Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Portugalia
25' Cristiano Ronaldo 88' Cristiano Ronaldo 90' Cristiano Ronaldo
Szwajcaria
57' Ricardo Rodriguez 66' Granit Xhaka 68' Fabian Schaer 85' Xherdan Shaqiri
3:1

Cristiano Ronaldo wprowadził Portugalczyków do finału.

Szwajcaria znokautowana przez bohatera Portugalczyków. Trudno jest gościom jeszcze zaatakować.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Goncalo Guedes.

Błyskawiczny atak przeprowadzony przez Portugalczyków! Cristiano Ronaldo ponownie wymanewrował Manuela Akanjiego i pokonał mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów Yanna Sommera. Po tym ciosie Szwajcaria już nie podniesie się. Cristiano Ronaldo nie pozwolił sędziemu na zarządzenie dogrywki i rozstrzygnął mecz.

Szwajcaria. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Josip Drmić.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Bernardo Silva.

Cristiano Ronaldo! Portugalczycy mogą liczyć na swojego lidera! Drugi gol. Urwał się Manuelowi Akanjiemu i uderzył po ziemi do bramki po płakim podaniu Bernardo Silvy. Yann Sommer nie zdążył do piłki sunącej po murawie z wysoką prędkością.

W ostatnim momencie została sprzątnięta piłka zmierzająca w kierunku Harisa Seferovicia po dośrodkowaniu.

Żółtą kartkę otrzymał Xherdan Shaqiri za faul na Goncalo Guedesie.

Sprytna wymiana podań Portugalczyków, ale nie zakończyła się ona strzałem. Blisko bramki Yanna Sommera interweniował Manuel Akanji i nie pozwolił na zdobycie gola Raphaelowi Guerreiro.

Pojedynek zmienników. Felix Brych gwizdnął nieprzepisowy atak Edimilsona Fernandesa na Goncalo Guedesie.

Nikt nie podejmie maksymalnego ryzyka w tym fragmencie spotkania.

Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział na razie Ricardo Rodriguez.

Beznadziejnie rozegrany atak przez Goncalo Guedesa. Selekcjoner schował twarz w dłoniach, choć powinien to zrobić przede wszystkim jego zmiennik.

Portugalia. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Goncalo Guedes.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer za faul na Joao Felixie.

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka za faul na Bernardo Silvie.

Dużo strzałów oddaje w tym spotkaniu Haris Seferović. Albo poza lustro bramki Rui Patricio, albo prosto w golkipera. Tym razem pierwsza opcja po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Pepe ma problem z ręką. Kontuzja jest poważna i selekcjoner Portugalczyków został zmuszony do wymienienia defensora.

Portugalia. Schodzi: Pepe. Wchodzi: Jose Fonte.

Problem ze zdrowiem ma Pepe. Charakterny obrońca jest obecnie poza boiskiem.

Sytuacja wróciła do stanu początkowego, tylko zdecydowanie mniej czasu zostało na rozstrzygnięcie meczu w podstawowym czasie.

Gol! Strzelił Ricardo Rodriguez.

Kompan Krzysztofa Piątka z Milanu strzelił po ziemi do bramki. Wyrównanie! Rui Patricio wiedział, co chce zrobić egzekutor rzutu karnego, ale nie zatrzymał piłki.

Rzut karny dla Szwajcarii za faul na Stevenie Zuberze.

Wszystkie oczy w kierunku sędziego Felixa Brycha. Musi podjąć ważną dla losu meczu decyzje. Obie reprezentacje domagają się rzutu karnego.

Cristiano Ronaldo ułożył sobie piłkę przed polem karnym na lewej stopie. Kopnięta przez kapitana reprezentacji Portugalii futbolówka poleciała obok bramki Yanna Sommera.

Kolejna wrzutka, tym razem z drugiego skrzydła i ponownie poradzili sobie grający w jasnych strojach reprezentanci Szwajcarii. W odpowiedzi delikatne uderzenie Harisa Seferovicia w Rui Patricio.

Płaskie dośrodkowanie Cristiano Ronaldo unieszkodliwione przez Ricardo Rodrigueza.

Druga połowa.

Czy Szwajcaria wyrówna po przerwie?

Na razie bliżej finału Portugalia.

Doliczona minuta.

Młodziutki Joao Felix również zmarnował sytuację podbramkową. Nie wiedział jak skorzystać z wrzutki z głębi pola i posłał futbolówkę wyraźnie obok bramki Yanna Sommera.

Haris Seferović strzelił w poprzeczkę! Sprawnie przeprowadzona akcja przez Helwetów, której przedostatnim elementem było płaskie podanie w centralną część pola karnego. Znany z portugalskich boisk napastnik huknął minimalnie niecelnie.

Jeszcze kilka minut gry w pierwszej połowie. Delikatnie zirytowana publiczność w Porto, ponieważ gospodarze koncertowo marnują szanse na przeprowadzenie kontrataku.

Dobrze w destrukcji gospodarze, jednak Cristiano Ronaldo pogubił się i nie zakończył kontrataku uderzeniem.

Cristiano Ronaldo z 86. golem w reprezentacyjnych barwach.

Cofnęli się gospodarze po zdobyciu bramki. Szwajcaria oddała dotychczas więcej strzałów, ale nie potrafi pokonać Rui Patricio.

Xherdan Shaqiri nie strzelił z rzutu wolnego równie dobrze jak Cristiano Ronaldo. Piłka trafiła w jednego z ustawionych w murze Portugalczyków.

Faul na Remo Freulerze blisko pola karnego Portugalii.

Pogubili się gospodarze, ale nie ma kary. Haris Seferović został powstrzymany wślizgiem w polu karnym. Także Xherdan Shaqiri nie potrafił kopnąć piłki do odsłoniętej przez Rui Patricio bramki Portugalii.

Piłkarz Juventusu w roli głównej.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Przypomniał sobie kapitan reprezentacji Portugalii, że potrafi huknąć do bramki z rzutu wolnego. Potężne uderzenie obok nędznie ustawionego muru do sieci. Yann Sommer statystował i gospodarze na prowadzeniu!

Faul na rozpędzonym Cristiano Ronaldo blisko linii pola karnego Szwajcarii.

Przywitanie kapitanów.

Deliakatne zwolnienie. Strzelił Xherdan Shaqiri po raz trzeci tego wieczoru, ale to była najgorsza próba. Futbolówka przeleciała wysoko ponad bramką Rui Patricio.

Nie ma minuty bez strzału, choć oczywiście nie wszystkie mają wysoką jakość. Haris Seferović trafił w Rui Patricio po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zapolował na piłkę Pepe. Doświadczonemu Portugalczykowi udało się oddać strzał głową, ale wyraźnie ponad bramką przeciwnika.

Xherdan Shaqiri posłał niebezpieczne dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nieco zdezorientowany był Rui Patrico i niewiele zabrakło, żeby piłka wpadła mu niespodziewanie w narożnik bramki.

Manuel Akanji zachował się beznadziejnie przy wyprowadzeniu piłki. Po nim Portugalia miała szansę na zdobycie bramki, jednak Cristiano Ronaldo oddał strzał po ziemi obok słupka.

Także Remo Freuler oszpecił mecz brzydkim faulem na połowie przeciwnika. Zagotowali się nieco piłkarze.

Kevin Mbabu potraktowany ostro na własnej połowie. Reprezentanci Szwajcarii domagają się kartki dla faulującego Bruno Fernandesa, ale Felix Brych postanowił być łaskawy.

W miarę dynamiczny początek spotkania. Obie reprezentacje podjęły próbę zranienia przeciwnika.

Ponownie Szwajcaria. Płaskie wstrzelenie w kierunku Harisa Seferovicia zatrzymane w ostatnim momencie przez środkowego obrońcę z Portugalii.

Przebitka na granicy pola karnego. Wygrali ją reprezentanci Szwajcarii i Xherdan Shaqiri dość niespodziewanie stanął przed szansą strzelenia gola z czystej pozycji. Rui Patricio skrócił kąt, dobrze antycypował wydarzenia i wygrał pojedynek.

Piłka już dwa razy wpadła w pole karne reprezentacji Szwajcarii. Poradzili sobie z jej wybiciem przyjezdni.

Pierwszy gwizdek.

Oprawa tego pojedynku.

Minuta ciszy upamiętniająca Lennarta Johanssona.

Czy Portugalia wygra mecz ze Szwajcarią?

Przyjazd gości na stadion.

Ustawienie Szwajcarii.

Skład Portugalii.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)

Szwajcaria okazała się lepsza w Lidze Narodów od reprezentacji Belgii i Islandii. Później w eliminacjach do mistrzostw Europy pokonała Gruzję i w kuriozalnych okolicznościach zremisowała 3:3 z Danią.

Portugalia rywalizowała w grupie Ligi Narodów z reprezentacjami Włoch oraz Polski. Drużyna poradziła sobie bez Cristiano Ronaldo i awansowała do półfinału. Później zaliczyła falstart w eliminacjach do mistrzostw Europy, w których zremisowała z Ukrainą i z Serbią.

Nadchodzi czas decydujących rozstrzygnięć w Lidze Narodów. W pierwszym półfinale w Porto zmierzą się reprezentacje Portugalii i Szwajcarii.