Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Atalanta Bergamo
56' Duvan Zapata 61' Andrea Masiello
SSC Napoli
2' Fabian Ruiz 14' Allan 79' Mario Rui 85' Arkadiusz Milik
1:2

Wejście Arkadiusza Milika decydujące dla meczu w Bergamo.

Jose Callejon próbował uruchomić podaniem Arkadiusza Milika. Nie doszła piłka do reprezentanta Polski, ponieważ wrócili na czas gospodarze.

Doliczone cztery minuty.

Atalanta. Schodzi: Gianluca Mancini. Wchodzi: Marco Tumminello.

Arkadiusz Milik decyduje o wyniku!

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Mario Rui.

Ledwo pojawił się na boisku reprezentant Polski i już strzelił gola! Arkadiusz Milik odzyskał prowadzenie dla Napoli. Popisowe zachowanie napastnika po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Dobrym przyjęciem ułożył sobie piłkę na stopie i uderzył celnie z powietrza.

Końcówka spotkania i jakby piłkarze byli już zmęczeni, jakby traktowali kompromisowy wynik z większym respektem. Publiczność czeka na decydujący atak.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Nieudane podanie w kierunku Piotra Zielińskiego. Reprezentantowi Polski nie udało się przyspieszyć ataku Napoli.

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za ostre przewinienie.

Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Nie zachował się dobrze w polu karnym Alejandro Gomez. Piłka zaplątała się pod nogami Argentyńczyka po dośrodkowaniu i nie oddał on uderzenia z bliska do bramki Azzurrich.

Etrit Berisha wyprzedził Lorenzo Insigne i nie pozwolił reprezentantowi Włoch na oddanie strzału po płaskim dośrodkowaniu Mario Ruiego.

Atalanta. Schodzi: Emiliano Rigoni. Wchodzi: Luca Valzania.

Napoli było energetyczne i zmobilizowane na początku meczu, ale po przerwie rozczarowuje. Jeszcze bardziej niż w pojedynku z Chievo Werona. Tak to Azzurri nie powalczą z Liverpool FC.

Niebawem pierwsza zmiana w tym meczu.

Wyrównane minuty spotkania po drugim golu. Remo Freuler oddał w nich uderzenie, tyle że wyraźnie obok bramki Davida Ospiny.

Beznadziejne dośrodkowanie Mario Ruiego z rzutu wolnego i jeden z obrońców Atalanty mógł spokojnie wyekspediować piłkę z własnego pola karnego.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Masiello za faul na Jose Callejonie.

Duvan Zapata pokonał bramkarza byłego klubu.

Gol! Strzelił Duvan Zapata. Asystował mu Hans Hateboer.

Długo próbowali gospodarze, a wśród nich przede wszystkim Duvan Zapata. Wreszcie jest wyrównanie. Po dośrodkowaniu Hans Hateboer zgrał piłkę przed bramkę do Kolumbijczyka, któremu pozostało wpakować ją z bliska do bramki rodaka. Atalanta uszczęśliwia kibiców.

Po rajdzie Emiliano Rigoniego wybił piłkę na korner David Ospina. Gospodarzom nie udało się spożytkować stałego fragmentu. Napoli pod presją, ale nie traci gola.

Podanie Duvana Zapaty i dośrodkowanie Robina Gosensa w kierunku Hansa Hateboera. Holendrowi nie udało się zakończyć kolejnego ataku Atalanty uderzeniem z bliska. Nieznacznie spóźnił się do futbolówki.

Idzie po wyrównanie Atalanta. Tym razem wymiana podań na obrzeżach pola karnego Napoli zakończyła się strzałem Alejandro Gomeza nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

Duvan Zapata podał Emiliano Rigoniemu, którego uderzenie w światło bramki zostało powstrzymane przez ostatniego defensora Napoli. Wielkie rozczarowanie na trybunach.

Gra wznowiona po przerwie.

Napoli bliżej zwycięstwa.

Czy Atalanta wyrówna po przerwie?

Napoli zadało Atalancie szybki cios.

Doliczona minuta.

Kombinacja Napoli w polu karnym przeciwnika. Nie udało się oddać strzału Jose Callejonowi. Jeszcze był korner dla Azzurrich, po którym główkował niecelnie Raul Albiol.

Emiliano Rigoni schowany do kieszeni przez Kalidou Koulibaliego. Łupem Argentyńczyka na połowie Napoli był wyłącznie wrzut z autu. Bardziej zadowolony jest Senegalczyk.

Lorenzo Insigne pozostaje na boisku, ale do rozgrzewki ruszyli również rezerwowi piłkarze Napoli z Piotrem Zielińskim na czele.

Na dodatek Lorenzo Insigne ucierpiał i potrzebuje pomocy medyka.

Napoli jest w stanie jednym podaniem rozmontować całą defensywę przeciwnika. Długie zagranie do Lorenzo Insigne i reprezentant Włoch miał przed oczami wyłącznie Etrita Berishę. "Lolo" nie wykorzystał okazji i oddał uderzenie obok bramki.

Nie po raz pierwszy stracili piłkę na własnej połowie podopieczni Carlo Ancelottiego. Szybki wypad Atalanty zakończył się uderzeniem Duvana Zapaty. Tym razem blokowali obrońcy z Neapolu.

Duvan Zapata najpierw zgubił piłkę, a po sekundzie ją odzyskał. Interweniował David Ospina po uderzeniu swojego rodaka i sparował futbolówkę na korner.

Dośrodkowanie Lorenzo Insigne z rzutu rożnego w kierunku Kalidou Koulibaliego. Przed defensora Napoli wskoczył Etrit Berisha i wypiąstkował futbolówkę.

Szansa na drugiego gola Fabiana Ruiza. Hiszpan miał sporo miejsca w polu karnym Atalanty, jednak prawą nogą nie oddał strzału wystarczającego do pokonania Etrita Berishy.

Prosta strata Davida Ospiny mogła się skończyć wyrównaniem po strzale Duvana Zapaty. W ostatnim momencie podanie do napastnika Atalanty przeciął Mario Rui.

Rajd Kalidou Koulibaliego po połowie Atalanty. Senegalczyk w roli skrzydłowego dostarczył piłkę w pole karne gospodarzy, ale tam akcja Napoli nie zakończyła się strzałem.

Żółtą kartkę otrzymał Allan za faul na Alejandro Gomezie.

Przewinienie Driesa Mertensa na Alejandro Gomezie. Gwizdek sędziego i od rzutu wolnego Atalanta BC.

Alejandro Gomez zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Argentyńczyk wypracował sobie miejsce i próbował pokonać Davida Ospinę, tyle że na początek musi przymierzyć w bramkę Kolumbijczyka.

Podopieczni Gian Piero Gasperiniego w rozegraniu piłki. Wmieszał się w akcję przeciwnika Nikola Maksimović i wybił futbolówkę poza boisko. Jeszcze ponowienie ataku przez Atalantę, ale na razie bez efektu.

Atalanta musi zorganizować się do ataku po szybkim golu przyjezdnych. David Ospina dotychczas interweniował tylko raz po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Fabian Ruiz ekspresowo otworzył wynik.

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Piłka już w bramce Atalanty! Fabian Ruiz wpakował ją od słupka do siatki. Uderzenie z bliska Hiszpana po podaniu Lorenzo Insigne. Napoli nie potrafiło zdobyć gola przez 90 minut w meczu z Chievo Werona, a w pojedynku z Atalantą zmieniło wynik po nieco ponad 60 sekundach. Piorunujące otwarcie wicemistrza Włoch.

Pierwszy gwizdek w Bergamo.

Kto wygra mecz?

Rozgrzewka w Bergamo.

Także Arkadiusz Reca jest rezerwowym w swoim zespole.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

Sędzia: Piero Giacomello

Atalanta BC rozpoczęła sezon poniżej oczekiwań. Po zwycięstwie z Interem Mediolan wydawało się, że złapie wiatr w żagle, tymczasem listopad podsumowała kolejnym nieudanym i przegranym 2:3 spotkaniem z Empoli FC.

Napoli nie popisało się w poprzedniej kolejce i zremisowało bezbramkowo z najgorszym klubem ligi Chievo Werona. Drużyna Carlo Ancelottiego spróbuje zagrać znacznie skuteczniej w Bergamo.

Oba kluby dostały się w tym roku do europejskich pucharów, z tym że przygoda Atalanty BC w Lidze Europy nie potrwała długo. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego odpadli już w eliminacjach. Napoli walczy o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.