Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Red Bull Salzburg
25' Munas Dabbur 42' Jerome Onguene 56' Diadie Samassekou 65' Fredrik Gulbrandsen 90+2' Christoph Leitgeb
SSC Napoli
14' Arkadiusz Milik 44' Arkadiusz Milik
3:1

Koniec! Napoli przegrało 1:3 z Salzburgiem, ale awansuje do ćwierćfinału LE.

Gol! Strzelił Christoph Leitgeb.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Amin Younes.

Świetne podanie Stefana Lainera z prawej strony! Przewrotką uderzał Munas Dabbur, ale trafił w słupek!

Red Bull. Schodzi: Takumi Minamino. Wchodzi: Erling Braut Haland.

Arkadiusz Milik postanowił spróbować szczęścia i przelobować bramkarza z dystansu. Nie udało się.

Arkadiusz Milik zderzył się z Jeromem Onguene na połowie Red Bulla. Obrońca nieco ucierpiał w starciu, ale po chwili podniósł się z murawy.

Napoli. Schodzi: Vlad Chiriches. Wchodzi: Kevin Malcuit.

W starciu w polu karnym ucierpiał Vlad Chiriches. Sędzia wzywa na boisko medyków.

Postraszył teraz Munas Dabbur. Napastnik uderzył piłkę głową. Ta wylądowała na górnej siatce.

Obrona Napoli zmuszana do ofiarnych interwencji. Minamino huknął zza pola karnego. Broni Alex Meret. Bramkarz po chwili zatrzymał uderzenie Andre Ramalho po kolejnym rzucie rożnym.

Red Bull. Schodzi: Dominik Szoboszlai. Wchodzi: Christoph Leitgeb.

Nie postraszył Dominik Szoboszlai z rzutu wolnego. Dośrodkowanie Węgra chwyta bramkarz Napoli.

Teraz akcję zmarnował Dries Mertens. Belg był na czystej pozycji i dostał podanie w pole karne od Jose Callejona. Napastnik uderzył od razu, ale był zbyt odchylony i przestrzelił.

Nie popisał się w tej sytuacji Arkadiusz Milik. Napastnik dostał podanie z lewej strony od Piotra Zielińskiego. Napastnik nie miał dobrej pozycji do strzału i postanowił wycofać piłkę przed pole karne. Nie zrobił tego dokładnie, przejęli rywale.

Gol! Strzelił Fredrik Gulbrandsen. Asystował mu Andreas Ulmer.

Dobra aysta Ulmera, który płasko dośrodkował w pole karne. Między obrońcami miejsce wywalczył sobie zmiennik Gulbrandsen. Napastnik pewnie przymierzył z kilku metrów. Salzburg wygrywa 2:1!

Red Bull Salzburg w natarciu. Sytuację uspokoił tym razem Alex Meret. Piłka już na połowie gospodarzy.

Andre Ramalho uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obrońca uderzył niecelnie. Grę spod bramki wznowi Alex Meret.

Red Bull. Schodzi: Enock Mwepu. Wchodzi: Fredrik Gulbrandsen.

Niepewna interwencja Alexandra Walke. Bramkarz o mały włos między własnymi nogami nie przepuścił dośrodkowania Jose Callejona.

Żółtą kartkę otrzymał Diadie Samassekou za faul na Allanie.

Hannes Wolf zostawił piłkę przed polem karnym i dał koledze uderzyć z dystansu. Piłka odbiła się rykoszetem i w polu karnym odzyskał ją Wolf. Pomocnik wychodził sam na sam z Meretem, ale sędzia odwgwizdał spalonego, na którym był Minamino.

Rozegranie piłki Andreasa Ulmera z Hannesem Wolfem. Obrońca padł w polu karnym Napoli, ale nie było faulu na rzut karny.

Błąd Andreasa Ulmera na własnej połowie. Niecelne podanie obrońcy przejęli rywale.

Gospodarze nie odpuszczają rywalom. Szanse awansu nikłe, ale Alex Meret ma ręce pełne roboty. Będzie korner dla Austriaków.

Postraszył z dystansu Piotr Zieliński! Piłka odbiła się rykosztem od rywala i będzie rzut rożny.

Wracamy na drugą połowę. Bez zmian w obydwu zespołach.

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy SSC Napoli remisuje 1:1 z Red Bullem Salzburg. Na ten moment awans ma zapewniony wicemistrz Włoch, który wygrywa w dwumeczu 4:1.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na Onguene.

Takumi Minamino nieźle rozegrał piłkę przed polem karnym z Hannesem Wolfem. Japończyk uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Było naprawdę blisko!

Żółtą kartkę otrzymał Jerome Onguene za faul na Miliku.

Hannes Wolf nie wykorzystał piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Grę wznowi Alex Meret.

Aktywni cały czas gospodarze. Niezłe dośrodkowanie Stefana Lainera. Akcję zamykał na lewej stronie pola karnego Andreas Ulmer. Będzie rzut rożny.

Arkadiusz Milik nie zdążył do dośrodkowania z rzutu wolnego. Podanie nie było zbyt dokładne, a do tego napastnika zdążył zablokować Enock Mwepu.

Piotr Zieliński faulowany na połowie Red Bulla Salzburg.

Jerome Onguene mógł się zrehabilotować za gola samobójczego w pierwszym meczu. Obrońca oddał groźny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka przeleciała obok słupka!

Red Bull w natarciu. Podanie Enocka Mwepu wybite na rzut rożny.

Stefan Lainer dośrodkował z prawej strony w pole karne. Enock Mwepu uderzył przewrotką, ale nie zagroził bramce. Po chwili głową strzelał Takumi Minamino, ale został złapany na spalonym.

Fabian Ruiz postraszył bramkarza rywali mocnym strzałem z dystansu! Alexander Walke broni!

Arkadiusz Milik był bliski zdobycia drugiej bramki! W pojedynkę kontratak wyprowadził Dries Mertens. Belg ruszył lewą stroną i podał w pole karne. Polak już szykował się do przyjęcia piłki, ale sytuację wślizgiem uratował Dominik Szoboszlai!

Gol! Strzelił Munas Dabbur. Asystował mu Dominik Szoboszlai.

Będzie miał wyrzuty sumienia Allan. Pomocnik zagrał na swojej połowie wprost do Szoboszlaia. Węgier podał na lewą stronę pola karnego do Dabbura. Napastnik przełożył sobie piłkę na prawą nogę i z kilku metrów zaskoczył Aleksa Mereta.

Fabian Ruiz ucierpiał po interwencji Hannesa Wolfa.

Stefan Lainer zagrywał na prawej stronie do Takumi Minamino. Mario Rui na posterunku i szybko przeciął podanie.

Jose Callejon dograł w pole karne do Arkadiusza Milika. Polak od razu odegrał głową na prawą stronę do Driesa Mertensa. Belga szybko zablokował Diadie Samassekou, ale zdołał wywalczyć rzut rożny.

Wicemistrz Włoch jest już syty. Przyjezdni nie wykorzystali okazji do kontry po stracie Diadie Samassekou. Zamiast tego zostali na swojej połowie i rozgrywają piłkę.

Stefan Lainer płasko dośrodkował w pole karne. Nikt nie zamknął akcji.

Gospodarze próbują odpowiedzieć. Dalekie zagranie w pole karne do Takumi Minamino. Napastnika uprzedził Alex Meret.

Pierwsza groźna sytuacja Red Bulla Salzburg. Enock Mwepu dośrodkował z prawej strony do Munasa Dabbura. Reprezentant Izraela uderzył głową, ale był na spalonym.

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Akcję zaczęli na lewej stronie Fabian Ruiz i Piotr Zieliński. Hiszpan dośrodkował w pole karne do Driesa Mertensa, który czekał obok bliskiego słupka. Belga zablokowali obrońcy, ale nie poradzili sobie z piłką. Ta odbiła się od nich, nie zdołał złapać jej też bramkarz, aż trafiła do Arkadiusza Milika. Polak był przy dalszył słupku, złożył się do "nożyc" i w efektowny sposób wyprowadził Napoli na prowadzenie.

Dries Mertens szukał w polu karnym Arkadiusza Milika. Belg nie miał najwygodniejszej pozycji do dośrodkowania na prawej stronie boiska, a napastnika zdążył zablokować obrońca.

Arkadiusz Milik z pierwszą akcją. Piłkę wybitą po rzucie rożnym przejął Fabian Ruiz. Pomocnik musiał się nagimnastykować, żeby zagrać w pole karne, ale się udało. Milik wyprzedził obrońców i uderzył głową. Na posterunku tym razem Alexander Walke!

Znakomite zagranie piętą od Driesa Mertensa do uciekającego na prawej stronie Elseida Hysaja. Obrońca Napoli został w porę zablokowany przez rywala.

Niebezpieczne zagranie Aleksa Mereta. Bramkarz zbyt słabo zagrywał do kolegi z obrony. Na jego szczęście nie zdążył przejąć Hannes Wolf.

W ostatniej chwili ze składu Napoli wypadł Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli przed samym spotkaniem doznał problemów z mięsniem. Na boisku zastępuje go Dries Mertens.

Piotr Zieliński nie zdążył wywalczyć piłki na lewej stronie boiska. Uprzedził go Enock Mwepu. Austriacy w pierwszych minutach mocno zdeterminowani i walczą o każdą piłkę.

Red Bull Salzburg próbował rozegrać pierwszy atak. Przerzut piłki na prawą stronę boiska do Enocka Mwepu, który nie poradził sobie z podaniem.

Zaczęli! Przy piłce gospodarze.

Marco Rose, trener Salzburga, również podał skład:

Carlo Ancelotti odkrył karty! Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w pierwszym składzie!

Kto awansuje do ćwierćfinału LE?

W pierwszym meczu wicemistrz Włoch wywalczył sporą zaliczkę. Napoli wygrało z Red Bullem 3:0. Szczególnie dobrze tamto spotkanie wspomina Arkadiusz Milik, który strzelił wtedy gola. Relację z tamtego meczu przeczytasz TUTAJ.

Spotkanie poprowadzi Carlos Del Cerro Grande z Hiszpanii.

Zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Europy między Red Bull Salzburg a SSC Napoli. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:55.