Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ajax Amsterdam
15' Donny van de Beek 30' Nicolas Tagliafico 63' Joel Veltman
0:1

Koniec. Niespodzianka? A może jednak nie. Ajax pokonał na wyjeździe Tottenham i jest o krok bliżej finału.

Uderzał sprzed pola karnego Lucas, piłka minęła bramkę Ajaxu.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Ajax skutecznie się broni. Przed momentem rozmontować obronę gości starał się Dele Alli, ale pewnie interweniował obrońca.

Atakuje Tottenham. Gospodarze mają już jednak niewiele czasu na doprowadzenie do remisu.

Do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Toby Alderweireld, uderzył jednak niecelnie.

Tottenham. Schodzi: Kieran Trippier. Wchodzi: Juan Foyth.

Tottenham. Schodzi: Danny Rose. Wchodzi: Ben Davies.

Powinno być 0:2! Składna akcji Ajaxu zakończona strzałem Neresa. Piłka zatrzymała się na słupku bramki Tottenhamu!

W dobrej sytuacji znalazł się Rose, zawodnika Kogutów w ostatnim momencie zablokował obrońca Ajaxu. Będzie tylko rzut rożny.

Biją głową w mur gospodarze. Zawodnicy Tottenhamu nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Onany.

Dwadzieścia minut pozostało Tottenhamowi na doprowadzenie do wyrównania. Ajax cofnięty, nie angażuje się zbytnio w ofensywę.

Minuty upływają, Tottenham przeważa, jednak wciąż niewiele z tego wynika.

Ajax. Schodzi: Lasse Schone. Wchodzi: Noussair Mazraoui.

Żółtą kartkę otrzymał Joel Veltman.

Szukają wyrównującego gola gospodarze, ale klarownej okazji do zdobycia bramki nie potrafią sobie póki co wykreować.

Ładna akcja Kogutów, po rozegraniu piłki i dośrodkowaniu głową niecelnie uderzył Dele Alli.

Tottenham ma więcej z gry. Ajax nie chce się zbytnio odsłaniać przed rywalem.

Strzał na bramkę Onany oddał Dele Alli, piłkę pewnie złapał bramkarz.

Aktywniejszy po zmianie stron w ataku stara się być Tottenham. Do ideału jednak daleka droga.

Odpowiedź Holendrów, strzelał Tagliafico, piłka minęła bramkę Tottenhamu.

Dele Alli uderzał na bramkę Ajaxu, piłkę zablokował obrońca gości.

Wracamy do gry.

Przerwa. 1. połowa rywalizacji w pierwszym meczu należała do Ajaxu. W szatni Tottenhamu będzie na pewno głośno.

Alderweireld uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka poszybowała tuż ponad bramką. Było bardzo groźnie!

Niewiele dzieje się pod bramkami w końcówce 1. połowy.

Sędzia doliczył 5 minut do 1. połowy.

Podanie do Neresa. Ten jednak był na spalonym i sędzia przerwał grę.

Zbliżamy się do przerwy. 1. połowa zdecydowanie dla Ajaxu. Tottenham ma spore problemy.

Piłka zagrana do de Ligta, który znalazł się na spalonym.

Tottenham. Schodzi: Jan Vertonghen. Wchodzi: Moussa Sissoko. Uraz głowy jest jednak poważniejszy. Obrońca ma problemy z utrzymaniem równowagi.

Vertonghen wrócił do gry. To dobra wiadomość dla Tottenhamu, który wciąż niewiele potrafi zdziałać pod bramką Ajaxu.

Dośrodkowanie w pole karne Llorisa. Jednak zbyt głęboko i Francuz złapał piłkę.

Zderzenie wyglądało groźnie. Vertonghen jest poza boiskiem. Pojawiła się krew.

Problemy ma Jan Vertonghen. Mamy chwilową przerwę w grze.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nicolas Tagliafico.

Cały czas więcej do powiedzenia ma Ajax. Gospodarze nie potrafią przejąć inicjatywy.

W końcu pokazali się gospodarze. Po dośrodkowaniu głową uderzał Llorente. Piłka minęła słupek bramki Ajaxu.

Powinno być 0:2! Z pola karnego uderzał Donny van de Beek, Lloris odbił piłkę nogami! Zawodnik gości uderzał z pola bramkowego!

Tottenhamu wciąż nie ma na boisku. Ajax przeważa, czuje się jak u siebie. Niczym pewna drużyna w pewnej japońskiej bajce.

Kolejny rzut rożny dla Ajaxu. Piłka jednak źle została dograna w pole karne.

Ajax prowadzi, Ajax atakuje, Ajax szuka kolejnego gola. Tottenham wciąż bezbarwny.

Sędziowie jeszcze analizowali sytuację, gol został uznany.

Gol! Strzelił Donny van de Beek. Asystował mu Hakim Ziyech. Uwidoczniła się przewaga Ajaxu, która szybko została udokumentowana golem! Piłkę w polu karnym od Ziyecha otrzymał van de Beek, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Llorisowi na skuteczną interwencję. 0:1!

Ponownie groźnie w polu karnym Tottenhamu. Uderzał Ziyech, został jednak zablokowany.

Kolejna akcja Ajaxu. Dogranie do Ziyecha, który znalazł się na spalonym.

Z pola karnego uderzał Lasse Schone, piłkę zablokował Jan Vertonghen.

Zawodnicy Tottenhamu czekają na błąd rywala. Po przejęciu piłki gracze Kogutów chcą wyprowadzać szybką akcję.

Lasse Schone dośrodkował w pole karne Tottenhamu. Po raz kolejny niezbyt precyzyjnie.

Dośrodkowanie z rogu, piłkę wybili zawodnicy Tottenhamu. Źle rozegrali stały fragment gry goście.

Ajax wywalczył pierwszy rzut rożny w meczu.

W pierwszych minutach trochę aktywniejsi są gospodarze. Zespoły starają się złapać swój rytm gry.

Gramy!

Mecz poprowadzi Antonio Mateu (Hiszpania).

Kto wygra mecz?

Przetrzebiony kontuzjami Tottenham zmierzy się z rewelacją tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Ajaxem.