Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wisła Płock
86' Alan Uryga 87' Patryk Stępiński
Zagłębie Sosnowiec
26' Lukas Gressak 70' Tomasz Nawotka 76' Giorgi Iwaniszwili 81' Dawid Ryndak 83' Szymon Pawłowski
0:0

Wielka ulga w Płocku. Wisła utrzymała się w Lotto Ekstraklasie.

Ostatnie sekundy. Płock chce odetchnąć z ulgą.

Czas pracuje na korzyść zespołu z Płocka. Na razie piłka w miarę daleko od bramki Bartłomieja Żynela.

Doliczone pięć minut.

Bartłomiej Żynel odbił piłkę na korner po uderzeniu Vamary Sanogo z ostrego kąta. Bardzo groźny jest napastnik Zagłębia Sosnowiec, ale nie kapituluje bramkarz Nafciarzy.

Leszek Ojrzyński wyrzucony na trybuny przez sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Stępiński za faul na Vamarze Sanogo.

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga za faul na Vamarze Sanogo.

Piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki Lukasa Hrosso. Miał szczęście bramkarz sosnowiczan po płaskim uderzeniu.

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Pawłowski za faul na skrzydle.

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Ryndak za faul na Dominiku Furmanie.

Poprzeczka po dośrodkowaniu Vamary Sanogo i strzale Dawida Ryndaka. Centymetry dzieliły Zagłębie Sosnowiec od objęcia prowadzenia w Płocku. Wścieka się Leszek Ojrzyński na swoich podopiecznych!

Giorgi Merebaszwili strzelił w nogi przeciwnika z kilkunastu metrów po podaniu Oskara Zawady. Wreszcie zaatakowali podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Iwaniszwili za faul na Karolu Angielskim.

Piotr Polczak pozostaje poza boiskiem.

6519 kibiców przygląda się wydarzeniom z trybun.

Pewnie jeszcze spróbuje zaatakować Zagłębie Sosnowiec. Za powodzenie jednej z akcji beniaminka trzyma kciuki cała Legnica.

Piotr Polczak potrzebuje chwili na dojście do siebie po zderzeniu z Oskarem Zawadą.

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nawotka za przewinienie taktyczne.

Jedna korzystna sytuacja podbramkowa Wisły Płock w drugiej połowie. To trochę mało. Tymczasem Miedź Legnica odwróciła wynik 1:2 na 4:2 w Krakowie i wywiera ogromną presję na Nafciarzach.

Giorgi Iwaniszwili zatrudnił Bartłomieja Żynela strzałem zza pola karnego. Bez zarzutu interweniował bramkarz z Płocka.

Giorgi Merebaszwili zatańczył w narożniku pola karnego przeciwnika, ale nie znalazł tam miejsca do oddania uderzenia na bramkę Lukasa Hrosso.

Trochę igra z ogniem Wisła Płock. Co prawda wynik meczu w Krakowie jej sprzyja, ale nawet spadkowicz jest w stanie ukarać ją za kunktatorstwo.

Odpowiedzieli przyjezdni. Mocne uderzenie Szymona Pawłowskiego sprawiło problem Bartłomiejowi Żynelowi. Młody bramkarz sparował piłkę nad poprzeczkę.

Powinien to skończyć strzałem do bramki Giorgi Merebaszwili. Gruzin nie miał obok siebie przeciwnika na linii pola karnego i pozostało pokonać Lukasa Hrosso. Skrzydłowy uderzył jednak źle ponad bramką Zagłębia Sosnowiec. Świetna szansa na objęcie prowadzenia zmarnowana.

Piłka w posiadaniu gospodarzy, ale nie podejmują dużego ryzyka.

Przerwa w grze była spowodowana urazem Alana Urygi. Podstawowy obrońca gospodarzy nie potrzebuje zmiennika.

Piłka ponownie w grze.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Wisła Płock nie potrafiła strzelić gola w pierwszej połowie.

Doliczone dwie minuty.

Vamara Sanogo wbiegł rozpędzony w pole karne Wisły Płock. Trochę za daleko wypuścił sobie piłkę, co ułatwiło interwencję Bartłomiejowi Żynelowi. Wysyła sygnały ostrzegawcze drużyna z Sosnowca.

Giorgi Merebaszwili przyspieszył na lewej stronie boiska. Jego wrzutka była odrobinę za wysoka, żeby strzelił po niej Grzegorz Kuświk.

Coraz mniej czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Wisła Płock sprawia nieco lepsze wrażenie, ale to nie jest żadna dominacja.

Złe podanie Giorgiego Merebaszwiliego. Jedynym jego adresatem mógł być Lukas Hrosso.

Odpowiedział swoim strzałem z rzutu wolnego Mateusz Możdżeń na wcześniejsze próby Dominika Furmana. Pomocnik Zagłębia Sosnowiec trafił w Adama Dźwigałę, od którego piłka odbiła się dość niebezpiecznie dla Nafciarzy.

Na razie najgroźniejszy spośród płocczan jest Dominik Furman, ale gola nie strzelił.

Nieudana próba oddania strzału do bramki przez Ricardinho po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Przewinienie blisko pola karnego beniaminka na Giorgim Merebaszwilim.

Piłka w bramce Nafciarzy po strzale Dawida Ryndaka. Skrzydłowy wymanewrował Bartłomieja Żynela i oddał celne uderzenie, tyle że w momencie podania z głębi pola był na wyraźnym spalonym.

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Gressak za faul na Dominiku Furmanie.

Po beznadziejnym wyprowadzeniu piłki przez sosnowiczan piłka powędrowała w pole karne, skąd strzał oddał Mateusz Szwoch. Nie po raz pierwszy musiał ratować przyjezdnych Lukas Hrosso.

Tym razem zderzenie Sebastiana Milewskiego z Igorem Łasickim. Było bardziej bolesne dla zawodnika grającego na prawej stronie defensywy Wisły Płock.

Adam Dźwigała wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego Vamary Sanogo. Był jeszcze korner dla beniaminka. Dośrodkowanie zostało wybite przez dobrze ustawionego Dominika Furmana.

Przerwa w grze spowodowana urazem ręki Ricardinho. Południowiec upadł blisko ławki rezerwowych Wisły Płock.

Piłka w dłoniach Lukasa Hrosso po zagraniu Dominika Furmana z rzutu wolnego. Można to powtarzać do znudzenia, ale to konsekwencja nierozsądnych fauli Zagłębia Sosnowiec blisko własnego pola karnego.

Dominik Furman huknął z rzutu wolnego w Vamarę Sanogo. Najgorsze z dotychczasowych kopnięć stojącej piłki przez zawodnika Wisły Płock.

Nafciarze szukają miejsca między defensorami przeciwnika. Początek spotkania dla nich i już dwukrotnie musiał wykazać się w bramce Lukas Hrosso.

Kolejny stały fragment dla Wisły Płock. Po mocnym wstrzeleniu Dominika Furmana interweniował Lukas Hrosso. Jeszcze dobitka Grzegorza Kuświka obok słupka, tyle że ze spalonego.

Gwizdek sędziego po faulu Patryka Stępińskiego na połowie przeciwnika.

Wisła Płock stara się natychmiast wznawiać grę i narzucić wysokie tempo w tej konfrontacji. Zobaczymy na jak długo wystarczy zapału podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego.

Pierwszy stały fragment w pobliżu pola karnego Zagłębia Sosnowiec. Techniczne uderzenie Dominika Furmana w kierunku narożnika bramki, ale zdążył z interwencją Lukas Hrosso.

Początek pojedynku.

Piłkarze meldują się na boisku w Płocku. Gospodarze w niebieskich strojach, a ich przeciwnik w czerwonych koszulkach i spodenkach.

Czy Wisła Płock utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?

Zobacz, jakich wyborów personalnych dokonali trenerzy.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

W sezonie zasadniczym Wisła Płock wygrała oba mecze z Zagłębiem Sosnowiec. Na własnym stadionie pokonała beniaminka 2:0, po czym na wyjeździe 3:1.

Zagłębie Sosnowiec pożegna się w sobotę z Lotto Ekstraklasą. Beniaminek został już zdegradowany, a poprzednie cztery spotkania przegrał kolejno z Górnikiem Zabrze, Śląskiem Wrocław, Arką Gdynia i Koroną Kielce.

Wisła Płock jest na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Jej przewaga nad będącą w strefie spadkowej Miedzią Legnica to trzy punkty. Nafciarze potrzebują do utrzymania minimum remisu.