Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dynamo Kijów
14' Tomasz Kędziora 54' Serhij Sydorczuk 71' Mykoła Szaparenko
Ajax Amsterdam
34' Hakim Ziyech 87' Dusan Tadić
0:0

Radość w Amsterdamie. Bezbramkowy remis na wyjeździe premiuje Ajax awansem. Tomasz Kędziora nie dostał się do fazy grupowej Ligi Mistrzów po raz trzeci w karierze.

Tylko dwie doliczone minuty przez sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Tadić za przytrzymanie przeciwnika.

Ajax. Schodzi: Donny van de Beek. Wchodzi: Dani de Wit.

Dynamo. Schodzi: Witalij Bujalski. Wchodzi: Nazarij Rusyn.

Dusan Tadić uruchomił podaniem niepilnowanego Klaasa-Jana Huntelaara. To nie była pierwsza sytuacja podbramkowa Holendra, ale sposobu na pokonanie Denysa Bojki jak nie znał, tak nie zna.

Widać zwątpienie w oczach gospodarzy. Starają się jeszcze coś zmienić w tym dwumeczu, ale przeciwnik gra z żelazną konsekwencją także w ostatnich minutach.

Ajax. Schodzi: Maximilian Woeber. Wchodzi: Carel Eiting.

Wiktor Cygankow spojrzał na sędziego i oczekiwał na jego reakcję. Damir Skomina nie przyznał gospodarzom rzutu karnego. Desperacko wyglądają ostatnie próby zespołu Tomasza Kędziory w tym meczu.

Blisko siebie ustawieni defensorzy w ciemnych strojach wybijają piłkę po dośrodkowaniach zawodników Dynama Kijów. Dobrze zachował się przed momentem Daley Blind.

Żółtą kartkę otrzymał Mykoła Szaparenko krótko po pojawieniu się na murawie.

Jeszcze jednego zmiennika może wprowadzić z ławki rezerwowych trener Dynama Kijów, natomiast szkoleniowiec przyjezdnych ma pełny wachlarz możliwości w końcówce spotkania.

Hakim Ziyech i Klaas-Jan Huntelaar wymienili podania na połowie przeciwnika. Ajax Amsterdam chce być pierwszym klubem z Holandii, który zwycięży na stadionie Dynama Kijów.

Dynamo. Schodzi: Serhij Sydorczuk. Wchodzi: Mykoła Szaparenko.

Pół godziny nadziei Dynama Kijów. Jedna bramka może jeszcze zmienić obraz tego spotkania, ale czasu i szans na jej zdobycie coraz mniej.

Poprzeczka! Coraz większe szczęście ma Dynamo Kijów w tym meczu. Hakim Ziyech huknął jak z armaty z rzutu wolnego i centymetrów zabrakło mu do przypieczętowania awansu Ajaksu Amsterdam.

Dusan Tadić nie może znaleźć sposobu na trafienie do bramki Dynama Kijów w tym spotkaniu. Kolejna szansa zawodnika, który w pierwszej połowie zmarnował rzut karny, i tym razem dał się zatrzymać Denysowi Bojce.

Żółtą kartkę otrzymał Serhij Sydorczuk za przytrzymanie przeciwnika.

Wprowadzony w przerwie na boisko Denis Garmasz dwoi się i troi między zawodnikami Ajaksu Amsterdam. Starał się uruchomić podaniem Wiktora Cygankowa, ale wmieszali się w to przyjezdni i tylko wrzut z autu dla Dynama Kijów.

Lasse Schoene powalony przez gospodarzy i potrzebował chwili na odzyskanie pełni sił. Ostry atak na pomocnika Ajaksu Amsterdam zorganizował Serhij Sydorczuk.

Piłka ponownie w grze.

Dynamo. Schodzi: Wołodymyr Szepeliew. Wchodzi: Denis Garmasz.

Dotychczas bez żadnego przełomu w Kijowie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Ajax Amsterdam blisko fazy grupowej, a Dynamo Kijów nad przepaścią.

Doliczona minuta.

Denys Bojko utrzymuje Dynamo Kijów na powierzchni w tym dwumeczu! Bramkarz Dynama Kijów interweniował po niebezpiecznym ataku Donny'ego van de Beeka i Klaasa-Jana Hunteelara. Snajper przyjezdnych był sam na sam z golkipere, ale ten wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę.

Końcówka pierwszej części spotkania i w posiadaniu futbolówki zawodnicy z Holandii.

Wołodymyr Szepeliew starał się uruchomić podaniem Władysława Supriahę. Dobrze ustawieni obrońcy Ajaksu Amsterdam nie pozwalają na wiele utalentowanemu napastnikowi.

Donny van de Beek o włos od zdobycia gola po sprytnym rozegraniu piłki przez Ajax Amsterdam. Pomocnik bezkarnie przebiegł obok duetu stoperów Dynama Kijów i strzelił z bliska nieznacznie obok słupka!

Ajax Amsterdam przybliża się do fazy grupowej. Pierwsze obrazki z Kijowa.

Żółtą kartkę otrzymał Hakim Ziyech za faul, czyli jest remis w kartkach.

Piłka w bocznej siatce bramki Denysa Bojki po akcji Klaasa-Jana Huntelaara. Szybko chcieli przeprowadzić atak gospodarze, ale ich sytuacje podbramkowe od 8. minuty nie są stuprocentowe.

Dwa kwadranse uciekły zawodnikom Dynama Kijów. Na odrobienie strat z Amsterdamu pozostała godzina. Tak naprawdę gospodarze mogli równie dobrze strzelić, jak i stracić kolejnego gola.

Akcja aktywnego Maximiliana Woebera z Dusanem Tadiciem zakończona w bezpiecznej odległości od bramki Denysa Bojki.

Frenkie de Jong ustawił się w odpowiednim miejscu i zneutralizował uderzenie Serhija Sydorczuka z dystansu. Szansa na powodzenie tej próby była minimalna. Andre Onana został wyręczony już przez środkowego pomocnika.

Wyczekiwana przez publiczność w Kijowie riposta gospodarzy. Przyspieszył Josip Pivarić na lewym skrzydle, jednak nie porozumiał się z wysuniętymi zawodnikami swojego klubu.

Ajax Amsterdam przeszedł do kontrofensywy po dobrym początku Dynama Kijów. Piłka od kilku minut na połowie gospodarzy.

Maximilian Woeber przyspieszył na lewym skrzydle, po czym starał się uruchomić swoim podaniem centralnie ustawionego Klaasa-Jana Huntelaara.

Kolejna sytuacja stykowa w polu karnym gospodarzy. Tym razem sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki po starciu z udziałem Klaasa-Jana Huntelaara.

Nie ma gola! Dusan Tadić!

Po rzucie karnym sprokurowanym po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu przez Tomasza Kędziorę były aż dwa uderzenia zawodników z Amsterdamu. Po żadnym z nich futbolówka nie znalazła się w siatce. Najpierw słupek, po chwili spektakularne pudło. Polak i jego kompani z Dynama Kijów mają dużo szczęścia!

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kędziora za sprokurowanie rzutu karnego.

Rzut karny dla Ajaksu Amsterdam!

Pierwsza konkretna odpowiedź Ajaksu Amsterdam. Drużynę Tomasza Kędziory zaatakowali Dusan Tadić oraz Donny van de Beek i podnieśli oni temperaturę pod bramką Dynama Kijów.

Andre Onana wykazał się naprawdę kapitalnym refleksem po strzale Benjamina Verbicia. Dynamo Kijów musi nadal iść do przodu, atakować, jeżeli chce, żeby Ajax Amsterdam spanikował.

Pierwsza szansa Dynama na złapanie kontaktu z przeciwnikiem. Benjamin Verbić nieco się poślizgnął, co utrudniło mu pokonanie Andre Onany. Wicemistrz Ukrainy wysłał ostrzeżenie przyjezdnym, ale świetnie interweniował ich bramkarz.

Klaas-Jan Huntelaar interweniował na własnej połowie. Holender, który w przeszłości strzelał gole reprezentacji Ukrainy, nie przyzwyczaił do tak głębokich powrotów.

Andre Onana nie miał problemu z powstrzymaniem piłki po pierwszej próbie Benjamina Verbicia. To jeden z trzech najbardziej wysuniętych zawodników Dynama.

Josip Pivarić musiał interweniować na własnej połowie po pierwszym w rewanżu zrywie Noussaira Mazraouiego na prawym skrzydle. Pojedynki tych dwóch zawodników zapowiadają się interesująco.

Rozpoczął się rewanż.

Który klub awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Piłkarze z Amsterdamu w ciemnych strojach.

Tomasz Kędziora tradycyjnie w podstawowym składzie Dynama Kijów.

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Dynamo Kijów jeszcze nigdy nie przegrało na własnym stadionie z klubem z Holandii. Dobra informacja jest taka, że potrafiło zwyciężać w rozmiarze, który da awans we wtorek. Gorsza, że akurat Ajaksowi Amsterdam nigdy nie strzeliło dwóch goli w jednym meczu.

Przed Dynamem Kijów trudne zadanie. Wicemistrz Ukrainy przegrał na wyjeździe 1:3 z Ajaksem Amsterdam i zostało mu 90 minut na przeprowadzenie skutecznego pościgu.