Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SSC Napoli
25' Kalidou Koulibaly 90' Lorenzo Insigne
Liverpool FC
45+2' James Milner
1:0

Rzutem na taśmę Napoli zapewniło sobie zwycięstwo z Liverpool FC.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Jose Callejon.

Zasłużona bramka dla Napoli w ostatniej minucie regulaminowego czasu! Walczyli do końca gospodarze i dostali nagrodę. Lorenzo Insigne wpakował piłkę z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona. Szał radości na Stadio San Paolo!

David Ospina interweniował na przedpolu i uniemożliwił dojście do futbolówki Mohamedowi Salahowi.

Poprzeczka uratowała Liverpool FC! Nie do wiary, jak nieskuteczne jest Napoli w tegorocznej Lidze Mistrzów. W obramowanie trafił Dries Mertens. Nie udało się dobić futbolówki do siatki Lorenzo Insigne.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Dries Mertens pognał w kierunku Alissona. Znany w Italii bramkarz nie przestraszył się Belga i wyekspediował piłkę z własnego pola karnego.

Liverpool. Schodzi: James Milner. Wchodzi: Fabinho.

Joe Gomez interweniował na linii bramkowej po strzale Jose Callejona! Kalidou Koulibaly poprawiał zza pola karnego, ale strzelcem wyborowym Senegalczyk nie jest.

Dwukrotnie spalony. Najpierw za obronę Liverpool FC wskoczył za wcześnie Jose Callejon, a kilkadziesiąt sekund później Lorenzo Insigne.

Simone Verdi dopadł do piłki przed polem karnym Liverpool FC. Nie zastanawiał się długo zmiennik i huknął w kierunku bramki Alissona. Nie zmusił jednak reprezentanta Brazylii do interwencji, ponieważ spudłował.

Przed zmianami Carlo Ancelottiego było uderzenie niecelne Mohameda Salaha. Warte odnotowania, ale nie wpłynęło na wynik.

Napoli. Schodzi: Arkadiusz Milik. Wchodzi: Dries Mertens.

Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Simone Verdi.

Także Dries Mertens pojawił się blisko linii bocznej boiska. To będzie podwójna roszada Carlo Ancelottiego.

Simone Verdi wejdzie na boisko z ławki rezerwowych. Włoch, a nie Piotr Zieliński czy Dries Mertens.

Mohamed Salah zatańczył w polu karnym Azzurrich, ale nie zakończył swojego rajdu strzałem. Doskoczyli do Egipcjanina gospodarze i nie pozwolili na dużo.

Wyczekiwana przez kibiców w Liverpoolu akcja przyjezdnych. Nie zakończyła się ona strzałem. Dośrodkowanie zostało zablokowane, a miękkie podanie przejął David Ospina.

Ruchliwy jest Jose Callejon, ale nie dochodzi do sytuacji podbramkowych.

Godzina hitu za kibicami i gdzie jest ta magia? Trochę poczarowało Napoli, ale też nie na miarę oczekiwań.

Nieudane odegranie z pierwszej piłki do Arkadiusza Milika. Spokojnie wyjaśnił zamieszanie na przedpolu Alisson.

Bardzo agresywnie Napoli w środkowej strefie boiska. Nawet wiekowy Marek Hamsik rzucił się przeciwnikowi do gardła i pomógł odzyskać piłkę. Akcja zakończyła się niebezpiecznym dośrodkowaniem w kierunku Lorenzo Insigne.

Beznadziejnie Liverpool FC. Patrząc na obecną grę podopiecznych Juergena Kloppa trudno uwierzyć, że podbiją Neapol, ale nie takie zwroty akcji widział już futbol.

Jeszcze jeden test zdany przez Alissona. Brazylijczyk nie dał się zaskoczyć płaskim strzałem przez Fabiana Ruiza.

Arkadiusz Milik po raz drugi w bramkę Liverpool FC. Tym razem płaska próba reprezentanta Polski, ale nie ominął zmobilizowanego Alissona. Defensorzy Brazylijczyka uniemożliwili Jose Callejonowi dobitkę.

Fabianowi Ruizowi uciekła piłka poza boisko. Na szczęście dla neapolitańczyków odbiła się jeszcze od jednego z podopiecznych Juergena Kloppa, przez co wrzutem z autu wznowili grę gospodarze.

Bez zmian w przerwie. Carlo Ancelotti nie wymienia żadnego zawodnika z drugiej linii na Piotra Zielińskiego, ale niewykluczone, że niebawem zdecyduje się na taki krok.

Piłka ponownie w grze.

Lorenzo Insigne i Arkadiusz Milik byli nagroźniejsi dla Liverpoolu w pierwszej połowie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Bezbramkowe 45 minut.

Żółtą kartkę otrzymał James Milner za faul na Allanie.

Jose Callejon na spalonym. Hiszpan asystował przed poprzednim golem Napoli w meczu z Juventusem, ale tym razem sędzia asystent nie pozwolił mu na wykonanie ostatniego podania albo strzału.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Ostatnie minuty w pierwszej połowie. Dotychczas jedyny mecz Azzurrich z The Reds w Neapolu zakończył się bezbramkowym remisem.

Prostopadłe podanie Arkadiusza Milika do Lorenzo Insigne. W pewnym momencie zabrakło porozumienia między Polakiem a Włochem, przez co futbolówka uciekła temu drugiemu poza boisko.

W ostatnich minutach rozgrywał Liverpool FC. Naładowani energią gospodarze atakowali przyjezdnych na całej długości boiska.

Trent Arnold dośrodkował dwukrotnie w pole karne wicemistza Włoch. Piąstkował David Ospina i na dodatek znokautował Raula Albiola.

Pierwsze celne uderzenie. Po podaniu z prawego skrzydła futbolówka trafiła do Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski poradził sobie z Virgilem van Dijkiem i trafił w światło bramki. Liverpool FC ratował czujny Alisson!

Jeżeli któraś drużyna gra na miarę hitu Ligi Mistrzów, to jest to Napoli, ale ta teza jest mocno naciągana.

W przodzie Roberto Firmino, obok niego Mohamed Salah oraz Sadio Mane, tymczasem Liverpool FC bez celnego strzału po dwóch kwadransach. Na pocieszenie dla kibiców angielskiego klubu Napoli również.

Liverpool FC nie potrafi oddać w Neapolu groźnego strzału. Georginio Wijnaldum próbował to naprawić w końcówce drugiego kwadransa, tyle że anemicznie kopnięta piłka ledwo przeturlała się obok bramki Davida Ospiny.

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za niebezpieczny wślizg w nogi Virgila van Dijka po stracie piłki.

Georginio Wijnaldum poderwał swoich kompanów z zespołu do pressingu. Podopiecznym Juergena Kloppa nie udało się odebrać futbolówki neapolitańczykom.

Po wejściu na boisko Jordana Hendersona przyjezdni z Liverpoolu wymienili kilkanaście podań. Atak pozycyjny przedstawiciela Premier League nie zakończył się strzałem.

Naby Keita opuścił boisko na noszach. Problemy zdrowotne piłkarza Liverpool FC wyglądają na poważne.

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Naby'ego Keity. Juergen Klopp spojrzał z niepokojem w kierunku swojego pomocnika.

Lorenzo Insigne oddał drugie niecelne uderzenie. Ofensywny zawodnik Napoli pomylił się mocniej niż pięć minut wcześniej. Piłka po jego strzale poszybowała wyraźnie ponad bramką Alissona.

Próba dośrodkowania Fabiana Ruiza, ale po biegu nie miał już energii na mocne kopnięcie piłki i trafił prosto w nogi defensora.

Lorenzo Insigne centymetry obok bramki Alissona! Pierwsza sytuacja podbramkowa Napoli po akcji z udziałem Arkadiusza Milika. Piłka powędrowała do reprezentanta Włoch, którego uderzenie po ziemi było minimalnie niecelne.

Akcja Roberto Firmino z Mohamedem Salahiem. Akcja bardzo skutecznych w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zawodników zakończyła się wstrzeleniem w środek pola karnego, które bez problemu zatrzymał David Ospina.

Sadio Mane na spalonym. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po tym jak identyczne złamanie przepisów piłkarskich zasygnalizował sędzia asystent gospodarzom.

Wrzutem z autu wznowili grę Azzurri. To konsekwencja nieudanego podania crossowego w kierunku ustawionego na lewym skrzydle Naby'ego Keity.

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Nikoli Maksimovicia. Carlo Ancelotti nie dał pograć defensorowi w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad, a paradoksalnie wystawił przeciwko Liverpoolowi.

Pierwsze akcje obu drużyn na skrzydle. Jose Callejon nie przedarł się w pole karne Liverpool FC, ale również kontratak podopiecznych Juergena Kloppa nie potrwał tak długo jak sobie wymarzyli.

Pierwszy gwizdek w Neapolu.

Kto wygra mecz?

Rozpoczęła się rozgrzewka.

The Reds w mieście Azzurrich.

Wybrańcy Carlo Ancelottiego na starcie z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Od początku spotkania zagra jeden reprezentant Polski. Tak samo jak w środku poprzedniego tygodnia w podstawowym składzie Napoli jest Arkadiusz Milik.

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Liverpool FC rozpoczął sezon od siedmiu zwycięstw z rzędu, ale akurat dwóch poprzednich meczów z Chelsea FC nie wygrał. Prowadzona przez Maurizio Sarriego drużyna zepsuła imponujące statystyki podopiecznym Juergena Kloppa.

SSC Napoli przegrało w weekend 1:3 z Juventusem mecz na szczycie Serie A. Piłkarze spod Wezuwiusza nie byli w stanie po raz drugi w tym roku podbić Turynu, przez co tracą już sześć punktów w tabeli do mistrza Włoch.

Pojedynek w Neapolu jest hitem 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po bezbramkowym remisie z Crveną Zvezdą Belgrad drużyna Carlo Ancelottiego nie powinna pozwolić sobie na zakończenie bez punktów meczu z Liverpool FC.