Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SPAL
71' Mohamed Fares 76' Mattia Valoti 90+4' Jasmin Kurtić 90+7' Thiago Cionek
Sampdoria Genua
4' Fabio Quagliarella 11' Fabio Quagliarella 73' Ronaldo Vieira 77' Jacopo Sala 90+1' Emil Audero
1:2

Sampdoria Genua wywalczyła komplet punktów w Ferrarze.

Czerwoną kartkę otrzymał Thiago Cionek.

Przedwcześnie wyleciał z boiska Thiago Cionek. Sędzia polecił defensorowi SPAL-u udać się w kierunu szatni po przewinieniu ratunkowym blisko własnego pola karnego.

Gol! Strzelił Jasmin Kurtić.

Zostało kilka minut na wyrównanie. Nadzieję na zapunktowanie przywrócił w Ferrarze Jasmin Kurtić, który pokonał Emila Audero eleganckim strzałem z rzutu wolnego. Trafienie kontaktowe!

Szarża Mohameda Faresa na skrzydle. Brawa od publiczności, a także od szkoleniowca, tyle że SPAL nie ma pożytku z rajdu swojego defensora. Kilka minut i punkty odjadą do stolicy Ligurii.

Żółtą kartkę otrzymał Emil Audero za opóźnianie gry.

Doliczone siedem minut do regulaminowego czasu.

Sampdoria. Schodzi: Dennis Praet. Wchodzi: Nicola Murru.

Jakub Jankto strzelił mocno, ale niecelnie. Pomocnikowi Sampdorii Genua udało się przynajmniej przetransportować piłkę daleko od bramki Emila Audero.

Zablokowane uderzenie z kilkunastu metrów. Gospodarze domagają się rzutu karnego za zagranie ręką Bartosza Bereszyńskiego, ale nic z tego. Piłkarze z Ferrary dostali od sędziego wyłącznie wrzut z autu.

SPAL. Schodzi: Felipe. Wchodzi: Mirko Antenucci.

Niewiele czasu zostało zawodnikom z Ferrary na wyrównanie. Anulowana bramka Sergio Floccariego była potężnym ciosem dla gospodarzy. Z trybun niosą się wyzwiska pod adresem sędziego, a piłkarze nie potrafią ponownie zagrozić Emilowi Audero.

SPAL. Schodzi: Mattia Valoti. Wchodzi: Marko Janković.

Żółtą kartkę otrzymał Jacopo Sala. Kolejny kartonik na koncie zawodnika z Genui.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Valoti za faul.

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za faul na własnej połowie.

Fabio Quagliarella był klasą sam dla siebie w tym meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Fares za faul na Jakubie Jankto.

Bramka anulowana z powodu spalonego.

Nic nie widać, nic nie słychać, a doliczyć trzeba będzie już pięć minut.

Długo zastanawia się sędzia. Uznać gola czy nie uznać.

Gospodarze poderwali się do ataku. Sergio Floccari trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Pięć minut po strzale doświadczonego napastnika bramka została anulowana.

SPAL. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Alessandro Murgia.

Ponownie Fabio Quagliarella, którego obrońcy SPAL-u postanowili ignorować. Piłka otarła się o słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale byłego napastnika Napoli.

Fabio Quagliarella nadal ma ochotę na skompletowanie hat-tricka. Techniczne uderzenie najważniejszego zawodnika spotkania zatrzymane przez Emiliano Viviano.

Andrea Petagna stoczył pojedynek biegowy z Omarem Colleyem. W efekcie tego ataku napastnika SPAL-u był korner. Całe zamieszanie wyjaśnił swoim chwytem Emil Audero.

SPAL wrócił na boisko z nowymi pomysłami. Na razie nie wygląda na to, żeby były one ciekawe. Po dośrodkowaniu Andrei Petagni fatalne uderzenie z półobrotu oddał Jasmin Kurtić.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Fabio Quagliarella strzeli hat-tricka w tym meczu?

Fabio Quagliarella prowadzi Sampdorię do zwycięstwa.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Manolo Gabbiadini strzelił zza pola karnego prosto w dobrze ustawionego Emiliano Viviano. Nie miał prawa przepuścić piłki do bramki zawodnik z Ferrary.

Przewinienie na Karolu Linettym w bocznym sektorze boiska. Szybko podniósł się z boiska reprezentant Polski.

Sampdoria Genua wymienia podania na własnej połowie. W ostatnich minutach doszło do małej wymiany ciosów, a taka gra nie odpowiada prowadzącym przyjezdnym.

Emiliano Viviano musiał być skoncentrowany, ponieważ przetestował go strzałem zza pola karnego Dennis Praet. Poprawka Fabio Quagliarelli również zatrzymana przez byłego bramkarza Sampdorii, a obecnie SPAL-u.

Spora liczba uderzeń w ostatnich minutach. Emil Audero poradził sobie ze strzałem Andrei Petagni z ostrego kąta. SPAL musi zadowolić się rzutem rożnym.

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Andrea Petagna skierował piłkę na prawą stopę Mattii Valotiego, który nieznacznie spudłował swoim strzałem z powietrza.

Fabio Quagliarella huknął zza pola karnego w słupek! Centymetry dzieliły najlepszego snajpera Sampdorii Genua od klasycznego hat-tricka i jednocześnie 20. gola w sezonie. Spotkanie w Ferrarze jest na razie teatrem jednego aktora.

Jacopo Sala był blisko pola karnego SPAL-u. Boczny defensor wypracował tam sobie miejsce do uderzenia i huknął nieznacznie ponad bramką Emiliano Viviano.

Wrzutka Ronaldo Vieiry z rzutu wolnego. Piłka spadła na głowie defensora gospodarzy, który wyekspediował ją poza pole karne.

SPAL nie potrafi zareagować na dwa gole, który padły po podaniach reprezentantów Polski. Spokojnie w ataku pozycyjnym grająca w ciemnych strojach jedenastka z Genui.

13 sekund braw dla Davide Astoriego.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Karol Linetty.

Drugie trafienie nowego współlidera klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. Fabio Quagliarella przymierzył do bramki Emiliano Viviano głową po dośrodkowaniu Karola Linettego. Asysta Polaka, dublet weterana. Spotkanie układa się idealnie podopiecznym Marco Giampaolo.

Otwarcie meczu idealne dla zespołu z Genui. Po objęciu prowadzenia stara się nim umiejętnie zarządzać i ograniczać ataki przeciwnika.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Weteran dał prowadzenie Sampdorii Genua strzałem nożycami z centralnej części pola karnego. To było efektowne! Fabio Quagliarella przechytrzył Thiago Cionka, schował się za jego plecami i w akrobatyczny sposób przymierzył na 1:0. Dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Bartosz Bereszyński.

Jasmin Kurtić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego Sampdorii Genua. Chytre uderzenie pomocnika gospodarzy w boczną siatkę bramki Emila Audero.

Rozpoczął się mecz z udziałem trzech Polaków.

Czy Sampdoria Genua wygra mecz ze SPAL-em?

Thiago Cionek będzie zatrzymywać ataki Sampdorii.

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w jedenastce Sampdorii.

Sędzia: Fabrizio Pasqua

W historii spotkań klubów z Genui i z Ferrary piłkarze Sampdorii odnieśli trzy zwycięstwa, a raz uznali wyższość SPAL-u. W rundzie jesiennej tego sezonu Blucerchiati dwukrotnie ograli zespół Thiago Cionka. Raz w lidze, raz w Pucharze Włoch.

Sampdoria Genua nie zachwyciła w poprzednim spotkaniu z Cagliari Calcio. Wygrała 1:0 dzięki bramce Fabio Quagliarelli z rzutu karnego. Z przeciwnikiem, który spisuje się bardzo słabo w meczach wyjazdowych. Było to przełamanie podopiecznych Marco Giampaolo po trzech porażkach.

SPAL wygrał w tym roku zaledwie jedno spotkanie. Drużyna Thiago Cionka pokonała po efektownym pościgu 3:2 Parma Calcio 1913. Poza tym trzy razy zremisowała i poniosła dwie porażki.