Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chorwacja
17' James Lawrence 28' Josip Brekalo 48' Ivan Perisić 50' Tin Jedvaj 54' Dejan Lovren 69' Domagoj Vida 90+2' Marcelo Brozović
Walia
49' Gareth Bale 77' David Brooks
2:1

Koniec. Chorwacja 2:1 pokonała Walię.

Chorwacja. Schodzi: Ivan Perisić. Wchodzi: Mile Skorić.

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović.

Akcja za akcję. Najpierw strzał Kramaricia obronił Hennessey, po chwili po drugiej stronie uderzenie Brooksa złapał Livaković.

Sędzia doliczył 5 minut.

Do dośrodkowania doszedł Wilson, strzał głową był jednak niecelny.

Po dograniu Modricia niecelnie uderzał Kramarić.

Gospodarze drżą o wygraną. Walijczycy wierzą, że są w stanie wywieźć z trudnego terenu punkt.

Odpowiedzić Chorwatów. Niecelnie uderzył jednak Perisić.

Strzał Memphana, piłkę złapał Livaković. Walia szuka wyrównującego gola.

Walia. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Rabbi Matondo.

Gol! Strzelił David Brooks. A jednak Walia wraca do gry! Strzał Brooksa, piłka odbiła się od Vidy i myląc bramkarza wpadła do bramki. 2:1!

Soczyste uderzenie Bale'a, po raz kolejny na posterunku Livaković!

Starają się dać sobie nadzieję na remis Walijczycy. Goście jednak nie potrafią stworzyć większego zagrożenia pod bramką Livakovicia.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Domagoj Vida.

Walia. Schodzi: Will Vaulks. Wchodzi: Ethan Ampadu.

Walia. Schodzi: Matthew Smith. Wchodzi: David Brooks.

Chorwaci prowadząc dwoma golami czekają na to, co zrobi rywal. Wśród Walijczyków grę napędzać stara się Gareth Bale.

Kolejna próba Garetha Bale'a, dobrze w bramce Chorwatów dysponowany jest jednak Livaković.

Z rzutu wolnego ponad poprzeczką uderzył Gareth Bale.

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Lovren.

Dobrze zapowiadająca się akcja Chorwatów została przerwana. Na spalonym znalazł się Kramarić.

Żółtą kartkę otrzymał Tin Jedvaj.

Żółtą kartkę otrzymał Gareth Bale.

Gol! Strzelił Ivan Perisić. Piłka w polu karnyma, po strzale Modricia i odbiciu jej przez bramkarza, spadł pod nogi Perisicia. Precyzyjny strzał i Chorwacja prowadzi już 2:0!

Uderzenie Brozovicia minęło bramkę Walijczyków!

Od początku 2. połowy w ataku Chorwaci. Przed momentem okazję na gola zmarnował Brekalo.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Chorwacja prowadzi z Walią 1:0.

Sędzia doliczył minutę do 1. połowy.

W końcówce 1. połowy coraz groźniejsi są goście. Strzał Smitha minął jednak cel.

W końcu zagrozili gospodarzom Walijczycy. Strzał Vaulksa świetnie obronił Livaković.

Powoli zbliżamy się do przerwy. Po objęciu prowadzenia Chorwaci cały czas grają na wariancie oszczędnościowym.

Mocno, ale minimalnie niecelnie uderzał Kramarić. W końcu groźną akcję przeprowadzili Chorwaci.

Kolejny raz na spalonym został złapany Gareth Bale.

Sporo przerw w grze. Sędzia często odgwizduje faule. Spięć podbramkowych w ostatnich minutach jest jak na lekarstwo.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Josip Brekalo.

Dogranie do Bale'a, ten jednak na spalonym.

Wciąż czekamy na większe emocje w Osijeku. Gra toczy się w środku pola, niewiele się dzieje.

Spadło tempo meczu. Chorwaci nie kwapią się do ataku, Walijczycy nie potrafią znaleźć sposobu na zaskoczenie gospodarzy.

Po objęciu prowadzenia Chorwaci starają się grać spokojnie. Walijczycy nie potrafią odpowiedzieć gospodarzom.

Gol samobójczy! James Lawrence. Dogrywał Perisić, Lawrence chciał uprzedził zawodników z Chorwacji i wbił piłkę do własnej bramki. Za plecami wracająego obrońcy stał Modrić, który prawdopodobnie i tak wbiłby futbolówkę do siatki. 1:0!

Kwadrans za nami. Coraz więcej dzieje się na boisku. Wydaje się, że gole są kwestią czasu.

Po dograniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Perisić. Uderzył jednak niecelnie.

Groźnie pod bramką Chorwatów. Uderzenie Wilsona zdołał obronić Livaković.

Pierwszy strzał w meczu. Uderzał Perisić, piłka minęła bramkę Walijczyków.

Starają się dyktować warunki gry Chorwaci. Przed momentem sędzia przerwał akcje, na spalonym znalazł się Kramarić.

Siedzący obok nas na trybunie w Osijeku Chorwat Darko stwierdził: Pierwsze śliwki robaczywki. Oczywiście po chorwacku.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Istvan Kovacs (Rumunia).

Wicemistrzowie świata Chorwaci w dwóch meczach grupowych zdobyli 3 punkty. Jedno spotkanie, wygrane, ma za sobą Walia.