodarzy.

Po stracie gola Warta jak na razie nie potrafi skutecznie odpowiedzieć gościom. GKS prowadzi i jest bliżej zdobycia niezwykle ważnych trzech punktów.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Grobelny. Sędzia dąży do rekordu weekendu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Arkadiusz Woźniak. Festiwal kartek w Poznaniu.

Gol! Strzelił David Gonzalez. Asystował mu Bartłomiej Poczobut. Poczobut wyłożył pilkę Anonowi, który z kilku metrów pokonał Laskowskiego. 0:1!

Zespoły wciąż grają na niższym przełożeniu niż we wcześniejszych minutach meczu.

Spokojniejszy fragment meczu. Piłkarze od kilku minut nie potrafią wykreować groźnej okazji do zdobycia gola.

Katowiczanie pod bramką Warty. Jednak nieudana próba dośrodkowania i piłkę przejęli gospodarze.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mączyński.

Przebudziła się Warta. Coraz groźniej pod bramką katowiczan. Mocny strzał z woleja Jakóbowskiego, piłka minęła bramkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Kalupa.

W świetnej sytuacji znalazł się Kalupa, jednak nie trafił w bramkę z kilku metrów!

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Szymusik.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Callum Rzonca.

Powinno być 0:1! Strzał Lisowskiego zatrzymał się na poprzeczce. Po chwili skuteczną interwencją popisał się bramkarz Warty!

Do dośrodkowania doszedł Jędrych. Uderzenie pozostawiało jednak wiele do życzenia. Laskowski nie musiał interweniować.

Kolejna akcja GKS-u. Błąd techniczny Woźniaka, który źle przyjął dogranie partnera. Chwilę wcześniej z dośrodkowania Mączyńskiego wyszło uderzenie. Minimalnie niecelne.

Po dograniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Gonzalez, głową uderzył niecelnie.

Od początku aktywniejsi są katowiczanie, którzy w końcówce sezonu muszą punktować. Inaczej spadną do II ligi.

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie pewnie wyłapał Laskowski.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Marek Opaliński (Legnica).

Warta Poznań jest już spokojna o ligowy byt. W ostatniej chwili obudził się GKS Katowice, który aktualnie ma punkt przewagi nad strefą spadkową. Porażka w sobotę może gości drogo kosztować.