Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Olympique Lyon
3' Houssem Aouar 33' Leo Dubois
FC Barcelona
80' Sergi Roberto 88' Nelson Semedo
0:0

Przed rewanżem bezbramkowo.

Ostatnie szanse na wypracowanie przewagi przed drugim zderzeniem w Barcelonie. Przyjezdni w posiadaniu piłki, ale spróbowali w tym pojedynku już chyba wszystkiego.

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

Szansa na zdobycie prowadzenia strzałem z rzutu wolnego. Sędzia gwizdnął po przewinieniu na Lionelu Messim. Argentyńczyk oczywiście wziął na siebie odpowiedzialność, tyle że wykonał stały fragment źle. Dwukrotnie ustrzelił zawodnika stojącego w murze.

Żółtą kartkę otrzymał Nelson Semedo za faul na Houssemie Aouarze.

Lionel Messi napędza ataki zespołu z Katalonii do ostatnich minut spotkania. Po jego wstrzeleniu futbolówka trafiła w Luisa Suareza, któremu nie udało się tak zareagować, żeby skierować ją do sieci.

Anthony Lopes już dostatecznie rozgrzany przez przyjezdnych. Tym razem bramkarz Olympique Lyon poradził sobie z uderzeniem Sergio Busquetsa. Piękna obrona! Środkowy pomocnik próbował pokonać golkipera technicznym strzałem po podaniu Lionela Messiego.

Ol. Lyon. Schodzi: Tanguy Ndombele. Wchodzi: Pape Cheikh.

Jeszcze jednego zmiennika mogą wprowadzić obaj trenerzy i zanosi się na roszadę personalną w Olympique Lyon.

Barcelona. Schodzi: Sergi Roberto. Wchodzi: Arturo Vidal.

Żółtą kartkę otrzymał Sergi Roberto za faul na Memphisie Depayu.

Coraz mniej zaufania do swoich obrońców ma Anthony Lopes. Olympique Lyon w drugiej połowie nie toczy już wyrównanego pojedynku z przyjezdnymi. Marc-Andre ter Stegen ma zdecydowanie mniej pracy od swojego vis-a-vis.

W ostatnim momencie Leo Dubois interweniował i nie pozwolił Lionelowi Messiemu na oddanie strzału w bramkę Olympique Lyon.

Jak skierować tę piłkę do bramki?

Kanonada! Philippe Coutinho trafił w bramkę Anthony'ego Lopesa, jednak nie zaskoczył doświadczonego golkipera. Dobra akcja wprowadzonego z ławki rezerwowych Brazylijczyka, ale zabrakło w niej wykończenia.

Anthony Lopes miał szczęście, że Luis Suarez nie oddał soczystego strzału po podaniu Jordiego Alby. Napastnik z Urugwaju cały czas szuka sposobu na przerwanie swojej wyjazdowej niemocy strzeleckiej w Lidze Mistrzów.

Przerwa w grze była spowodowana problemami mięśniowymi zawodnika z Lyonu.

FC Barcelona chce mocno przybliżyć się do awansu już we wtorek. Suną kolejne ataki na bramkę podopiecznych Bruno Genesio. Luis Suarez spudłował z woleja po podaniu Jordiego Alby. Już blisko 20 strzałów Dumy Katalonii.

Już po wejściu Brazylijczyka na boisko zagotowało się w polu karnym Olympique Lyon. Inny południowiec Lionel Messi szturmował bramkę Francuzów. Jego próba przelobowania Anthony'ego Lopesa miała zbyt duży rozmach i piłka poleciała ponad bramką.

Ol. Lyon. Schodzi: Bertrand Traore. Wchodzi: Lucas Tousart.

Lionel Messi zdecydował się na rajd w pole karne Olympique Lyon. Anthony Lopes interweniował po strzale najlepszego snajpera przyjezdnych, a ewentualną dobitkę uniemożliwił Marcelo.

Jason Denayer miał niespodziewanego rywala, ponieważ w pole karne zespołu z Lyonu pobiegł Gerard Pique. Środkowy obrońca Dumy Katalonii zwklekał za długo z oddaniem strzału i ułatwił interwencję swojemu przeciwnikowi.

Marc-Andre ter Stegen nie zachował się idealnie na przedpolu, ale szczęśliwie dla niego nie było blisko żadnego przeciwnika, który mógłby wymierzyć karę za niepewne zachowanie.

Już godzina walki w Lyonie. Publiczność nie zobaczyła gola, a piłkarzom pozostaje coraz mniej czasu na pokonanie bramkarza przeciwnika.

Memphis Depay strzelił po raz drugi po przerwie i ponownie piłka nie poszybowała w bramkę FC Barcelony. Tym razem mierzył z rzutu wolnego po przewinieniu Nelsona Semedo.

Trwa walka o zdobycie przewagi przed rewanżem w Barcelonie.

Przewaga w posiadaniu piłki zespołu z Katalonii. Gospodarze obserwują i starają się przeszkadzać w rozegraniu.

Memphis Depay dostał podanie i miał dobrą szansę na oddanie strzału. Próba znanego z angielskich boisk zawodnika, ale nie musiał interweniować Marc-Andre ter Stegen. Pudło!

Bertrand Traore wrócił w okolicę własnego pola karnego za Ousmene'm Dembele, ale nie znalazł innego sposobu na zatrzymanie dynamicznego zawodnika niż faul.

Długie rozegranie Dumy Katalonii zakończyło się podaniem do Lionela Messiego, którego wzięli w kleszcze piłkarze w białych strojach i nie pozwolili na oddanie strzału.

Nie ma tak huraganowego ataku na początku drugiej połowy jak pierwszej. Przemieszczają się piłkarze po boisku i szukają miejsca między defensorami przeciwnika.

Piłka ponownie w grze.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

FC Barcelona oddała 12 strzałów, ale żadnego do bramki.

Olympique Lyon groźny, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Doliczona minuta.

Dwa niecelne uderzenia na podsumowanie pierwszej połowy. Gospodarzy postraszył Ousmane Dembele, a przyjezdnych Martin Terrier. Nie trafili w bramkę, dlatego wynik nie ulegnie zmianie w pierwszej połowie.

Leo Dubois dopadł do piłki dośrodkowanej w pole karne przedstawiciela Ligue 1 i ze stoickim spokojem odegrał ją klatką piersiową do własnego bramkarza. Anthony Lopes nie miał obok siebie przeciwnika, który mógłby utrudnić wykonanie chwytu.

Ousmane Dembele dostał podanie od Luisa Suareza. Próbował jeszcze zrobić przewagę w bocznym sektorze dzięki dryblingowi, ale jeden z gospodarzy nie dał się oszukać.

Lionel Messi próbował uruchomić podaniem Ousmane'a Dembele. Zrobił to odrobinę zbyt anemicznie, przez co piłka wylądowała w rękawicach Anthony'ego Lopesa.

Chorągiewka sędziego w górze z powodu spalonego Luisa Suareza.

Żółtą kartkę otrzymał Leo Dubois za faul w bocznym sektorze boiska.

Rzuty rożne po obu stronach boiska. Kiedy swoją szansę na zaskoczenie Marca-Andre ter Stegena mieli gospodarze nie udało im wykonać dobrego dośrodkowania.

Odrobinę zwolnili piłkarze ofensywni. FC Barcelona oddała futbolówkę swojemu przeciwnikowi, przez co więcej pracy ma na przykład Gerard Pique.

Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne FC Barcelona. Skasował to Nelson Semedo i wybił piłkę poza boisko. Po chwili Sergi Roberto sprokurował rzut wolny na obrzeżach własnego pola karnego, z którego Olympique Lyon nie zrobił użytku.

FC Barcelona w posiadaniu piłki. Akurat ostatnia akcja zespołu z Primera Division była nieudana. W bocznym sektorze boiska niewiele zdziałał Luis Suarez.

Na razie interwencję wieczoru pokazał Marc-Andre ter Stegen. Jego konkurent po drugiej stronie boiska też już musiał pokazać kunszt.

10 strzałów w 20 minut. W takim tempie piłkarze dobiją przed końcem tego spotkania do 45.

Rajd Ousmane'a Dembele w pole karne Olympique Lyon. Poradził sobie z defensorem, ale nie z Anthonym Lopesem, który uratował całą drużynę Bruno Genesio przed stratą pierwszego gola! Rozczarowanie wymalowało się na twarzy młodego zawodnika FC Barcelona.

Lionel Messi wymienił podania z Jordim Albą i zakończył ten atak strzałem nieznacznie ponad bramką Anthony'ego Lopesa. Rozregulowane celowniki przyjezdnych i to ratuje zawodników z Ligue 1.

Poprawka Ivana Rakiticia nieznacznie obok bramki Olympique Lyon. Absolutnie nie próżnują piłkarze, którzy przejawiają ogromną chęć do atakowania.

Lionel Messi wbiegł między obrońców z Francji. Był jeszcze jeden defensor, który ustawił się idealnie i zablokował strzał Argentyńczyka.

Ousmane Dembele zgarnął piłkę wybitą zbyt krótko z pola karnego po wrzutce z rzutu wolnego. Chciał natychmiast pokonać strzałem Anthony'ego Lopesa, jednak faworyci na razie nie są precyzyjni.

Dwa celne strzały Olympique Lyon. Są groźni gospodarze w początkowym kwadransie.

Marc-Andre ter Stegen! Druga interwencja. Fenomenalna! Niemiec sparował uderzenie z dystansu Martina Terriera na poprzeczkę. Nie mógł długo rozkoszować się swoją obroną, ponieważ piłka wróciła w pole i bramkarz FC Barcelona musiał ją sprzątnąć sprzed nadbiegających gospodarzy.

Rajd Ousmane'a Dembele na lewym skrzydle. Dośrodkowanie zablokowane i drużyna z Katalonii musiała zadowolić się rzutem rożnym.

Ciekawie. Na uderzenia niecelne Ousmane'a Dembele oraz Lionela Messiego odpowiedział Houssem Aouar próbą w lustro bramki przyjezdnych. Musiał interweniować Marc-Andre ter Stegen i z małym trudem sparował on futbolówkę na korner.

Za wykonanie rzutu wolnego z dogodnej pozycji zabrał się Lionel Messi. Deprymowany głośnymi gwizdami gwiazdor FC Barcelona strzelił ponad bramką gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Houssem Aouar za faul na Lionelu Messim.

Gospodarze w białych strojach z niebiesko-czerwonymi akcentami. Ich przeciwnicy na żółto i już w pierwszej minucie przeprowadzili oni atak zakończony strzałem Ousmane'a Dembele obok bramki Anthony'ego Lopesa.

Początek meczu.

Z powodu zderzenia w czasie rozgrzewki możliwa zmiana w składzie Olympique. Marcal może zagrać zamiast Mendy'ego.

Czy FC Barcelona wygra mecz w Lyonie?

Lionel Messi strzelił trzy gole w czterech dotychczasowych meczach z Lyonem.

FC Barcelona jeszcze nie przegrała z przeciwnikiem z Lyonu.

Zestawienie gospodarzy.

Jedenastka wybrana przez trenera FC Barcelona.

Sędzia: Cuneyt Cakir

Poprzednia wizyta piłkarzy z Katalonii we Francji będzie pamiętana jeszcze długo. FC Barcelona przegrała 0:4 z Paris Saint-Germain i było to preludium do genialnej remontady przeprowadzonej trzy tygodnie później na Camp Nou.

FC Barcelona nie miała problemu z awansem z pierwszego miejsca, choć mierzyła się z markowymi przeciwnikami Tottenhamem Hotspur i Interem Mediolan. Lionel Messi strzelił w fazie grupowej sześć goli.

Olympique Lyon dostał się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z drugiego miejsca w grupie. Przedstawiciel Ligue 1 sprawił niespodziankę, pokonując jesienią Manchester City. Tym razem spotka się z liderem Primera Division.