Najnowsze Wyniki/Kalendarz
FC Zurych
24' Joel Untersee 59' Hekuran Kryeziu 83' Benjamin Kololli 90+3' Alain Nef
SSC Napoli
12' Lorenzo Insigne 21' Jose Callejon 73' Faouzi Ghoulam 77' Piotr Zieliński 79' Amadou Diawara 82' Nikola Maksimović
1:3

Koniec. Pewna wygrana Napoli, FC Zurych okazał się zespołem dużo słabszym od wicelidera Serie A.

Żółtą kartkę za faul na Zielińskim otrzymał Alain Nef.

Uderzeła Khelifi, Meret zachował czujności i obronił.

Już wszystko jasne. W rewanżu cudu nie należy się spodziewać.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Napoli nie chce dać rywalom nadziei na coś więcej i oddala grę od własnej bramki.

Podanie do Milika, Polak jednak znalazł się na spalonym.

Gol! Strzelił Benjamin Kololli. Kololli w stylu Antonina Panenki, uderzył technicznie w środek bramki. Bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę. 1:3!

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović.

Rzut karny dla FC Zurich. Maksimović w polu karnym zagrał ręką.

Zurich. Schodzi: Stephen Odey. Wchodzi: Salim Khelifi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Amadou Diawara.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Jose Callejon. Akcję prawą stroną przeprowadził Callejon, dograł w pole karne do Zielińskiego. Polak ograł jeszcze przeciwnika i uderzył nie do obrony! 0:3!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Faouzi Ghoulam.

Kolejna próba drużyny z Neapolu. Strzał Ruiza był jednak niecelny.

Powinno być 0:3! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Coulibaly, Brecher świetnie zachował się w bramce i uratował zespół gospodarzy.

Kolejna okazja w meczu przed Milikiem, ale po raz kolejny góra bramkarz, który wybił piłkę na rzut rożny.

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Adam Ounas.

Cessay chciał dać nadzieję gospodarzom na nawiązanie walki z rywalem. Chwilę po wejściu na boisko zdecydował się na strzał, ale w bramkę nie trafił.

Zurich. Schodzi: Adrian Winter. Wchodzi: Assan Ceesay.

Minuty płyną, a na murawie nie dzieje się zbyt wiele godnego uwagi. Napoli bez strat chce dograć mecz.

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Amadou Diawara.

Żółtą kartkę za faul na Miliku otrzymał Hekuran Kryeziu.

Wciąż spokojna gra. Napoli nie chce już "krzywdzić" rywala, a gospodarze nie są w stanie zagrozić Włochom.

Uderzał Marchesano, piłka minęła jednak bramkę zespołu z Neapolu.

Niewiele dzieje się na boisku. Gospodarze nie chcą zbytnio ryzykować, a goście oszczędzają siły.

Również po zmianie stron Napoli na niewiele pozwala gospodarzom. Wydaje się, że Włosi swój dorobek w meczu powinni jeszcze poprawić.

Uderzenie Zielińskiego zablokował obrońca. Po chwili na bramkę Brechera strzelał Callejon, ale golkiper obronił.

Wracamy do meczu.

Zurich. Schodzi: Hekuran Kryeziu. Wchodzi: Antonio Marchesano.

Przerwa. Napoli prowadzi na boisku rywala 0:2 i chyba tylko piłkarski kataklizm może odebrać im awans do kolejnej rundy.

Po dograniu z rzutu rożnego niecelnie uderzał Coulibaly.

Sędzia doliczył minutę.

Zbliżamy się do przerwy. Różnica pomiędzy zespołami jest widoczna. Wydaje się, że sprawa awansu już teraz jest jasna.

Milik przed kolejną szansą na zdobycie gola, ponownie górą bramkarz, który już chyba zapomniał o fatalnym zagraniu z 12. minuty. Kapitalna parada Brechera.

Starają się zagrozić gościom piłkarze gospodarzy. Napoli pewnie rozboja ich próby.

Uderzał Piotr Zieliński, piłka trafiona głową przez Polaka poszybowała obok bramki. Niewiele brakowało do szczęścia.

Cały czas Napoli ma grę pod kontrolą. Po dwóch szybkich ciosach gospodarze nie potrafią się podnieść. Stać ich póki co jedynie na indywidualne zrywy.

Trzecia próba ofensywna podłamanych już trochę gospodarzy. Strzelał Winter, ale po raz kolejny niecelnie.

Napoli szuka kolejnego gola. Do piłki doszedł Faouzi Ghoulam, ale nie trafiłl w światło bramki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joel Untersee.

Starają odpowiedzieć Włochom gospodarze. Strzał Kharabadze obronił Alex Meret.

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Kevin Malcuit. Szwajcarzy padają na kolana. Zaczyna pachnieć nokautem. Malcuit zagrywał z prawej strony, a piłkę z sześciu metrów w bramce umieścił Callejon. 0:2!

Brecher rehabilituje się za fatalne zagranie przy straconym golu. Tym razem dobrze interweniował po mocnym uderzeniu Insigne.

Przed szansą na gola znalazł się Milik. Strzał Polaka zdołał obronić bramkarz Szwajcarów.

W końcu pokazali się się w ofensywie piłkarze z Zurychu. Strzelał Kololli, ale niecelnie.

Ten gol wyglądał niczym zagrania w... grze FIFA, w jednej z pierwszych edycji. Po przejęciu piłki Milik świetnie się zachował.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Arkadiusz Milik. Cóż za błąd bramkarza gospodarzy! Piłkę kilka metrów przed bramką odebrał mu Milik, po chwili podał do Insigne, a ten spokojnie trafił do pustej bramki. 0:1!

Szukają gola goście. Szwajcarzy dość szczęśliwie bronią się przed atakami Włochów.

Po dograniu z rzutu rożnego uderzał Milik, ale został zablokowany.

Groźnie zapowiadała się akcja Napoli. Piłkę w pole karne dogrywał Jose Callejon, ale przejęli ją obrońcy.

Gramy!

Mecz poprowadzi Milorad Mazić (Słowenia).

Kto wygra mecz?

Wicelider Serie A Napoli zagra w meczu wyjazdowym z 4. zespołem ligi szwajcarskiej FC Zurich.