Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Valencia CF
11' Kevin Gameiro 38' Ezequiel Garay 43' Jose Gaya 58' Kevin Gameiro
Arsenal FC
17' Pierre-Emerick Aubameyang 50' Alexandre Lacazette 69' Pierre-Emerick Aubameyang 88' Pierre-Emerick Aubameyang
2:4

Dwa mecze, dwa zwycięstwa Arsenalu, który zasłużenie awansował do finału.

Doliczone dwie minuty.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Jeszcze jeden, jeszcze jeden! Pierre-Emerick Aubameyang skompletował hat-tricka potężnym uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki Neto.

Pierre-Emerick Aubameyang utrzymał się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika i sprowokował zdenerowanego przeciwnika do faulu.

Piłka na połowie Arsenalu. Muszą pozostać skoncentrowani podopieczni Unaia Emery'ego. Zawodnicy Valencii jeszcze atakują, ale ich kibice już z rozpaczą wymalowaną na twarzach.

Carlos Soler huknął zza pola karnego wyraźnie obok bramki Petra Cecha. Doświadczony golkiper Arsenalu musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Pierre-Emerick Aubameyang z dubletem na koncie, a do końca regulaminowego czasu pozostał kwadrans.

Valencia. Schodzi: Goncalo Guedes. Wchodzi: Ferran Torres.

Valencia. Schodzi: Rodrigo Moreno. Wchodzi: Santi Mina.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal dokumentuje wyższość kolejnym golem. Jego napastnicy są bardzo skuteczni i bezlitośnie wykorzystują swoje szanse. Pierre-Emerick Aubameyang wpakował piłkę z bliska do sieci po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Nie zrezygnowali piłkarze Valencii z atakowania. Za nimi osiem zwycięstw z rzędu u siebie w Lidze Europy. Mogą przedłużyć przynajmniej tę passę. Ezequiel Garay huknął zza pola karnego nieznacznie obok bramki Petra Cecha.

5:3 w dwumeczu, czyli Nietoperzom wystarczą już "tylko" trzy gole do awansu.

Gol! Strzelił Kevin Gameiro. Asystował mu Rodrigo Moreno.

Dwumecz pod znakiem goli Francuzów. Po raz drugi Kevin Gameiro pobudził publiczność na Estadio Mestalla swoim trafieniem. Idealne podania dostarcza mu Rodrigo Moreno. Valencia jeszcze nie złożyła broni.

Arsenal ponownie na prowadzeniu. Scenariusz z Londynu powtarza się, nawet bohaterowie tacy sami.

5:2 w dwumeczu. Valencia CF potrzebuje czterech goli do awansu.

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Lucas Torreira.

Wielka radość podstawowych zawodników Arsenalu w towarzystwie rezerwowych. Alexandre Lacazette dorzucił gola do asysty. Po podaniu Lucasa Torreiry przytomnie utrzymał się w posiadaniu piłki w polu karnym przeciwnika, nie dał się przewrócić, a po ułożeniu sobie piłki na prawej stopie, przymierzył w narożnik bramki Neto.

Cristiano Piccini podłączył się do ataku na prawej stronie boiska. Jego uderzenie zostało zablokowane przez kompana z Valencii.

Gra wznowiona po przerwie.

Przypomnijmy, wynik 1:1 rewanżu oznacza, że w dwumeczu jest 4:2 dla Arsenalu.

Czy Valencia CF strzeli drugiego gola po przerwie?

Valencia CF wyszła na prowadzenie, ale Arsenal FC szybko odpowiedział i jest coraz bliżej awansu.

Bohaterowie dotychczas ostatniej akcji bramkowej.

Żółtą kartkę otrzymał Jose Gaya za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Spalony. Sędzia przerwał atak Valencii CF. Unai Emery jest zachwycony tym, jak Arsenal zorganizował się w obronie i zastawił pułapkę na przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Ezequiel Garay za przewinienie taktyczne.

Szansa na pokonanie Petra Cecha z rzutu wolnego. Odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu wziął na siebie Dani Parejo. Uderzył mocno, ale nieznacznie obok bramki. Rozczarowani są gospodarze.

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił z 15. metra prosto w Neto. Tym razem były napastnik Borussii Dortmund nie może cieszyć się ze zdobycia bramki.

Wszyscy zdrowi i można kontynuować walkę o awans do finału.

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Francisa Coquelina, który upadł niebezpiecznie na boisku po zderzeniu z Pierre'm-Emerickiem Aubameyangiem.

Już cztery gole Francuzów w tym dwumeczu.

Po wyrównaniu zmniejszyła się siła rażenia ataków Valencii. Przed trafieniem Pierre'a-Emericka Aubameyanga oddawali strzał za strzałem. Obecnie nieco zwątpili.

Kolejna wrzutka w pole karne Petra Cecha. Tym razem dostarczyć piłkę na głowę któregoś z napastników Valencii próbował Daniel Wass.

Goncalo Guedes rozpędził się na lewej stronie boiska. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane i Valencia CF musiała zadowolić się w tej sytuacji rzutem rożnym.

Pierre-Emerick Aubameyang odebrał gospodarzom prowadzenie.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Alexandre Lacazette.

Atakowała Valencia CF, ale już dała się dopaść. Pierwszy, bardzo prosty, ale konkretny atak Arsenalu zakończył się wyrównaniem. Pierre-Emerick Aubameyang opanował piłkę zgraną przez Alexandre'a Lacazette'a i płaskim uderzeniem pokonał Neto. Kanonierzy ponownie mogli liczyć na swoich napastników.

Unai Emery na razie nie ma powodu do zadowolenia.

Kolejna szansa na zdobycie bramki przez Valencię. Do piłki w polu karnym dopadł Rodrigo Moreno, ale nie oddał soczystego strzału po podaniu z lewego skrzydła. Trafił pechowo w Kevina Gameiro.

Połowa strat z Londynu została odrobiona. Kevin Gameiro wpakował piłkę z bliska do bramki Arsenalu po podaniu Rodrigo Moreno. Nie potrafili zablokować tego zagrania zawodnicy z Londynu, a wcześniej dobrze zorganizować się w defensywie i powstrzymać kontrataku Valencii. Unai Emery rozkładał dłonie, ale na wszystko było za późno.

Kolejna akcja przedstawiciela Primera Division. Piłka podana w okolicę narożnika pola karnego, skąd potężne, ale niecelne uderzenie oddał Goncalo Guedes.

Sead Kolasinac wskoczył na plecy Daniela Wassa, po czym niebezpiecznie upadł na boisko. Potrzebował chwili skrzydłowy Arsenalu na podniesienie się.

Korner dla Valencii CF. Niedokładne dośrodkowanie nie sprawiło problemu Arsenalowi. Chwilę wcześniej było groźniej po wrzutce Kevina Gameiro.

Próba przeprowadzenia kontrataku przez zawodników z Estadio Mestalla. Nie zabrali się z piłką, która znalazła się na moment na połowie przeciwnika.

Gabriel Paulista zbiegł na skrzydło i tam powstrzymał przeciwnika wykonanym w odpowiednim tempie wślizgiem. Futbolówka pozostała jednak w posiadaniu Arsenalu.

Gospodarze w białych strojach. Arsenal w ciemnych koszulkach i spodenkach oraz czerwonych getrach.

Pierwszy gwizdek.

Piłkarze na murawie Estadio Mestalla. Hymn Ligi Europy skutecznie zagłuszony przez kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny.

Czy Valencia CF wygra rewanż z Arsenalem FC?

Przyjazd na stadion w gorącym klimacie.

Arsenal FC potrafi bronić zaliczki na wyjeździe.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)

Arsenal FC przyjechał po dobry wynik do Walencji z byłym szkoleniowcem miejscowego klubu na ławce. Unai Emery prowadził Nietoperze od 2008 do 2012 roku. Był z nimi w półfinale Ligi Europy, a tym razem chce ich kosztem awansować do finału.

Valencia CF wygrała osiem poprzednich meczów na własnym stadionie w Lidze Europy. Ponadto Nietoperze zwyciężyli w dwóch wcześniejszych pojedynkach z Arsenalem na Estadio Mestalla.

Przed piłkarzami Valencii CF oraz Arsenalu FC półfinałowy rewanż w Lidze Europy. Po meczu w Londynie bliżej awansu jest zespół Unaia Emery'ego, który zwyciężył 3:1.